Psichoterapeutė G. Petronienė apie tai, kaip tvarkytis su karantino padariniais psichikos sveikatai

Mėnesius besitęsęs karantinas paveikė ne tik mūsų kasdienį gyvenimą, bet ir mūsų psichinę sveikatą. Tyrimai fiksavo panikos ir nevilties bangas, pakilusius pykčio ir streso lygius.

Kaip susitvarkyti su besitęsiančiu stresu, o gal net ir pirmaisiais depresijos požymiais, klausiame psichoterapeutės Genovaitės Petronienės.

Tai tiek karantino metu, tiek po jo daryti emocinio klimato tyrimai parodė, kad žmonės jaučia padidėjusį ir pyktį, ir stresą, ir nerimą, tai visgi, kai mes jaučiame tokius jausmus, emocijas, tai kas vyksta mūsų viduje?

Na, mūsų viduje vyksta labai daug dalykų, dabar labai sunku pasakyti. Kiekvienas prieėmė tą karantino situaciją, bet esminiai dalykai yra tokie, kad žmogus tiesiog nebegali pakelti tiek streso. Tai štai ir pasireiškia visiems gerai žinomos strategijos.

Yra vienas variantas: kai kurie žmonės tiesiog pradeda labai nervuotis, kovoti, pulti, kažką daryti be reikalo, per daug, kiti žmonės nuo visko atsisieja, užsidaro, o treti jaučiasi pasidavę ir tai irgi labai dažnai pasireiškia kaip depresija, arba galima pasakyti depresiškumas, jie tiesiog jaučiasi aukomis, bejėgiai, nieko negali padaryti, kažkas čia sunkaus atsitiko ir jie labai kenčia. 

Kaip elgtis tokioje situacijoje? Galbūt ir ne vienas žmogus, gal ir jūs susiduriate, tokių žmonių ateina, bet jaučiasi, kad galbūt ta emocinė kažkokia būsena nelabai yra gera, bet tai ką daryti, kaip tai suvaldyti?

Na, čia labai priklausytų nuo to, kokioje būsenoje žmogus buvo atsidūręs. Jeigu taip dabar pažiūrėti į karantino padarinius, tai sakysime taip: jeigu žmogus, visi tie, kurie sėdėjo užsidarę namuose ir labai mažai bendravo, ir jautėsi kažkaip tarsi nepelnytai nubausti likimo, kenčia, tai tokie žmonės be abejo turėtų išeiti iš pasidavimo.

Visą pokalbį su psichoterapeute Genovaite Petroniene kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
i
irute
2020-06-23 11:48:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būnant sodyboj karantino nesijautė.Daržiukai užsodinti,stogai ir tvoros paremontuoti.Vakare po darbų kieme sėdi,kiek nori.Nebūtina kasdien šašlykinę kurt,ir šiaip gera grynam ore pabūt.O mažam bute,jei dar be balkono,tai košmaras būtų.
Atsakyti
-1

R
Rokas
2020-06-23 13:48:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikiu, kas sugalvojo sita pasauline isterija ir corona, tures atsakyti. Bumerangas atsisuks kitu galu.
Jau daug mokslininku ir ES parlamentaru, drasiai sako savo isvadas apie sita nusikaltima, ivykdyta sorosiatu ir kitu zydmasoniu geitsu.
Atsakyti
-1

R
Rita
2020-06-25 16:50:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai pabuk su neigaliu vaiku ir sena motina,kuri dar eidavo, i turgeli, parkeli.Irr staiga stop! Daugiabutyje 4zmones! Poilsi rado.Sedit dvaruose pilvus isverte jums kas? Sunki padetis ir tik dar pasunkejo aplamai viskas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų