„Gautą informaciją perdavėme ikiteisminį tyrimą organizuojančiam prokurorui, svarstomos tolesnės galimybės vertinant, ar yra tikslinga susižinoti su Rusijos Federacija dėl šio atvejo, taip pat dėl galimybės kreiptis su papildomais pagalbos prašymais“, - pirmadienį žurnalistams sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Krušna.
Anot jo, V.Romanovo kaip įtariamojo statusas po šio sprendimo nepasikeitė, o sprendimas dėl prieglobsčio galioja tik vienoje valstybėje“.
T.Krušna taip pat informavo, kad Rusijos Generalinė prokuratūra nenurodo tikslios priežasties, dėl kurios V.Romanovui buvo suteiktas prieglobstis, tačiau tai ir nėra būtina pagal egzistuojančią teisinę praktiką.
Prokuroras taip pat pripažino, kad priklausomai nuo to, kokie nusikaltimai bus kvalifikuojami baigus tyrimą, V.Romanovas galėtų būti teisiamas ir už akių.
„Taip, yra tokia galimybė. Tačiau šioje stadijoje manyčiau, kad tai - tik vienos valstybės sprendimas. Tai nereiškia, kad negalime tikėtis, kad procesas vyks deramai“, - sakė T.Krušna.
Ūkio banko veikla buvo sustabdyta 2013 metų vasarį, o tų metų rugpjūtį Lietuvos prokurorai paskelbė V.Romanovo tarptautinę paiešką. Šiemet balandį jis buvo sulaikytas Maskvoje, bet netrukus paleistas į laisvę.