Profesorius Kasiulevičius neserga koronavirusu, bet užsikrėtė jo kolegė

Medicinos profesorius ir šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad jam atliktas koronaviruso testas yra neigiamas, tačiau užsikrėtusi jo kolegė.

„Mieli draugai, mano COVID-19 testas parodė, kad esu neužsikrėtęs, tačiau mūsų kolegės PGR testas rodo užsikrėtimą. Kolegė kaip ir vakar susirgęs kolega nekeliavo į jokias užsienio šalis, o dirbo konsultuodami daug pacientų. Dar vakar daug kas iš mūsų darbuotojų turėjome artimus kontaktus. Todėl liekame karantine, kol nebus pakartoti testai“, – „Facebook“ rašė V. Kasiulevičius.

Jo teigimu, minimas atvejis įrodo, kad nepasirūpinus reguliariu medikų PGR testavimu ir tinkama apsauga, kyla pavojus visai sveikatos apsaugos sistemai. 

„Daugelio jau įvykusių medikų užsikrėtimų buvo ir tebėra galima išvengti tinkamai pertvarkant medicinos įstaigų darbą, panaikinant bet kokius susirinkimus, bendras vizitacijas, bendrus pietus ir kavos pertraukas, o kiekvieną kontaktą su pacientu traktuojant kaip potencialų COVID-19 atvejį. Reguliarus patalpų valymas turi tapti įstaigų darbo prioritetu.

Neginčijama tiesa ir tai, kad realus užsikrėtusių skaičius yra reikšmingai didesnis negu nustatytų atvejų skaičius, o infekcija plinta šalies viduje.

Teigiama žinia yra ta, kad dabar susitelkėme į nuotolinės komunikacijos komandas kurdami mūsų pacientų ir mūsų kolegų gydymo strategiją ir taktiką. Šiose komandose gimsta lyderystė nepaisanti užimamų pareigų ir regalijų. COVID-19 pasaulis reikalauja žaibiškų sprendimų ir nuolatinių lenktynių su laiku. Pasirinkimo priimti ar nepriimti iššūkį mes neturime. Laukia sunkus ir ilgas laikas, kuris visus mus pakeis negrįžtamai. Tą reikia priimti ir judėti į priekį. COVID-19 pasaulyje labiau vertinsime tiesą, tarpusavio ryšį ir tokią trapią mūsų prigimtį“, – rašė profesorius.


Rašyti komentarą...
N
N
2020-03-22 00:24:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būkime protingi ir laikykimės karantino ir saviizoliacijos kaip priklauso ir virusas pasitrauks. Būkime vieningi, būkime tvirti.
Atsakyti
0

A
Arunas
2020-03-22 07:30:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis yra simuliantas ir sulaužęs Hipokrato priesaiką niekšas, su koncervatoriu stampu bei tulpių stogu. Urodas.
Atsakyti
-2

D
Demo+kratija
2020-03-23 11:00:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur dingo vieninga Europos Sąjungos ir NATO parama gydytojais ir medicinine aparatūra? Ar Lietuva nesąžiningai bučiavo sąjungininkams kojas ir rėmė jų visokias programas Putinui nuversti nuo sosto? A? Kur ji? Ar ES ir NATO lozungas -''Visi už vieną, vienas už visus'', jau negalioja? Ponas G.Nausėda, ar Europos Sąjunga išsilakstė po krūmus? Sakoma, kad tikrus draugus galima pažinti tik nelaimėje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų