Priverstinis gydymas dėl psichikos sutrikimų ir toliau bus trumpas

Seimas šią savaitę nepritarė konservatoriaus Antano Matulo iniciatyvai priverstinį gydymą dėl psichikos sutrikimų be asmens sutikimo pratęsti nuo trijų dienų iki savaitės.

Sveikatos reikalų komiteto atstovas A.Matulas tvirtino, kad tokios pataisos padėtų mažosioms ligoninėms, kurios neturi teisininkų keiptis į teismą dėl pavojų sau ir kitiems keliančių asmenų privalomo hospitalizavimo, tuo tarpu dauguma parlamentarų reagavo, kad tokios aptaisos grąžintų į praeitį.

„Paguldyti žmonų į stacionarą galima, jei jis yra pavojingas sau ar visuomenei, tokiais atvejais žmogus būna paguldomas net su policijos pagalba, agresyvus, bet jis paprastai antrą dieną išleidžiamas į namus, nes nesutinka. Specializuotos ligoninės turi atskirus teisininkus ir kreipiasi į teismą laiku ir gauna tokį leidimą, bet mažesnės ligoninės paprasčiausiai to beveik nedaro“, – savo pataisas argumentavo A.Matulas.

„Yra daugybė atvejų, kai žmonės, šeimos kreipiasi, padėkite, sugrįžo, toliau terorizuoja, vaikosi su peiliais ir panašiai“, – tvirtino parlamentaras.

REKLAMA

Tačiau kolegų Sveikatos reikalų komiteto atstovas neįtikimo – už Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo pataisas balsavo 12 parlamentarų, 61 buvo prieš ir 13 susilaikė.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė parlamentaro siūlomą reguliavimą prilygino grįžimui į sovietmetį.

„Greičiausiai reikėtų sveikinti sugrįžtant į tarybinius laikus, kada priverstinė hospitalizacija buvo ilga. Tikrai būtų sunku surasti Europoje kitą valstybę, kuri svarstytų septynių dienų žmogaus teisių suvaržymus, dar daugiau, motyvuodama, kad mes žmogaus teises suvaržysime dėl to, kad trūksta administracinių išteklių“, – sakė A.Širinskienė.


Rašyti komentarą...
D
Durnynus uzdarineja
2017-04-30 17:38:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai ju turetu buti daugiau.
Atsakyti
0

A
APKALTA!
2017-05-01 21:31:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
DĖL SNORO SUŽLUGDYMO D.GRYBAUSKAITĘ - JAV MARIONETĘ, Į KALĖJIMĄ!
Atsakyti
0

*
*
2017-04-30 18:55:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Noreciau, kad seimunai turetu koki psichini namuose, gal tada kitaip priiminetu istatytmus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų