Prieš TS-LKD partijos pirmininko rinkimus verda vidinės intrigos (papildyta)

19.19 Iš pretendentų į  Tėvynės Sąjunios - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko postą pašalintas Naglis Puteikis  pareiškia, kad mažėja demokratijos partijoje.

N. Puteikis pabrėžė, kad jo ir kolegos, Tautininkų frakcijos pirmininko Gintaro Songailos pašalinimas iš kandidatų į partijos pirmininko postą reiškia demokratijios mažėjimą partijoje. „Juokinga, kad man prieš du metus niekas nepriminė prieš penkis metus įvykusio incidento, kai girtas buvau policijoje, o dabar jis ėmė tapti amžina problema. Partinę drausmę prižiūrinčio komiteto vadovas ėmė ir apreiškė, kad tai staiga tapo neterminuota kliūtimi.  Aš tai aš, bet G. Songaila tokių problemų neturėjo, tačiau jį vis tiek pašalino. Galima konstatuoti, kad demokratijos partijoje tik mažėja“, - portalui „Balsas.lt“ sakė N. Puteikis.

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas patvirtino skyrių ir kitų partijos struktūrų iškeltus kandidatus į partijos pirmininkus. Šio posto sieks dviese – dabartinis jos lyderis Andrius Kubilius ir TS-LKD vicepirmininkė Irena Degutienė.

Premjeras Andrius Kubilius, nepaisant fakto, kad  vidinė parinė kova tik aštrėja, būsimus partijos pirmininko rinkimus pavadino „vidine partinės demokratijos švente“, tačiau ne visi partijos nariai šį procesą laiko tikrai demokratišku.

REKLAMA

Kandidatais į pirmininko poziciją buvo iškelti septyni asmenys – A. Kubilius, I. Degutienė, Gintaras Songaila, Naglis Puteikis, Kęstutis Masiulis, Mantas Adomėnas ir Valentinas Stundys – bet po partijos prezidiumo posėdžio liko tik du: I. Degitienė ir A. Kubilius.

Galimybės kandidatuoti į partijos vadovus netekęs Klaipėdos miesto skyriaus pirmininkas N. Puteikis tvirtina, kad buvo nepagrįstai ir neteisingai pašalintas iš pretendentų sąrašo: „TS-LKD prezidiumas vieno balso persvara išbraukė mane iš kandidatų į partijos pirmininkus, nes Priežiūros komitetui užkliuvo mano maištingas charakteris ir patekimas į areštinę prieš penkerius metus. Kai kandidatavau prieš dvejus metus, tai neužkliuvo.

Jurgio Razmos vadovaujamas atrankos komitetas nesutinka su mano kandidatūra Danės apygardoje, nes labai užgavau liberalus, todėl liberalai neparems manęs antrajame ture, bet labai rems Nerijų Čapą. Naivu galvoti, kad kad liberalai nepateks į antrą turą, todėl J. Razma siūlo N. Čapą.

"Arvydas Anušauskas paklausė, ar niekam neįdomi Klaipėdos miesto skyriaus nuomonė ir ar Prezidiumas mano, kad kas nors gali laimėti be skyriaus paramos? Tada A. Kubilius pasiūlė skyriui per savaitę pasiūlyti prezidiumui vieną Kandidatą, – aiškino N. Puteikis. – Tai tegul suformuluoja tiesiai-šviesiai, kad praeina tik paklusnaus charakterio. Partijos turi būti demokratiškos, kad galima būtų viešai kritikuoti ir nedangstyti vagių, kad sąrašus reitinguotų partiečiai, o ne paramos pinigai.“

Komitetas nori būti griežtas

TS-LKD priežiūros komiteto vadovas Alfonsas Andriuškevičius portalui „Balsas.lt“ sakė, kad iš rinkimų pašalintieji kandidatai - N. Puteikis ir Tautininkų frakcijos vadas Gintaras Songaila neturi ko skųstis. „Reikia suvokti, kad pirmininkas, pagal partijos įstatus, yra asmuo, kuris mus ir atstovauja. Atstovauja ne tik partiją, bet ir jos politiką. Netiesa, kad N. Puteikio problema yra tik toje senoje istorijoje su policija. Kaip vertinti jo dalyvavimą mitinguose, nukreiptuose prieš mūsų partiją?“- kėlė klausimą A. Andriuškevičius.

REKLAMA

Dar vakar N.Puteikio kandidatūra A. Andriuškevičius  komitetui pasirodė atmestina dėl incidento su policija prieš kelerius metus, kai uostamiesčio politikas neblaivus atsidūrė areštinėje.


Rašyti komentarą...
e
eiline
2011-04-13 18:35:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
KLOUNADA PRIES RINKIMUS,KAD JUS VISI PASIKARTUMET KAIP DAUGELIS LIETUVIU, NEAPSIKENTE JUSU REZIMO
Atsakyti
0

j
jie
2011-04-13 19:22:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko daugiau ir neveikia tik kovoja ir riejasi del postu.
Atsakyti
0

J
Jie
2011-04-13 19:49:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservatoriu vadai ir vadeliai vietose yra arogantiski -jiems nerupi eiliniu zmoniu nuomone.Gal,jei taps partijos pirmininke I.Degutiene reikalai taisysis,bet jie prades draskytis is vidaus.Laikas Kubiliui ismokti bendrauti su Lietuvos eiliniais o ne tik su turtingaisiais.Siaip jis protingas zmogus bet kaip vadovas silpnas ta prasme kd nemoka bendrauti su zmonemis net televizijoje.As nesu girdejes nei vieno jo zodzio uzjauciancio zmones kurie vos suduria gala su galu. Manau vien del valdzios arogantiskumo ir nematymo perspektyvos kaip isgyventi,daug zmoniu palieka Lietuva ir keikia musu valdzia del netinkamos politikos mobilizuojant jaunus zmones valstybes atstatymui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų