Po spalį įvyksiančių Seimo rinkinių tikriausiai ir vėl bus formuojama koalicinė Vyriausybė. Partijos jau dabar rikiuoja savo galimus kandidatus į premjerus ir ministrus.

Dienaraščiai „Vilniaus diena“ ir „Kauno diena“ rašo, kad realiausiais pretendentais į premjero kėdę paprastai įvardijami partijų lyderiai arba pirmi kandidatų į Seimą sąraše nurodyti politikai.

Formalius sprendimus dėl kandidatų į ministrus pirmininkus priėmė tik dvi partijos - „Tvarka ir teisingumas“ (TT) bei Liberalų ir centro sąjunga (LiCS).

TT nariai skelbia, kad jų pretendentas į premjerus pirmas kandidatų sąraše būtų įrašytas frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis. LiCS neslepia, kad jų pretendentas į premjerus - partijos pirmininkas Artūras Zuokas.

Valstiečių liaudininkų sąjunga (VLS) nėra priėmusi sprendimo dėl kandidato į premjerus, bet neslepia, kad siūlytų lyderės Kazimiros Prunskienės kandidatūrą. Tačiau susiklosčius atitinkamoms politinėms aplinkybėms į premjerus galėtų būti siūlomas ir dabartinis ūkio ministras Vytas Navickas arba Seimo narė Rima Baškienė.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) tvirtina turinti daug galimų pretendentų į Vyriausybės vadovus, pirmiausia savo lyderį ir dabartinį premjerą Gediminą Kirkilą. Kaip potencialūs premjerai taip pat įvardijami partijos pirmininko pavaduotojai Juozas Olekas, Algirdas Butkevičius, Zigmantas Balčytis, netgi Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

REKLAMA

Tik užsimenama, kad Darbo partijos (DP) kandidatais į premjerus galėtų būti šios partijos vedlys Viktoras Uspaskichas, taip pat jo pavaduotoja Loreta Graužinienė, Seimo frakcijos seniūnė Virginija Baltraitienė.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) į Vyriausybės vadovus pirmiausia siūlytų savo lyderį Andrių Kubilių, bet galėtų kelti ir kitus potencialius kandidatus - Ireną Degutienę, Valentiną Stundį.

Liberalų sąjūdis (LS) irgi turi būrį kandidatų į premjerus. Tai partijos pirmininkas Eligijus Masiulis, Petras Auštrevičius arba Gintaras Steponavičius.

Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai) per derybas dėl Vyriausybės formavimo į premjerus siūlytų savo lyderio Artūro Paulausko arba jo pavaduotojo Vaclovo Karbauskio kandidatūrą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų