REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja daugiau apie smurto atvejį prieš mažametę Joniškyje. Įtariama, kad jėgą sausio 20-ą prieš 5 metų mergaitę galėjo panaudoti neblaivi jos motina. Pati moteris kaltinimus neigia.

Aiškėja daugiau apie smurto atvejį prieš mažametę Joniškyje. Įtariama, kad jėgą sausio 20-ą prieš 5 metų mergaitę galėjo panaudoti neblaivi jos motina. Pati moteris kaltinimus neigia.

REKLAMA

Pirminiais duomenimis, Joniškio rajone, Kriukuose, namuose, moteris, gimusi 1989 m., smurtavo prieš 2017 m. gimusią mergaitę.

Kaip naujienų portalui tv3.lt informuoja policija, apie smurtą prieš mažametę teisėsaugai pranešė pats mergaitės tėvas.

Įtariamoji pirmadienį apklausta, ji pati mestus kaltinimus atmeta.

Pirminiais duomenimis, mergaitės sužalojimai nėra pavojingi.

Šiaulių apskrities VTAS vedėjas Donatas Žakaris pažymi, kad Vaiko teisių gynėjai reaguoja į kiekvieną gautą pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą.

„Ne išimtis ir šis atvejis – gavę pranešimą iš policijos apie įvykį, vykome į šeimą, kalbėjomės su vaiku bei jo šeima, pasiūlėme pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu visi šeimos vaikai yra saugioje aplinkoje, jais tinkamai pasirūpinta. Įvykio aplinkybes tiria teisėsauga“, – nurodo jis.

D. Žakaris taip pat pažymi, kad Vaiko teisių gynėjai kasmet gauna daugiau pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus – 2020 m. buvo gauta 39 tūkst. pranešimų, 2021 m. – 40 tūkst., 2022 m. 45 tūkst. pranešimų. Gaunant daugiau pranešimų apie vaiko teisių pažeidimus, kartu daugėja ir pranešimų dėl galimo smurto prieš vaikus atvejų. 2020 m. nuo smurto nukentėjo 2486 vaikai, 2021 m. – 2594, 2022 m. – 2803 vaikai.

REKLAMA

„Tai rodo, kad žmonių tolerancija vaiko teisių pažeidimams mažėja, mūsų visuomenė tampa sąmoningesnė ir labiau linkusi padėti šalia esančiam vaikui.

Kita vertus stebime ir nerimą keliančius duomenis. Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad žmonės supranta, kad prieš vaikus negalima smurtauti, o vaikystėje patirtas smurtas palieka žymes visą likusį gyvenimą. Vis dėlto konkrečiose situacijose apie 50 proc. žmonių sunkiai identifikuoja smurtines situacijas. Todėl yra itin svarbus tiek visuomenės, tiek visų institucijų įsitraukimas, kompleksinė pagalba šeimai“, – pabrėžia D. Žakaris.

Kilus klausimams Vaiko teisės kviečia pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje Vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų