REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Mes esame visur“ – tokį devizą skelbia akcijos „Kaunas pride“ seksualinių mažumų (LGBTQ+) bendruomenė, kuri vis dar negavo Kauno savivaldybės leidimo rengti eitynes. „Kaunas pride“ jau skelbia informaciją apie rugsėjo 4-ąją įvyksiančias eitynes. Protesto aktyvistai nusiteikę ryžtingai ir tikisi sulaukti palankaus teismo sprendimo, kuris bus aiškus rugsėjo 3 dieną. O Lietuvos gėjų lygos pirmininkas Vladimiras Simonko dalyviams reiškia palaikymą.

„Mes esame visur“ – tokį devizą skelbia akcijos „Kaunas pride“ seksualinių mažumų (LGBTQ+) bendruomenė, kuri vis dar negavo Kauno savivaldybės leidimo rengti eitynes. „Kaunas pride“ jau skelbia informaciją apie rugsėjo 4-ąją įvyksiančias eitynes. Protesto aktyvistai nusiteikę ryžtingai ir tikisi sulaukti palankaus teismo sprendimo, kuris bus aiškus rugsėjo 3 dieną. O Lietuvos gėjų lygos pirmininkas Vladimiras Simonko dalyviams reiškia palaikymą.

REKLAMA

Savo įraše bendruomenė visų pirma akcentuoja, kad „Kaunas Pride“ yra taikus protestas.

„Organizatoriai prisiims atsakomybę, jeigu apeliacinis teismas nebus mūsų naudai. Pasirašėme įspėjimus dėl administracinės atsakomybės už nesankcionuotą protestą ir baudžiamosios dėl galimų pasekmių“ – teigia organizatoriai.

Aktyvistai piktinasi, kad Kauno savivaldybė elgiasi, jų nuomone, antidemokratiškai, trukdo dirbti tiek organizatoriams, tiek policijai, esą savivaldybė atsisakė suderinti maršrutą, nors teismas įpareigojo priešingai.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl visų saugumo sumetimų, dalyviams primenama nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, turėti pakrautus telefonus, nes reikės skaityti manifestą, taip pat būti atidiems, nes į minią gali „įsimaišyti“ provokatorių.  Protesto metu skraidys dronas, kuris viską fiksuos, o renginį saugos savanoriai.

REKLAMA

Sprendimą žygiuoti, nepaistant savivaldybės sprendimo nederinti maršruto, nors teismas įpareigojo kitaip, priėmėme dėl to, kad Kauno savivaldybė elgiasi antidemokratiškai, trukdo tiek mums, tiek policijai užtikrinti sklandžią eitynių eigą ir laikomės nuostatos, kad ji yra atsakinga už visus įmanomus trukdžius. Savivaldybė privalo užtikrinti teisę į susirinkimą ir saugumą. Šlykščiai atsisako tą daryti, todėl saugumu rūpinamės patys. Kentėti mes mokame, taip pat mokame ir rūpintis vieni kitais.

REKLAMA
REKLAMA

Organizatoriai dalyviams taip pat pateikė sąrašą, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

Policija praneša, kad yra maksimaliai pasiruošę užtikrinti viešąją tvarką

Antradienį Kauno apskrities policijos pareigūnai surengė susitikimą su eitynių organizatoriais, kurio metu buvo aptarti organizatorių planai vykdyti eitynes tiek gavus oficialų leidimą, tiek ir negavus jo.

„Taip pat kalbėta ir apie kitus policijos pareigūnams svarbius aspektus, tokius kaip dalyvių skaičius, maršrutas ar eitynių trukmė, tačiau dėl taktinių momentų, tikslių duomenų viešai neskelbiame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie pareigūnų skaičių ir mūsų pajėgumus – esame maksimaliai pasiruošę užtikrinti viešąją tvarką, todėl pareigūnų bus tiek, kiek tą momentą reikalaus situacija“ – naujienų portalui tv3.lt teigė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė.

Įspėjo dėl gresiančios atsakomybės

Kauno policija eitynių organizatorius taip pat įspėjo dėl gresiančios atsakomybės.

„Susitikime dalyvavę pareigūnai organizatorius oficialiai įspėjo apie gresiančią atsakomybę, jeigu vyks nesankcionuotas renginys ir leidimas nebus jam gautas.

REKLAMA

Atsakomybė už susirinkimų įstatymo pažeidimus numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 494 str. (Susirinkimų ir kitų renginių organizavimo reikalavimų pažeidimas). Už tai numatyta bauda iki 600 eurų“ – pranešė O. Vaitkevičienė.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad artėjant LGBTQ bendruomenės eitynių datai viešojoje erdvėje pradėjo plisti raginimai užkirsti kelią šioms eitynėms.

Policija praneša, kad renka informaciją apie šių kvietimų platintojus ir organizatorius.

Socialiniuose tinkluose – protestuotojų prieš LGBTQ+ eitynes skatinimai kovoti su šia bendruomene ir rugsėjo 4-ąją pasipriešinti seksualinių mažumų šalininkams.

REKLAMA

„Policija stebi ir vertina visas galimas grėsmes, ruošiamasi įvairiems scenarijams“ – teigia Kauno apskrities VPK atstovė žiniasklaidai O. Vaitkevičienė.

Neslepia nusivylimo

Lietuvos gėjų lygos pirmininkas Vladimiras Simonko naujienų portalui tv3.lt teigė neslepiantis nusivylimo Kauno savivaldybės draudimu leisti įvykti renginiui.

„Negaliu patikėti, kad kartojasi 2010 metų eitynių scenarijus. Tai savotiškas déjà vu, kai praktiškai laike išsidėsto visi savivaldybės žingsniai, kurie yra visiškai nepalankūs eitynių organizatoriams. Tai tik parodo, kad Kaunas nuo Vilniaus atsilieka 11 metų“, – kalbėjo V. Simonko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar palaiko „Kaunas Pride“ aktyvistus, planuojančius surengti eitynes, nepaisant savivaldybės leidimo, Lietuvos gėjų lygos projektų vadovas tuo abejoja.

„Lietuvoje galioja įstatymai, kuriuos reikia gerbti, ir jeigu leidimas nebus laiku gautas, aš dar, asmeniškai, suabejočiau, kaip panašių eitynių organizatorius, ar leisčiau sau tokią prabangą organizuoti eitynes nelegaliai, bet tai yra organizatorių pasirinkimas ir aš tikiuosi, kad teismo nuosprendis bus jiems palankus“, – teigė jis.

REKLAMA

V. Simonko pranešė, kad pats rugsėjo 4-osios proteste dalyvauti negalės, nes tuo metu bus Barselonoje, kur dalyvaus kitose eitynėse, tačiau mintimis labai palaiko savo bendražygius ir linki jiems didžiausios sėkmės bei stiprybės.

„Tikiuosi, kad jų nervai bus stiprūs, nes pamenu savo jausmus 2010 metais. Mes gavome leidimą dieną prieš eitynes, vakare, 17 val., kai žygiuoti reikėjo 10 val. ryte. Šito nelinkėčiau niekam“, – prisimena V. Simonko.

viesoms iskrypeliu orgijoms turi buti pasakyta drueztas NE
Niekam jie Laisvės alėjoje nereikalingi!
nesuprantu kodėl jie taip veržiasi kiršinti žmones ir taip inirtingai stengiasi mažinti toleranciją jų atžvilgiu,matyt tam,kad paskui galėtų rėkti ir skųstis,kad juos skriaudžia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų