REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis pateikė keistą juokelį, kai paklaustas apie tvyrojusį smarvės šaltinį esą juokaudamas pasvarstė – ar tik ne artėjantis šeštadienis. Šeštadienį Kauno Laisvės alėjoje vyks LGBT eitynės, todėl iškart buvo galima suprasti, kad greičiausiai kalbama apie jas, todėl V. Matijošaičio žodžiai sulaukė daugybės kritikos.

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis pateikė keistą juokelį, kai paklaustas apie tvyrojusį smarvės šaltinį esą juokaudamas pasvarstė – ar tik ne artėjantis šeštadienis. Šeštadienį Kauno Laisvės alėjoje vyks LGBT eitynės, todėl iškart buvo galima suprasti, kad greičiausiai kalbama apie jas, todėl V. Matijošaičio žodžiai sulaukė daugybės kritikos.

REKLAMA

Teismas yra įpareigojęs savivaldybės administraciją iki rugsėjo 1 dienos suderinti eitynių, kurios turėtų įvykti šeštadienį, maršrutą. Kauno valdžia skundžia šį teismo sprendimą, o eitynių organizatoriai Kauno valdžią vadina homofobiška.

„Kaunas Pride“ organizatoriai valdžiai žeria kritiką, ir sako, tokio savivaldybės žingsnio ir laukę. Tačiau patikina, kad eitynės rugsėjo 4-ąją tikrai įvyks.

REKLAMA
REKLAMA

Kauno meras V. Matijošaitis atsakydamas į žurnalistų klausimus apie Kaune planuojamas LGBT eitynes, kalbėjo, kad visi lygūs: „Man visi miestiečiai yra miestiečiai ir tegul sprendžia teismai“.

REKLAMA

Paklaustas apie praėjusią savaitę mieste galimą smarvės šaltinį, V. Matijošaitis neva pajuokavo, kad smirda artėjantis šeštadienis: „Tai gal šeštadienis tas ir artėja. Ne, juokauju.“

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su mero atstovu, teigiama, kad meras plačiau nekomentuos. Jis taip pat teigė, kad mero komentare eitynių sąvoka nebuvo paminėta.

Raskevičius: „Kaunas nuo Vilniaus atsilieka bemaž geru dešimtmečiu“

Laisvės frakcijos Seime narys Tomas Vytautas Raskevičius kritiškai įvertino Kauno mero juokelius ir pavadino tai labai prasta politine komunikacija.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai prasto skonio politinė komunikacija. Apskritai dabartiniai Kauno miesto savivaldybės veiksmai primena situaciją, kuri vyko Vilniuje 2013 metais.

Tai tiesiog galima apibendrinti, kad Kaunas nuo Vilniaus atsilieka bemaž geru dešimtmečiu. Tuomet atsimenu, kad panašioje situacijoje, kai teisme buvo nagrinėjamas Vilniaus skundas dėl galimybės „Baltic Pride“ eitynėms vykti Gedimino prospektu, tai tuometinis miesto meras Artūras Zuokas irgi pokštavo prieš televizijos kamerą, kad jis neturi homofobiškų pažiūrų, nes tą dieną yra apsivilkęs žydros spalvos marškiniais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiek tokius pasisakymus dėl aprangos ar dėl kažkokių kvapų vertinčiau kaip politinę beskonybę. Labai apmaudu, kad miestų vadovai sau leidžia tokią retoriką naudoti kalbėdami apie konstitucinę žmogaus teisę į taikius Lietuvos piliečių susirinkimus“, – teigė T. V. Raskevičius.

Politologai merui negaili kritikos

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas, politologas Bernaras Ivanovas net neabejoja, kad politinė kultūra Lietuvoje ritasi į apačią.

REKLAMA

„Tokie juokeliai žemiau „bambos“, deja, bet tai tampa mūsų politikos kasdienybe. Pajuokauti ar net pasikeikti, kaip mes matėme, mėgsta ir valdantieji, ir opozicijos atstovai. Liūdna.

Tokie posakiai, tokie palyginimai ir leksika, manau, solidžiam politikui tikrai nepriimtina. Neturėtų solidus politikas ir populiariausias politikas taip kalbėti“, – sakė B. Ivanovas.

Pasak politologo, Kauno meras taip kalba, nes bando apeliuoti į įsivaizduojamą jo paties ir jo komandos elektoratą.

REKLAMA

„Buvo tekstai, kad kaunininkija – tai tamsūs, gūdūs, darbininkų klasės atstovai, suprask, tokie fui. Tai bendras kontekstas ir bendra tendencija, kuri mane liūdina. Toks įsivaizdavimas visiškai neteisingas, pasenęs“, – sakė jis.

„Lietuvoje komunikacija yra katastrofiška. Ar paimsime Bilotaitę, ar Šimonytę, ar Karbauskį – tiesiog už galvos norisi imtis ir galvoji: kas čia vyksta, iš kur toks mąstymas?“, – pridūrė politologas.

Nėra tas politikas, kuris savo reitingus degintų „ant laužo“

Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė teigė, kad meras išlieka savam stiliuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugiausiai parodė pirminiai savivaldybės sprendimai, kurie buvo aiškūs, nepaisant to, kad meras nuolat pabrėžė, kad jam visi miestiečiai yra lygūs ir lygiaverčiai.

Panašu, kad meras turi savo poziciją, kuri kartais tiesiog komunikuojant, bekalbant viena ar kita forma kažkiek išlenda.

Taip pat manau, kad meras vertina atmosferą, žiūri, kaip dauguma pasisako vienu ar kitu klausimu ir irgi nevangia šiek tiek paplaukti pasroviui. Tikrai nėra tas politikas, kuris savo reitingus degintų „ant laužo“ labai lengvai. Kitaip tariant, jis puikiai skaičiuoja ir kaip politikas elgiasi racionaliai, o kiti dalykai tampa įprastine retorika Matijošaičio kalboje“, – teigė R. Urbonaitė.

Pagarba Kauno merui!
Kur seimo etikos komisija? Kodėl raškevičius pažeidžia asmeninius viešuosius interesus? Kodėl diskriminuoja kitų žmogaus teises? O aktualios tik lgbt?

Kauno merui didžiausia pagarba už taikliai pasakytus žodžius, aš didžiuojuosi , kad dar Lietuva turi tokį miestą Kauną, manau tau raskeviciau vienas patarimas, seskit ant savo tu vaivorikštiniu sualiuku ir nekskit nosies ir dar kai ko, (jai žinoma jus dar turite) Kaunui jus nereikalingi, nes girdėjau, Kaune kiaušiniai (vištų) deficitine prekę tapo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų