Prie Seimo rengiamas mitingas: viena klaida neturi sugriauti gyvenimo

 Vilniuje prie Seimo šeštadienį rengiamas mitingas prieš griežtas bausmes už nedidelio kiekio kanapių turėjimą.

Akciją rengiančios organizacijos Lietuvos liberalus jaunimas vadovas Mykolas Knyza BNS teigė, jog šeštadienio popietę Nepriklausomybės aikštėje tikimasi sulaukti kelių šimtų dalyvių.

„Pirmasis mūsų žingsnis renginiu yra pasisakyti prieš esamą sistemą, prieš priimtus įstatymus šiemet, kai buvo sugriežtintos bausmės tiems, kurie vartoja ar disponuoja kanapėmis. Antras žingsnis būtų informuoti, šviesti visuomenę, kaip jos veikia, ar tai yra blogai, ar gerai, remiantis moksliniais faktais, o ne „iš dangaus“ nuraškytais argumentais. Trečiasis žingsnis yra pradėti kalbėti apie kanapių dekriminalizavimą“, – teigė jis.

Spalį įsigaliojo pataisos, neleidžiančios skirti bausmės atidėjimo už sunkius nusikaltimus, įskaitant narkotikų platinimą. Dalis teisininkų perspėjo, kad nuo šiol realia laisvės atėmimo bausme turės baudžiami visi jaunuoliai, sučiupti besidalijantys marihuanos suktine ar atsisiuntę nedidelį narkotikų kiekį iš užsienio.

REKLAMA

Prokuratūra teigė, kad už vienkartines situacijas bus galima naudotis Baudžiamojo kodekso nuostata, leidžiančia skirti švelnesnę bausmę nei numatyta.

Anot L. Marcinkevičiaus, dabartinė situacija reiškia, kad jauniems žmonėms „dėl vienos klaidos – kanapių laikymo, vartojimo, pasidalinimo su draugais gali būti sugriautas gyvenimas“.

„Naujai priimtos bausmės, mūsų nuomone, yra visiškai neadekvačios. Tai, kad žmogus gali sėsti į kalėjimą nuo 2 iki 8 metų be galimybės būti paleistas lygtinai, mūsų nuomone, nėra išeitis mažinti kanapių vartojimą, nei gydyti nuo priklausomybės, nes kalėjime, mūsų manymu, neišgydysi priklausomybės“, – teigė jis.

Marihuana laikoma psichotropine medžiaga, Pasaulio sveikatos organizacija perspėja, kad ilgalaikis kanapių vartojimas sukelia priklausomybę, kenkia atminčiai ir informacijos įsisavinimui, sukelia plaučių ligas, gali pasunkinti šizofrenijos simptomus.

Seimas šiuo metu svarsto siūlymą įteisinti medikamentus, savo sudėtyje turinčius kanapių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų