Prie Lentvario gražėjimo prisidės iniciatyvi vietos veiklos grupė

 Spręsti, koks ateityje bus Lentvario miestas, jo gyventojai galimybių įgijo kaip niekada daug. Šio miesto vietos plėtros strategiją šiuo metu rengia Lentvario vietos veiklos grupė (VVG), kurios veikloje aktyviai dalyvauja ir miesto gyventojai.

VVG vienija miesto gyventojų, nevyriausybinių organizacijų, verslo ir vietos valdžios atstovus. Grupė pradėjo veikti 2014 m. liepą, jos veikla apima ne tik Lentvario, bet ir Trakų miestą. Pasak Lentvario VVG pirmininkės Violetos Ignatovič, šios grupės pagrindinis tikslas – vienyti valdžios ir kitas įstaigas, nevyriausybines organizacijas, verslo atstovus ir kitus fizinius bei juridinius asmenis, kurie rūpinasi Lentvario ir Trakų miestų plėtra.

„VVG sudaro aktyvūs ir veiklūs žmonės, kurie kuria Lentvario ir Trakų miestų vietos plėtros strategiją. Šia strategija siekiama ne vien tik spręsti šių dviejų miestų problemas, bet ir stiprinti jų socialinius, aplinkosauginius ir ekonominius pranašumus“, – sako V. Ignatovič.

Pasak VVG pirmininkės, prioritetai atsirenkant norimus įgyvendinti vietos plėtros projektus yra gyventojų verslumo didinimas, socialinės atskirties mažinimas, savanorystės skatinimas bei vietos gyventojų aktyvumo stiprinimas. Strategijos rengimo metu numatoma bendradarbiauti su Trakų rajono savivaldybės administracija, Lentvario seniūnija, mokslo ir verslo centrais, asociacijomis, įvairių verslo subjektų atstovais.

REKLAMA

„Didžiausias iššūkis rengiant strategiją yra vietos bendruomenės įtraukimas. Todėl susitikimų su žmonėmis metu jų dalyviams pristatomi Lentvario ir Trakų miestų plėtros tikslai, vyksta diskusijos, bendruomenė įsitraukia į idėjų generavimo procesą. Tiesiogine bendruomenės narių patirtimi bei kitų suinteresuotųjų subjektų požiūriu grindžiama politika geriau atitiks tikruosius Lentvario bei Trakų miestų poreikius ir galimybes“, – sako V. Ignatovič.

VVG pirmininkės teigimu, įsitraukti į strategijos rengimą naudinga ir patiems bendruomenės nariams – taip jie suvokia savo vietovės savitumą ir pranašumus, gali jaustis savarankiški ir atsakingi už savivaldybės vykdomą veiklą, stiprina savo asmeninius gebėjimus veikti ir imtis naudingų iniciatyvų.

„Bendruomenės atstovams dalyvaujant lygiomis teisėmis su kitais partneriais, stiprėja bendruomenės ryšiai bei žmonių, privačių įmonių, valdžios institucijų ir interesų grupių tarpusavio pasitikėjimas, – pažymi V. Ignatovič. - Labai džiaugiamės, kad miestams atsirado galimybė kurti miesto vietos veiklos grupes ir vykdyti BIVP, tai yra labai geras metodas panaudoti Europos Sąjungos (ES) investicijas. Manome, kad šis metodas yra efektyvus, nes matome, kad finansuojamos veiklos yra skirtos būtent bendruomenės gerovei ir geresnės socialinės aplinkos kūrimui“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų