Ketvirtadienį Seimas, pavėlavęs beveik dvi valandas, antrą kartą svarstė 2012 m. biudžeto projektą.

(papildyta 14:10 val.)

Po antrojo 2012 m. biudžeto svarstymo Seimo nariai nusprendė, kad 2012 m. biudžetas parlamente bus tvirtinamas gruodžio 20 d.

Už tokį pasiūlymą balsavo 61, prieš 58 Seimo nariai.

Rytoj, gruodžio 9 d. nuo 9 val. ryto šaukiamas nenumatytas plenarinis posėdis. Seimo valdyba nutarė jį sušaukti dėl to, kad ketvirtadienį rytiniame posėdyje parlamentarams  nepavyko apsvarstyti visų suplanuotų klausimų.  Apie tai parlamentarus informavo Seimo pirmininkė I. Degutienė.

– – – – –

(papildyta 12.30 val.) Finansų ministrė I. Šimonytė, pristatydama patikslintą biudžeto projektą akcentavo, kad labai svarbu neviršyti 3 proc. BVP deficito, nes ,,tikrai ne tas pats, už kiek mes kitais metais turėsime skolintis“.

Ministrė pažymėjo, kad Vyriausybė siūlo nuo 2012 m. pradžios atkurti sumažintas senatvės pensijas iš dalies. Ji atkreipė dėmesį, kad ankstesni skaičiai buvo tik lūkesčiai, ir ,,niekas negalėjo prognozuoti, kokia situacija susiklostys“.

Atsakydama į parlamentarų klausimus, ji sakė, kad iš tos sumos,  kuri ,,likusi be europinių lėšų –  yra keliai ir nebaigti projektai“. Galima paimti kelių pinigus ir sumokėti pensijas, bet iš kelių fondo dalis pinigų jau kelis metus išimama, sakė ministrė. ,,Ar galima išimti dar daugiau? Gal ir galima“, – sakė ji.

REKLAMA

Anot ministrės, jeigu liksime be (patvirtinto) biudžeto, ir tektų gyventi kas mėnesį su 1/12 šių metų lygio, (...) ,,kažkas gautų pinigų, kurie yra per dideli, o kiti negautų pinigų, kurie būtinai reikalingi“.

Ji taip pat sakė, kad jeigu nesugebėsime patvirtinti kitų metų biudžeto, galintys Lietuvai paskolinti, ,,savaip įvertintų, kad Lietuva neturi biudžeto, (...) skolinimasis mums gali būti labai brangus, o už skolą mums reikia mokėti“.

(papildyta 13: 20 val.)

,,Jeigu pensijos bus atkuriamos pilna apimtimi, o tai 250 mln. Lt, – tokia suma reikės padidinti išlaidas arba sumažinti pajamas“, – atsakydama į Seimo narių klausimus aiškino I. Šimonytė.

J. Olekas suabejojo dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo panaudojimo, siūlydamas jo pinigais amortizuoti PSD išlaidas. Tačiau  finansų ministrė teigė, kad rezervo lėšomis kamšyti skyles esą netikslinga.

Atsakydama J. Veselkai, ką galvojama daryti, kad atidėtų gyventojų perkamoji galia, ministrė sakė, kad ,,paleisti litą plaukioti“ nedera net užuominomis, o prispausdinti daugiau pinigų vidaus rinkai būtų ,,lygiai ta pati devalvacija“.

(papildyta 13:35 val)

Parlamentaras V. Žiemelis apgailestavo, kad Vyriausybė mažai nuveikė siekdama ištraukti pinigus iš ,,šešėlio“, kelerius metus ignoruoja MMA didinimą, ,kuris ,,sumažintų algų mokėjimą vokeliuose ir šešėlinę ekonomiką“.

,,BVP visada kris, jeigu bus galvojama tik kaip sumažinti“, – sakė jis aiškindamas, dėl ko Krikščionių frakcija negali pritarti tokiam biudžeto projektui.

,,Kalbėti ir diskutuoti apie biudžetą šiandien yra gana beprasmiška. Finansų ministrė pasakė, kad jie sumažino išlaidas 4 proc., Seimas siūlo susimažinti dar daugiau, tai gal to ir pakaktų –5,6 proc. sumažinti  visoms institucijoms, ir nereikėtų diskutuoti apie tokius dalykus kaip nepilnas atstatymas pensijų lygio?“ – kalbėjo V. Gapšys, siūlydamas Vyriausybei toliau tobulinti biudžeto projektą.

,,O šiandien palaikyti tokio biudžeto negalėtume“, – sakė jis.

(papildyta 13:50 val.)

A. Čaplikas replikavo opozicijai, kad kitais metais jiems gali tekti dirbti pozicijoje – ir su tuo pačiu biudžetu. Jis  pabrėžė, kad nors ir jie ne visiems siūlymams pritaria, jis ragina pritarti pateiktam biudžeto projektui.

REKLAMA

,,Vyriausybė pasirinko mažinti viešojo sektoriaus išlaidas, todėl jis siūlo ,,patvirtinti biudžetą, kurį vyriausybė kiek leido finansines galimybes, pateikė racionalų“, – sakė A. Čaplikas.

,,Žinokite, kad euro  zonos šalims didžiausią smūgį sudavė politiniai sprendimai, kai nebuvo atsižvelgta į ekonomistų pasiūlymus“, – sakė A. Butkevičius, ragindamas galvoti, kaip paskatinti darbo vietų kūrimą, kaip  naudosime  lėšas iš ES fondų, kaip sumažinti energijos kaštus verslui ir žmonėms.

(papildyta 14:04 val.)

,,Nuo rugsėjo mėnesio ekonomikos reikalai Europoje, euro zonos krizė – tas  faktorius, kuris esmingai keitė  visų valstybių ekonomikos parametrus“, – aiškino Ministras pirmininkas A. Kubilius. Anot jo, euro zonos šalys kenčia nuo negebėjimo priimti ryžtingus, reikalingus ir išmintingus sprendimus.

,,Noriu  pastebėti, kad šiuo metu diskutuojama dėl problemų, kurių sprendimui reikia 150–250 mln. Lt papildomų resursų – kad galėtumeatstatyti pensijas nuo sausio1 d.“.

Jis sakė, kad dalis lėšų jau surasta, ir ragino pritarti pateiktam biudžeto projektui žadėdamas, kad suras sprendimus ir trūkstamai daliai.

– – – – – – – –

Prieš svarstydami Vyriausybės patikslintą projektą parlamentarai iš darbotvarkės išbraukė klausimą dėl antrosios pakopos pensijų fondų.


Rašyti komentarą...
S
Sima
2011-12-08 13:47:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek ten iš valdančiųjų įdomu supranta, ką svarsto ir kokią tai turės reikšmę šalies gyventojams. Galiu būti rami tik dėl Tvarkos ir teisingumo frakcijos
Atsakyti
0

O
Opozicija
2011-12-08 13:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tvarkiečiai pateikė krūvą pasiūlymų, kaip Lietuvai išlipti iš krizės, bet konservams tai neįdomu
Atsakyti
0

B
Bebras
2011-12-08 16:10:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaičiau komentarus apie bolševikų žiaurumus . Įdomu, ar bus numatyta lėšų tai dokumentikai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų