Prezidentūra: situaciją dėl COVID-19 bus galima vertinti kitą savaitę

Įvertinti, ar griežti karantino ribojimai per šventes davė rezultatų bus galima kitą savaitę, o šiuo metu galiojančias priemones prezidentas Gitanas Nausėda laiko adekvačiomis, sako jo patarėjas.

„Šiuo metu, žvelgiant į keletos dienų situaciją, sudėtinga sakyti, ar situacija gerėja, ar ji prastėja po tų griežtesnių ribojimų, kurie buvo įvesti prieš Kalėdas“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

Pasak jo, nors praėjusią savaitę buvo fiksuotas mažesnis naujų atvejų skaičius nei savaie anksčiau ir tokia tendencija šalyje fiksuota pirmą kartą nuo vasaros, tačiau pabrėžė, kad tam įtakos galėjo turėti ir šventinės dienos, kai buvo atliekama mažiau COVID-19 tyrimų.

„Iš tikrųjų reikėtų palaukti šios savaitės pabaigos, kitos savaitės viduryje turbūt galėtume pagrįsčiau teigti, ar vis dėlto situacija slenkasi į gerąją pusę, ar ji išlieka stabili, ar ji blogėja ir tada priimti papildomus sprendimus dėl ribojimų“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

„Šiuo metu, prezidento nuomone, įvesti ribojimai ir pasitelktos priemonės juos užtikrinti, apribojant žmonių judėjimą, susibūrimus, jos yra adekvačios susidariusiai situacijai“, – pridūrė jis.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė iki sausio 3 dienos uždraudė judėjimą tarp savivaldybių be būtino reikalo. Masiškai tikrinti vykstančius automobilius policija nutarė savaitgaliais ir švenčių dienomis, šie patikrinimai pradedami ir ketvirtadienį.

Nuo gruodžio vidurio, kai buvo įvestas judėjimo draudimas tarp savivaldybių, kontrolės postuose pareigūnai apgręžė per 31 tūkst. transporto priemonių. Beveik 16,5 tūkst. automobilių buvo apgręžti per ilgąjį Kalėdų savaitgalį.

Vyriausybės sprendimu taip pat uždaryta dauguma parduotuvių, apribotas bendravimas tarp drauge negyvenančių žmonių.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-12-31 13:33:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kitais metais Lietuva pereis prie naujo dievo - Sv. Soroso ir Sv. Geitso garbinimo.
Kataliku dievas mire , tegyvuoja nauji dievai.
Atsakyti
0

V
Vat
2020-12-31 16:21:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi suvažymai ,visa bėda ir suvaržymai uždėti ant eilinio piliečio pečių . Kodėl nesustiprinta gydymo kontrolė ir karo medikams neskelbiama kareivinių padėtis? Nekvalifikuoti savanoriai aukojasi , o ponai iš tos padėties gviešiasi pelnų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų