Prezidentūra paskelbė LAT pirmininko atranką, tačiau Širinskienė mato Konstitucijos pažeidimą

Prezidentūra ketvirtadienį paskelbė atranką į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkus.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės valstietės Agnės Širinskienės teigimu, šis žingsnis prieštarauja Konstitucijos nuostatai, kad prezidentas teikia Seimui Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kandidatūras, o paskyrus visus LAT teisėjus, iš jų teikia Seimui skirti pirmininką.

„Akivaizdu, kad visų pirma turėtų būti pateikti ir paskirti visi teisėjai, ir tik turint visą teisėjų korpusą, galėtų būti pradėta atrankos procedūra ir pirmininko skyrimas“, – penktadienį BNS sakė A. Širinskienė.

Jos duomenimis, dabar LAT trūksta teisėjo, o kitą savaitę Seimas svarstys dar dviejų šio teismo teisėjų atleidimą iš pareigų pasibaigus įgaliojimų laikui.

Aukščiausiajame teisme BNS patvirtino, kad šiuo metu čia nėra pilno teisėjų korpuso.

Atranka į LAT pirmininkus paskelbta pirmą kartą, nes įsigaliojo Teismų įstatymo pataisa, kad į laisvas arba atsilaisvinsiančias Aukščiausiojo Teismo pirmininko, skyriaus pirmininko vietas organizuojamos atrankos.

Anksčiau prezidentas LAT pirmininko kandidatūrą parinkdavo ir teikdavo Seimui savo nuožiūra. 

„Mano manymu, turėsime eilinį pažeidimą procedūrose skiriant teisėjus“, – BNS sakė Seimo komiteto vadovė.

Ji priminė, kad taip pat galioja nuostata atrankos dalyviams skųsti esminius procedūrinius pažeidimus.

„Teisėjai dabar gali apskųsti atrankos rezultatus, jeigu yra esminiai procedūriniai pažeidimai. Greičiausiai didesnio esminio procedūrinio pažeidimo sugalvoti negalima“, – tvirtino A. Širinskienė.

Anot jos, jeigu per tokią atranką atrinktas kandidatas būtų pateiktas Seimui, šis privalėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Nežinau, kad kuris Seimas, matydamas, kad Konstitucijoje parašyta, jog skiriama tik tada, kai suformuotas visas korpusas, matydamas, kad to nesilaikoma, ryšis balsuoti už atrinktą teismo pirmininką“, – svarstė parlamentarė.

REKLAMA

Prezidentūros skelbime numatoma, kad asmenų, ketinančių dalyvauti atrankoje, sąrašas bus sudarytas iki spalio 1 dienos, tai yra per tris savaites.

„Akivaizdu, kad atrankos procedūra vykdoma skubotai. Teismas buvo paliktas be nuolatinio pirmininko jau daugiau kaip metus. To neturėtų būti. Buvo galima atrankos procedūras pradėti tada, kada buvo visas teisėjų korpusas“, – BNS sakė A. Širinskienė.

LAT pirmininką prezidento teikimu skiria ir atleidžia Seimas.

Šis teismas pirmininko neturi nuo praėjusių metų rugpjūčio 31 dienos, kai įsigaliojo Seimo sprendimas iš šių pareigų atleisti Rimvydą Norkų. Jis išvyko dirbti į Europos Sąjungos teisingumo teismą Liuksemburge.

Pavasarį prezidentas Gitanas Nausėda siūlė į šias pareigas skirti LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkę Sigitą Rudėnaitę, tačiau parlamentarai atmetė jos kandidatūrą.


Rašyti komentarą...
R
Rinkėjas
2020-09-11 16:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teta, ieškokis kauptuką, nes po rinkimų eisi su Graužiniene burokų ravėt ...
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2020-09-14 16:06:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Agne, kodėl Veryga, neteisėtas vadovas, priiminėja neteisėtus nutarimus? Priverstiniai skiepai prieštarauja konstitucijai!!! Jūs esat neteisėta valdžia ir nusipelnot būti teisiami visi, nes darote begalę daug veiksmų prieš konstituciją, prieš tautą, kuri jus išrinko!!!! JŪS NETURIT TEISĖS NEI MENKIAUSIAI KLAIDAI!!!! O JEI NORIT KLYSTI, LAUK IŠ SEIMO!!!! VISI!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų