Kai kuriose ambasadose rinkimuose balsuoti norima leisti tik paštu

Motyvuojant koronaviruso pandemija, kai kurie užsienyje gyvenantys mūsų šalies piliečiai gali netekti galimybės Seimo rinkimuose balsuoti atvykę į Lietuvos diplomatines atstovybes.

„URM kartu su diplomatinėmis atstovybėmis kasdien stebi nuolat kintančią situaciją, kuri kiekvienoje valstybėje yra skirtinga. Šiandien dar yra sunku pasakyti, kuriose diplomatinėse atstovybėse balsavimas bus organizuojamas tik paštu“, – portalui 15 min.lt sakė Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė Elžbieta Žurovska-Puodžiūnienė.

Jos teigimu, spalio 11 dieną visose diplomatinėse atstovybėse dirbs Rinkimų komisijos ir netgi tuo atveju, jeigu būtų priimtas sprendimas balsavimą atitinkamos valstybėse organizuoti tik paštu, svarstoma galimybė atvykusiems tą dieną į diplomatinę atstovybę rinkėjams sudaryti galimybę balsuoti.

Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, artimiausiu metu dėl to bus kreipiamasi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė mano, kad rinkimai užsienyje gali būti rengiami įprastai, bet paisant visų saugumo reikalavimų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų