„Jeigu matome problemą ir visi sako, kad čia yra problema, tai galima priimti sprendimą, jog įsigaliojus teismo apkaltinamajam nuosprendžiui Seimo nario mandato netenkama automatiškai“, – antradienį Žinių radijui sakė vyriausiasis patarėjas.
„Šiuo atveju galbūt būtų prasmingiau“, – pridūrė jis.
Taip jis kalbėjo nuteistam Darbo frakcijos nariui Vytautui Gapšiui išsaugojus Seimo nario mandatą, o premjerei Ingridai Šimonytei iškėlus idėją balsavimus dėl parlamentarų apkaltos padaryti atvirus.
Vyriausybės vadovės teigimu, ateityje taip pat reikėtų pakeisti Konstituciją ir atsisakyti teisinės parlamentarų neliečiamybės, kai norima juos patraukti baudžiamojon atsakomybėn, bei automatiškai panaikinti parlamentaro mandatą įsigaliojus apkaltinamajam nuosprendžiui.
Prezidento vyriausiasis patarėjas sakė, kad slapto balsavimo persvarstymas galimas, tačiau jis abejojo, ar tai – geriausias variantas.
„Tas slapto balsavimo institutas Konstitucijoje numatytas ir jis yra pakankamai teisingas. Išskirti tik vieną atvejį, kad o dabar balsuojame neslaptai, nežinau, ar čia yra pats geriausias variantas“, – kalbėjo F. Jansonas.
Seimui pernai gruodžio pabaigoje neužteko balsų panaikinti bausmę V. Gapšiui, nes balsuojant už keturis nusikalstamos veikos epizodus nė už vieną jų nesurinkta privalomo mažiausio – 85 – Seimo narių balsų skaičiaus, kurio reikia mandatui panaikinti. Daugiausia už apkaltą buvo 75 balsai.
Lietuvos apeliacinis teismas dėl korupcinių nusikaltimų V. Gapšiui pernai lapkritį skyrė puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę, jis šiuo metu kali Kauno kalėjime.
Politikas nuteistas dėl to, kad paėmė kyšį iš buvusio „MG Baltic“ (dabar – „MG grupė“) viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Kaip kyšis buvo suteiktos nuolaidos Darbo partijai už jos reklamą per rinkimus, o V. Gapšys pažadėjo paveikti bendrapartiečius, kad jie atliktų verslininko prašymus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!