„Pono Žemaitaičio antisemitinės nuostatos – jos yra negeros ne dėl to, kad iš partnerių, kad kažkas iš užsienio gali būti girdima. Bet dėl to, kad jos ideologiškai yra blogos. Tai nėra Lietuvos pasirinktas kelias kelti neapykantą etniniu ar religiniu pagrindu“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė A. Skaisgirytė.
„Manyčiau, kad šios nuostatos gerokai apsunkintų pono Žemaitaičio partijos, jei ji pateks į Seimą, bandymus įeiti į kažkokią koaliciją. Reikėtų partijos vadovams pergalvoti, ar šie antisemitiniai pasisakymai atneš naudos, ar žalos. Manyčiau, kad daugiau žalos“, – pridūrė patarėja.
Pasak A. Skaisgirytės, tokie antisemitiniai R. Žemaitaičio pasisakymai susirūpinimą gali sukelti ne tik Vokietijai, apie ką anksčiau užsiminė prezidentas.
„Tai svarbu ir Izraeliui, ir kitoms šalims. Tačiau dar kartą sakau, svarbiausia yra pačios Lietuvos pozicija antisemitinių nuotaikų atžvilgiu. Ir sakymas garsiai, kad antisemitinės nuotaikos neturėtų būti toleruojamos, yra labai svarbu“, – apibendrino patarėja.
R. Žemaitaičio vadovaujama partija „Nemuno aušra“ pastaruoju metu dažnai minėta kaip viena iš tikėtinų naujos valdančiosios daugumos narių. Tokias kalbas sustiprino Seimo rinkimų favoritais laikomų socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė užsiminusi, jog neatmestų galimybių formuoti valdančiąją koaliciją su „Nemuno aušra“.
Visgi V. Blinkevičiūtė praėjusį penktadienį paneigė savo anksčiau išsakytus pasvarstymus. Socialdemokratė patikino sunkiai įsivaizduojanti bendrą darbą koalicijoje su Konstituciją pažeidusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“. Pasak jos, R. Žemaitaitis savo elgesiu peržengė ribas.
Savo ruožtu G. Nausėda LRT televizijos laidoje užsiminė, jog R. Žemaitaičio antisemitiniai pasisakymai ir tikimybė, jog politiko vedama partija gali būti kitame Seime, sulaukė reakcijos ir iš užsienio – šalies vadovas įvardijo vieną svarbiausių Lietuvos partnerių Vokietiją.
ELTA primena, kad šių metų balandį R. Žemaitaitis nusprendė atsisakyti Seimo nario mandato. Politikas šį sprendimą priėmė po to, kai Konstitucinis Teismas pripažino, jog jis antisemitiniais pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Jeigu R. Žemaitaitis savo noru nebūtų atsisakęs posto, dėl jo likimo Seime būtų balsavęs parlamentas – pašalinus R. Žemaitaitį iš Seimo apkaltos būdu, jis negalėtų kandidatuoti į renkamas pareigas 10 metų.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse – Seimo komisijos, svarsčiusios apkaltos klausimą, manymu, tokiais veiksmais politikas galimai sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!