Prezidentūra: griežto karantino rudenį išvengti padės spartesnis skiepijimas Papildyta 11.12 val.

Prezidentui Gitanui Nausėdai nerimą kelia Lietuvoje lėtėjantys vakcinacijos nuo COVID-19 tempai. Anot jo patarėjo, per vasarą būtina spartinti vakcinaciją, kad rudenį pavyktų išvengti dar vienos užkrato bangos ir karantino.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su Sveikatos ekspertų taryba. Susitikime aptartas vakcinacijos spartinimas, vaikų emocinė sveikata, jaunimo skiepijimas, apžvelgta epidemiologinė situacija. 

Vakcinų daug, norinčių – mažai

„Mes turime paspartinti skiepijimą, padidinti paskiepytų žmonių skaičių ir tai leis išvengti griežto karantino rudenį“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

Jis patvirtino, kad G. Nausėdai nerimą kelia sulėtėjusi vakcinacija. Nepanašu, kad iki liepos pavyks pasiekti 70 proc. paskiepytų suaugusių žmonių ribą.

„Šiandien matome, kad iki šios ribos dar reikia paskiepyti 365 tūkst. asmenų. O šiandien ryte turime nepanaudota daugiau kaip 400 tūkst. vakcinų. Ateinantį mėnesį gausime dar milijoną papildomų vakcinų dozių. Vakcinų turime daugiau nei pakankami, tačiau šiuo metu stokojame žmonių, ateinančių vakcinuotis“, – sakė prezidento patarėjas.

S. Krėpšta pažymėjo, kad nespartinant vakcinacijos tempų, pavojų Lietuvai kels itin užkrečiama Delta atmaina.

„Prezidento nuomone, jeigu mes nepasieksime ambicingų tikslų vakcinuojant žmones, mes didinsime riziką, kad rudenį vėl iškils karantino grėsmės ir būtinybės. Tą patį rodo Jungtinės Karalystė patirtis. Matome, kad Delta atmaina sukelia papildomas rizikas labiausiai neskiepytų žmonių tarpe. 

Ruduo atneša naujų rizikų. Šiuo metu matome, kad vakcinavimo spartos didinimas yra esminis uždavinys, kuris turėtų būti įgyvendinamas tam ,kad rudenį išvengtume griežtų karantinų, kad vaikai galėtų lankyti mokyklas įprastu būdu“, – pažymėjo S. Krėpšta.

REKLAMA

Kartu su ekspertais aptarta, kaip būtų galima skatinti skiepijimą skirtingose gyventojų amžiaus grupėse.

„Reiktų tikslinti priemones pagal atskiras žmonių grupes. Tos priemonės, kurios tinka vyresniems žmonėms, susijusios su vakcinavimo centrų artinimu prie žmonių, jos mažiau aktualios jaunesnei žmonių grupei“, – sakė S. Krėpšta.


Rašyti komentarą...
A
2021-06-23 11:44:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nustokit piršt tuos savo skiepus, mes turim pasirinkimo laisvę. Leiskit mums spręsti apie tai, jau užknisot su Tom nesąmonėmis!!!
Atsakyti
-3

R
Ricardas
2021-06-23 11:30:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūsų skiepai tik nuvarys į kapus zmones
Atsakyti
-2

s
st
2021-06-23 12:46:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Melagiai... pažiurekit Izraelio pavyzdi suskiepijo beveik visus bet vėl užsidaro šali del trečios bangos nes tas skiepas niekuo neapsaugo!!!!! )
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų