Eini pro apšepusį rinkiminį stendą, kurio atskiruose kampučiuose liūdnai šypsosi Dalios Grybauskaitės bei Algirdo Butkevičiaus atvaizdai ir supranti: niekas nieko net nesistengia suagituoti.

Nesvarbu – ar teisūs tie, kas laiko reitingų lyderę Dalią Grybauskaitę tikru Lietuvos Deus ex machina – oligarchų, „valstybininkų“ ir kitų klanų baubu, ar tie, kas mano, jog ji tik eilinis ir gerai apgalvotas tų pačių oligarchų, „valstybininkų“ ar dar kieno nors projektas. Aš norėčiau tikėti, kad ji tikrai ateina susidoroti su minėtomis gaujomis ir neįsileisti naujų, bet dabar ne apie tai. Į šį ginčą rinkėjai net negali nei įsigilinti, nei jame dalyvauti. Viskas jau seniai nuspręsta. Reitingai sukalti dar prieš porą metų, kai nebuvo nei deklaruotas noras kur nors balotiruotis, nei paviešintos politinės pažiūros ar biografijos vingiai.

Mėginimai dabar ko nors nepatogaus paklausti yra šalininkų priimami, kaip marginalumo, prastų manierų, piktų kėslų ir beveik išdavystės simptomas – pasikėsinimas į kažką sakralaus, didingo ir žvilgančio. Jei pati kandidatė bent mėgina būti paprasta ir komunikabili, tai jos rinkimų komandos laikysena dvelkia kažkokiu netašytu susireikšminimu, noru primetinėti sąlygas ir besąlygiškų adoracijų reikalavimais.

Na ir tiek to. Apie kitus kandidatus ir štabus klausti ir domėtis norisi dar mažiau. Vienintelis Vilniaus televizijos bokšto įkeitėjas Algirdas Butkevičius, vaizduojantis naują darsyk mutavusios kompartijos veidą, išsiklijavo save po visą Lietuvą. Tik nelabai ką sudomino. Kiti išlaidauja ir kaunasi dar mažiau, jei neskaičiuosime iš mados jau išėjusios Kazimiros Prunskienės, kuri vienintelė dar mėgina paprovokuoti tą, kurią mums jau išrinko „Vilmorus“, nacionalinis transliuotojas ir bandos instinktas.

REKLAMA

Nėra reikalo nei liaupsinti Europos komisarės, nei ant jos „varyti“. Ji eina į valdžią deklaruodama pakeisianti sistemą, prie kurios realybėje jau prisitaikė dar tuomet, kai iki paskutinės akimirkos „nežinojo“ ar balotiruosis.


Rašyti komentarą...
G
Giedrius Kiaulakis
2009-05-04 11:35:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puikus komentaras Tomai. Taiklus. Idomiausia siuo atveju, kad jis kabo kone tris valandas ir kazkodel niekas nesiputoja, kad tu na sviatoje zamahnulsia. Kazkas cia ne taip - "liaudies balso" imitatoriai renkasi ignoravimo taktika?
Atsakyti
0

:
:)
2009-05-04 11:38:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerai, Cyvai, kad priminei del rinkimu. Jau buvau pamirses :).
Nuomone aiski: balsuot eisiu, bet nei uz viena kandidata nebalsuosiu. Va toks mano poziuris i siu rinkimu pretendentus.
Manau nebus jokios triuskinamos Grybauskaites daugumos, bus dauguma jokiu, bet kas balsuos uz, tai bus Grybauskaites. Cia tokie mano enter poolo rezultatai :)
Atsakyti
0

v
vilnietis
2009-05-04 12:52:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau nieko čia nepasikeis, kai Grybauskaitė taps prezidentu. Iš Kubiliaus tikėjausi daugiau... iš Grybauskaitės jau nieko nesitikiu. Akys krypsta į vakarus....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų