Prezidentės patarėjas apie N.Savčenko teismą: farsas, daugiau nieko

Farsas, daugiau nieko – taip prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Renaldas Vaisbrodas apibūdino Donecke vykstantį Ukrainos lakūnės Nadijos Savčenko teismą.

„Farsas, nieko daugiau. Visas taip vadinamas teismo procesas yra surežisuotas, N.Savčenko pateikti kaltinimai neatitinka tikrovės, apie tai kalba viešai tiek tarptautiniai stebėtojai, tiek ekspertai. O tai, ką mes matome dabar, yra tam tikras cirkas“, – antradienį Žinių radijui sakė R.Vaisbrodas.

Pasak patarėjo, visas parodomasis teismo procesas yra skirtas Rusijos gyventojams: „Tai yra vidaus vartojimo žinutė, kuri siunčiama vidaus vartotojams“.

„Teismo procesas vyksta Donecko mieste, simbolizmas didžiulis, ir ši simbolinė žinia rodo, kad visa Rusijos sistema neleidžia kitos nuomonės, Rusijos sistema susidoroja su jos priešininkais, Rusijos sistema ir toliau priešinasi Ukrainos laisvės siekiams, kuriuos šiuo metu N.Savčenko ir simbolizuoja - kaip išrinkta parlamento narė, kaip kariškė“, – kalbėjo patarėjas.

Rusijos teismas pirmadienį pradėjo skelbti nutartį ukrainietės karo lakūnės N.Savčenko byloje, kurioje ji kaltinama prisidėjusi prie dviejų Rusijos žurnalistų žūties karo krečiamoje Rytų Ukrainoje

REKLAMA

Prokurorai prašo skirti N.Savčenko 23 metus laisvės atėmimo.

Pagal kaltintojų versiją, N.Savčenko 2014 metų liepą priklausė savanorių batalionui „Aidar“, kuris kovėsi su prorusiškais separatistais Luhansko srityje. Ten ji atliko artilerijos ugnies koreguotojos vaidmenį, Kijevo vyriausybės pajėgoms apšaudant vieną kovotojų postą, kuriame tuo metu buvo keli civiliai, tarp jų – trys Rusijos žurnalistai, iš kurių du žuvo.

Tuo tarpu N.Savčenko, kuri savo šalyje laikoma nacionaline didvyre ir buvo išrinkta į parlamentą, tvirtina buvusi pagrobta separatistų ir neteisėtai išvežta į Rusiją, kuri jai pateikė išgalvotus kaltinimus.

Ukraina ir Vakarai laiko N.Savčenko bylą politiniu parodomuoju procesu ir tvirtina, kad ji tapo naujausiu įrankiu platesnėje Kremliaus agresijoje prieš pietvakarinę kaimynę po to, kai Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir pakurstė separatistų sukilimą šalies rytuose.

 


Rašyti komentarą...
o
o kaip lietuvoje su venckienės ir kedžių
2016-03-22 11:38:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kaip lietuvoje su venckienės ir kedžių "teismais"? rusijoje akivaizdus politinis spaudimas, o lietuvoje - iškrypėlių-pedofilų. taigi, ne lietuvos pidpedinei politinei/teisinei sistemai rusus kritikuoti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų