Prezidentė: visi rytų Europos atstovai kalba apie tai

Tikimės, kad Didžioji Britanija sugebės užtikrinti joje gyvenančių žmonių saugumą, po šioje šalyje pagausėjusių išpuolių prieš emigrantus sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Sausumo situaciją ji sako spalio mėnesį aptarsianti su Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovė Theresa May (Teresa Mei).

„Visi rytų Europos atstovai kalba apie tai, ir Britanijos vadovybė užtikrina, kad imsis visų būtinų priemonių apsaugoti joje gyvenančius žmones, ir mes tikimės, kad Britanija sugebės užtikrinti visų joje esančių žmonių saugumą“, – penktadienį žurnalistams sakė prezidentė.

Po birželį vykusio referendumo, kuriame didesnė dalis rinkėjų pasisakė už pasitraukimą iš Europos Sąjungos, Jungtinėje Karalystėje padaugėjo išpuolių prieš užsieniečius. Šią savaitę Šiaurės Airijoje buvo apšaudytas namas, kuriame gyveno keturi jauni lietuviai, policija iškėlė versiją, kad tai gali būti neapykantos nusikaltimas.

Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė BNS po incidento patvirtino, kad ambasadai žinoma mažiausiai dešimt neapykantos nusikaltimų prieš Lietuvos piliečius.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų