Prezidentė: televizija turėtų daugiau dėmesio skirti vertimui į gestų kalbą

Lietuvos televizijos, ypač visuomeninis transliuotojas, turėtų daugiau dėmesio skirti laidų vertimui į gestų kalbą, po susitikimo su kurčiųjų bendruomenės atstovais Kaune sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Džiaugiuosi, kad žmonės buriasi, mėgina vienas kitiems padėti. (...) Aišku, yra ir prašymų – yra prašymas, kad būtų daugiau su gestų kalba žinių, kad žmonės tikrai daugiau galėtų daugiau įsitraukti į Lietuvos įvykius ir aš pažadėjau, kad ir Naujus metus mėginsime organizuoti, kad būtų vertimas į gestų kalbą, ir daugelį pranešimų, ir čia ypač Lietuvos viešasis transliuotojas tikrai galėtų daugiau dėmesio skirti ir prašysime tai daryti. Nes mes turime apie keturiasdešimt tūkstančių Lietuvoje žmonių, kurie arba blogiau girdi, arba visai negirdi ir toks mėginimas integruoti juos į mūsų visuomenę tikrai nėra sudėtingas ir tikrai reikėtų tai daryti“, – žurnalistams sekmadienį sakė D.Grybauskaitė.

Kaune prezidentė Kurčiųjų reabilitacijos centre, kur susitiko kurčiųjų bendruomenės atstovais bei Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos nariais.

REKLAMA

D.Grybauskaitė žadėjo taip pat būtinai aplankyti šeštadienį įžiebtą Kauno kalėdinę eglutę, kuria Kaunas, prezidentės teigimu, visada išsiskiria iš kitų miestų.

Po to šalies vadovė atidarys Lietuvos moterų lygos organizuojamą konferenciją „Žymiausios Lietuvos moterys istorijos tėkmėje“.

Lietuvos kurčiųjų bendruomenę vienija per 15 organizacijų įvairiuose šalies miestuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų