Prezidentė nusprendė nekasti karo kirvio Vyriausybei: švelnina poziciją

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad keisti Vyriausybę iki rinkimų būtų neatsakinga.

„Likus septyniems mėnesiams iki rinkimų keisti Vyriausybę būtų neatsakinga“, - žurnalistams sakė prezidentė.

„Aš vis tiktai tikiuosi, kad ši Vyriausybė gali užbaigti kadenciją, bet ji turi priimti atitinkamus sprendimus ir prisiimti politinę atsakomybę už tai, kas dabar yra diskutuojame viešojoje erdvėje“, - pridūrė ji.

Anksčiau šalies vadovė yra sakiusi, kad ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius turi principingai įvertinti aplinkos ministro Kęstučio Trečioko galimybes eiti pareigas po to, kai buvo paviešinti jo pokalbiai telefonu su Druskininkų meru Ričardu Malinausku.

Ministras pirmininkas trečiadienį turėtų gauti teisininkų išvadas dėl K.Trečioko pasisakymų. A.Butkevičiui pavaldūs teisininkai analizuoja, ar aplinkos ministras melavo Seimo Antikorupcijos komisijai, liudydamas aplinkybes, kaip buvo priimtas Vyriausybės nutarimas dėl kurortinių zonų panaikinimo.

Jeigu išaiškėtų, kad aplinkos ministras melavo, Vyriausybės vadovas žada siūlyti K.Trečiokui atsistatydinti, o šiam nesutikus - teikti prezidentei ministro atstatydinimo pareiškimą. Pats ministras atsistatydinti neketina, sakydamas, kad Seimo Antikorupcijos komisijai nemelavo.

REKLAMA

Antikorupcijos komisija aiškinosi, ar Druskininkų meras darė įtaką aplinkos ministrui ir kitiems Vyriausybės nariams priimti nutarimą dėl kurortinių apsaugos zonų panaikinimo. Pokalbių išklotinės parodė, kad meras tikėjosi, jog šis nutarimas bus naudingas savivaldybei teismo procese.

 

 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų