Prezidentė: Lietuva jau yra tokia valstybė, kurioje maisto pakaktų visiems

Lietuva jau yra tokia valstybė, kurioje maisto pakaktų visiems, jei jis būtų vienodai paskirstytas, sako pirmadienį minint Tarptautinės kovos su skurdu dieną labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ akciją atidariusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

3

„Šiandien yra Jungtinių Tautų kovos su skurdu diena, ir todėl „Maisto bankas“ pradeda dar vieną savo akcijos etapą, kviesdamas žmones aukoti, taip pat pirkti parduotuvėse (maistą skurstantiems), ir toliau dalinti tiems, kam būtini maisto produktai, labiau skurstantiems žmonėms. Aš kasmet šią akciją palaikau, ne todėl, kad Lietuva skursta – Lietuvoje netrūksta maisto produktų, Lietuva jau yra tokia valstybė, kurioje pakanka ir pakaktų visiems maisto, bet, deja, ne visada tas maistas yra paskirstytas vienodai“, – žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentė duoda startą „Maisto banko“ akcijai

„Maisto banko“ Vilniaus sandėliuose kartu su šios visuomeninės organizacijos savanoriais prezidentė D.Grybauskaitė formavo pagalbos maistu paketus, apžiūrėjo patalpas.

D.Grybauskaitė pabrėžė, kad „Maisto bankas“ vienija itin gausų savanorių būrį – per 8 tūkstančius, taip pat sakė, kad „kol kas ši nevyriausybinė organizacija neturėjo kompromituojančių dalykų, visi produktai pateko tiems, kam labiausiai reikia“.

REKLAMA

„Labai džiaugiuosi, kad sugebate sutraukti ir labdaros, ir žmonių, ir tuo pačiu padedate užpildyt tas socialines spragas, kurių valstybė, ne tik Lietuva, bet ir daugelis valstybių, nesugeba“, – kalbėjo šalies vadovė.

„Maisto bankas“ Lietuvoje veikia nuo 2001 metų. Šiuo metu paramą maistu jis renka ir dalija 73 Lietuvos miestuose bei rajonuose. Organizacijos duomenimis, pernai išdalyta 6111 tonų maisto už 7,2 mln. eurų.

Naujausi Europos Komisijos „Eurostat“ tyrimo duomenys rodo, kad Lietuvos gyventojų nepriteklius po truputį mažėja. 2015 metais kas septintas arba 14,3 proc. Lietuvos gyventojų neįstengė bent kas antrą dieną pavalgyti mėsos, paukštienos, žuvies ar augalinių baltymų. 2013 metais tokių žmonių buvo 19,2 procento.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų