Prezidentė kreipėsi į emigrantus: paaiškino, ko daryti neverta

Emigrantams Britanijoje atsisakyti Lietuvos pilietybės ir pasiimti britišką pasą būtų beprasmiška, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, artėjant Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) deryboms.

„Skubėti keisti ir atsisakinėti pilietybės yra visiškai beprasmiška, nes turėti ES pilietybę yra tikrai naudingiau. Su tokiu pasu, su lietuvišku pasu bus galima keliauti per visą Europą, o turėti socialines garantijas ir pilnavertį gyvenimą Britanijoje galima ir su lietuvišku pasu“, - ketvirtadienį transliuotame interviu LRT radijui sakė D.Grybauskaitė.

Ji šį savaitgalį vyks į Europos Vadovų Tarybą, kur bendrijos lyderiai patvirtins Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos derybų gaires.

ES piliečių Britanijoje klausimas yra vienas svarbiausių Vilniui „Brexit“ derybose, nes Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 200 tūkst. lietuvių.

„Lietuvai išties yra labai svarbu užtikrinti mūsų piliečių Jungtinėje Karalystėje situaciją, kad jie nebūtų diskriminuojami, kad visi piliečiai išsaugotų savo turimas teises ir socialines garantijas“, - sakė D.Grybauskaitė.

Ji teigė, kad esama abipusio intereso ES ir Britanijai susitarti dėl migrantų teisių.

„Manau, kad tai yra pasiektinas tikslas ir mes galėsime užtikrinti mūsų piliečiams tą situaciją, kokioje jie yra dabar, kad būtų išvengta bet kokių diskriminacinių veiksmų mūsų piliečių atžvilgiu“, - kalbėjo Lietuvos prezidentė.

Jungtinėje Karalystėje gyvena maždaug 3 mln. emigrantų iš ES šalių, o Bendrijos valstybėse - apie milijoną britų.

ES ir Britanija dėl „Brexit“ sąlygų tikisi susiderėti per dvejus metus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-04-27 09:06:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei lietuvis nesiruošia grįžti į valdžios nuskurdintą Lietuvą ,tai jam geriau likti DB ir būti jos piliečiu. Kodėl Grybauskaitė nieko nepadarė ,kad Lietuvis nebūtų priverstas bėgti iš Lietuvos nuo besaikio išnaudojimo ir neteisybės, ką ji nuveikkė tais klausimais per 2 valdymo kadencijas (10m.)?
Atsakyti
-2

K
Kas ta grybauskaite
2017-04-27 13:22:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idijotizmas.is draugo kuris turi seima buvo atskaiciuoja 80eu uz tai kad jis nuvaziavo trims.menesiams i anglina dirbti sodra be jokio ispejimo tiesiog is saskaitos pasisavino 80eu nuvaziavo aiskintis jam pasake kad jis ale skoloj valstybej uz tai.kad isvaziavo i uzsieni.pasake jam kad reikejo issiregistruoti is lietuvos tada nebutu skoloj.turi zmona ir vaika dabar uz 50eu iki kitos algos isgyvent tures o sita ale prezidente aiskina kad nereikia emigrantam issiregistruoti.gal jus baikit juokus bekit is sito ubagyno kuo toliau su tokiais istatymais.kaip reikia deklaruoti pajamas savo tai jau zmogus turi ale.leidima.duoti kad galetu jo info paziureti o kaip pinigus uz nieka nuimt tai net pranesimo.nereikia.
Atsakyti
0

l
lt. muzikas
2017-04-27 11:05:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponia Prezidente ! Nesekite pasakas suaugusiems žmonėms, jas girdime ta visa nepriklausomybes laikotarpi...tik sėdite šiltose vietos ir šnekate politines nesamones...pajundinkite subines nors kiek ,kad Lietuva neisivažinėtu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų