Prezidentė: Europos politikos mistralizacija privalo liautis

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Europos Sąjunga (ES) privalo keisti savo poziciją Rusijos atžvilgiu, ir perspėjo, kad delsimas imtis griežtų priemonių gali tik paskatinti agresiją.

„Kol kas matome europinės politikos „mistralizaciją“, (...) kada vertybės ir saugumas paminamas vardan pelno“, - antradienį paskelbtame interviu LRT radijui sakė prezidentė, turėdama mintyje dviejų Prancūzijos karo laivų „Mistral“ pardavimą Rusijai už daugiau nei milijardą eurų.

„Jeigu Europos valstybės ir toliau elgsis taip neryžtingai, kaip elgėsi iki šiol, tuomet tai galima įvardyti kaip tiesioginį pakvietimą agresoriui būti dar agresyvesniam ir eiti toliau. Kaip praėjusio amžiaus trisdešimtaisiais metais nebuvo sustabdytas nacizmas, taip dabar mes matome agresyvų „didžiarusišką“ šovinizmą, kurio rezultatai - ataka prieš civilius lėktuvus“ - sakė prezidentė.

Prezidentės interviu paskelbtas prieš prasidedant ES užsienio reikalų ministrų susitikimui, kuriame ketinama tartis, ar Rusijai taikyti naujas sankcijas dėl paramos prorusiškiems separatistams, kuriuos Ukraina ir Vakarai kaltina numušus keleivinį lėktuvą.

REKLAMA

D.Grybauskaitė situaciją Ukrainoje antradienį Lenkijoje aptaria su regiono šalių prezidentais - Varšuvoje vyksta Baltijos ir Višegrado (Lenkija, Čekija, Slovakija ir Vengrija) šalių bei Bulgarijos ir Rumunijos prezidentų susitikimas.

„Agresija turi sulaukti griežto ir vieningo atsako. Geopolitinė situacija pasikeitė, todėl turime labai rimtai iratsakingai vertinti iššūkius savo saugumui. Visų pirma – padaryti galą Europos politikos „mistralizacijai“, nutraukti visus sandorius su Rusija dėl karinių technologijų pardavimo. Negalime leisti, kad mūsų ginklus naudotų agresorius, o laivas „Mistralis" atsidurtų Baltijos jūroje. Europa neturi pardavinėti savo vertybių", – prasidėjus susitikimui Varšuvoje prezidentės spaudos tarnybos išplatintame pranešime cituojama Lietuvos vadovė.

Pasak jos, NATO privalo realiai įvertinti grėsmes saugumui ir atitinkamai koreguoti Baltijos valstybių bei Lenkijos gynybos planus, užtikrinti ilgalaikio saugumo priemones regione ir vykdyti konkrečias atgrasymo priemones, kurios kainuoja pigiau, nei tiesioginis dalyvavimas kariniame konflikte. Prezidentės teigimu, taip pat būtina didinti NATO sąjungininkų sausumos, oro ir jūrų pajėgų buvimą regione, vykdyti bendras karines pratybas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
K
Kęstas
2014-07-22 16:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pakalbėkite kas nors su mūsų aukščiausiais vadovais apie ekonomiką
V. Putinas gręžiasi į Aziją. Stipriname Aziją, kuri yra Europai (ir mums) svarbiausia konkurentė rinkoje. Apie tai neužsimena nė vienas ekonomistas ar aukštai pastatytas vadovaujantis asmuo Lietuvoje.

Na, mielieji Lietuvos ekonomikos šviesuoliai, pasistenkite. Gal kas nors prisimenate atotrankos dėsnį?

Daugiau apie tai - surašant Google paieškoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsakyti
0

K
Kęstas
2014-07-22 16:46:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
12 valandų prieš terminą žmogžudžiai pradės grąžinti savo aukų kūnus.
Tai pasakė V. Landsbergis. Ir jis ne vienas. Visas mūsų tariamas elitas ieško pigaus populiarumo tokiu makabrišku būdu. Brangieji, jūs visai neturite nei gėdos, nei padorumo jausmo. Naudojate tragediją su lėktuvu naiviems politiniams projektams prastumti.

Ką tikitės gauti, šokinėdami su entuziazmu ant nekaltai žuvusiųjų lavonų? Nemokamai rusų naftą ir dujas? Dar vieną tvartelį Lietuvoje?

Daugiau apie tai - surašant Google paieškoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų