Prezidentė dalyvaus Miuncheno saugumo forume

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį dalyvaus Tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje. Tai svarbiausias nepriklausomas regione forumas, kuris aptaria pagrindinius tarptautinės saugumo politikos iššūkius, pranešė Prezidentūra.

Bavarijos sostinėje prezidentė pakviesta sakyti kalbą prezidentiniuose debatuose tema „Dabartiniai ir ateities tarptautinės saugumo politikos iššūkiai“.

Šalies vadovės teigimu, dėl įtemptos geopolitinės situacijos ir egzistuojančių grėsmių svarbiausiu Lietuvos ir visos euroatlantinės bendruomenės prioritetu išlieka saugumo ir gynybos stiprinimas.

Debatuose bus aptarta, kokių tikslų bus siekiama artėjančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje, kalbama, kokios dar Aljanso karinio saugumo ir atgrasymo priemonės yra reikalingos regionui.

Tradiciškai į šią konferenciją susirenka valstybių vadovai, vyriausybių nariai ir politikos ekspertai ir analitikai, ji rengiama jau 52 kartą.

Debatuose dalyvaus Suomijos prezidentas Sauli Niinisto (Saulis Ninisto), Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda), Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ir Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schultzas (Šulcas). Diskusijoje taip pat bus skirta daug dėmesio Ukrainai, priemonėms migracijos krizei ir terorizmo grėsmėms įveikti.

REKLAMA

Šiemet į Bavarijos sostinę atvyksta Jordanijos Karalius Abdullah II (Abdula Antrasis), Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas (Valsas), Irako ministras pirmininkas Haideris al-Abadi, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris), Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Štainmejeris) , Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos gynybos ministrai.

Konferencijos paraštėse planuojami ir šalies vadovės dvišaliai pokalbiai su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka ir naujuoju Gruzijos ministru pirmininku Georgijumi Kvirikašviliu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų