Pabrėžę, kad visos trys Baltijos valstybės išgyvena sunkų laikotarpį ir patiria panašių problemų, Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Latvijos Seimo bei Vyriausybės vadovai akcentavo būtinybę stiprinti dvišalį ir regioninį Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą bei efektyvesnį užsienio politikos koordinavimą ES lygmeniu.
Penktadienį, tęsdama darbo vizitą Latvijoje, Prezidentė D. Grybauskaitė Rygoje susitiko su Parlamento Pirmininku Gundaru Daudze ir Ministru Pirmininku Valdžiu Dombrovskiu.
Susitikime su Latvijos Parlamento vadovu daug dėmesio skirta abiejų šalių parlamentinių ryšių plėtrai, pabrėžta būtinybė kurti ir svarstyti bendras valstybių įstatymų leidybos institucijų pozicijas Europos Sąjungos (ES) viduje.
D. Grybauskaitė sakė paraginsianti Lietuvos parlamentarus aktyviau bendradarbiauti su Latvijos kolegomis svarstant ir rengiant ES direktyvas.
Valstybės vadovės nuomone, bendrų reikalų koordinavimas ES viduje yra abiejų valstybių - ir Lietuvos, ir Latvijos - interesas.
Susitikimo metu aptarti energetikos plėtros klausimai, elektros jungties iš Švedijos į Lietuvą bei Latviją kūrimas ir įgyvendinimo perspektyvos.
Pokalbio dalyviai sutarė, kad šis projektas įgyvendinamas sėkmingai, tačiau kuo skubiau būtina įvykdyti techninę jo pusę. Taip pat buvo akcentuota bendradarbiavimo su šiuo metu pirmininkaujančia ES Švedija svarba ir bendros politikos koordinavimo Baltijos Asamblėjoje nauda bei būtinybė.
Susitikime su Latvijos Ministru Pirmininku V. Dombrovskiu aptarta šalies ekonominė situacija ir Vyriausybės derybos su Tarptautiniu valiutos fondu.
D. Grybauskaitė išreiškė savo tvirtą paramą ir pasiryžimą padėti Latvijos Vyriausybei tiek politine prasme, tiek dalijantis derybine patirtimi.
Kalbėdama apie bendradarbiavimą energetikos srityje, Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva yra atvira Latvijos dalyvavimui naujos atominės elektrinės statybos projekte. Valstybės vadovės nuomone, šiuo metu svarbiausi Lietuvos uždaviniai yra: sukurti energetikos rinką, sustiprinti elektros perdavimo tinklus ir nutiesti elektros jungtį su Švedija. Be šių trijų dalykų, Prezidentės įsitikinimu, nėra prasmės kalbėti apie naujos atominės jėgainės statybą Lietuvoje.
Latvijos Vyriausybės vadovas sakė, kad jo šalis laikosi Trakų memorandume išdėstytos nuostatos - dalyvauti naujos atominės elektrinės kūrimo ir statybos projekte.