• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvą gali ištikti ekonomikos sąstingis, kuris būtų nemažas smūgis, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvą gali ištikti ekonomikos sąstingis, kuris būtų nemažas smūgis, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA

„Pagal blogesnį scenarijų gali ištikti, jeigu ne recesija, tai ekonomikos sąstingis, kas Lietuvai, pripratusiai prie pakankamai spartaus ekonomikos augimo, būtų nemažas smūgis“, – trečiadienį LRT sakė šalies vadovas.

Jo teigimu, ekonominė situacija – greitai keičiasi ir ji priklausys taip pat nuo neapibrėžtų prielaidų kaip karo Ukrainoje eiga.

Anot prezidento, dabartinė ekonominė situacija yra rimta, todėl jai spręsti reikalingi greiti sprendimai.

„Tai yra labai rimta situacija ir sakyčiau, kad mes susiduriame su tokiu reiškiniu, kuris ekonominėje literatūroje vadinamas stagfliacija, kai vienu metu sparčiai krinta ekonomikos augimo tempai ir tuo pat metu ūmiai kyla infliacija“, – teigė G. Nausėda.

„Tokia situacija yra labai nepalanki ta prasme, kad yra labai sunku rasti priešnuodžių ir receptų ją valdyti, todėl aš manau, kad mes jau dabar turime labai rimtai susirūpinti, kokias priemones pasiūlysime žmonėms, kad infliacijos pasekmės būtų švelnesnės“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis priminė, kad padėti lengviau išgyventi infliaciją žmonėms galėtų padėti Prezidentūros siūlytos priemonės – vienkartinės 100 eurų išmokos mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams ir neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kėlimas nuo 460 iki 510 eurų.

Vyriausybė vėliausiai iki Velykų žada pateikti patikslintą šių metų biudžeto projektą ir antiinfliacines priemones.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, papildomos išlaidos gali būti susijusios su pensijų, NPD ar kitų išmokų, kurios jau didėjo nuo šių metų pradžios, didinimu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų