Premjero ir prezidentės pozicijos išsiskyrė svarbiu klausimu

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Seime registruotas dvigubą pilietybę įteisinantis įstatymo projektas yra efektyviausias būdas išspręsti užsienyje esančių Lietuvos piliečių problemas. Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas teigia, jog pilietybės nuostatų keisti įstatymu negalima - Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tam būtinas referendumas.

Seime šiuo metu svarstomas įstatymas, kuris leistų išsaugoti dvigubą pilietybę asmenims, po nepriklausomybės atkūrimo išvykusiems į Europos Sąjungos ir NATO šalis ir įgijusiems šių šalių pilietybę.

„Manau, kad surasime didžiulį palaikymą Seime, nes kitokio pasirinkimo neturime, jei norime išlaikyti ir turėti Lietuvos piliečius ir mūsų žmones - tai šį žingsnį privalome žengti. Tas įstatymo projektas Seime, kurį pakankamai aktyviai pasirašo Seimo nariai, padės išspręsti tą dvigubos pilietybės klausimą ir išlaikyti mūsų žmones, mūsų piliečius, mūsų tautiečius, kurie išvykę iš šalies nenutraukti paskutinių saitų su tėvyne“, - interviu LRT radijui antradienį sakė S.Skvernelis.

REKLAMA

Anot jo, referendumo būdu šį dvigubos pilietybės įteisinimo klausimą spręsti sudėtinga, nes didžiulė dalis piliečių jau gyvena užsienyje, o balsavimas internetu nėra įteisintas.

Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė sako, jog siūlomas keisti Konstitucijos straipsnis - susijęs su pamatiniais valstybės dalykais, todėl turi būti sprendžiamas Konstitucinio Teismo nurodytu būdu - referendumu. Jo teigimu, Seime svarstoma iniciatyva prilygtų bandymui paprastu įstatymu keisti Konstituciją.

„Jei dabar sugalvosime vienu atveju pabandyti pakeisti aktualų klausimą taip sureguliuoti paprasčiau įstatymu, o ne referendumu, tai gal imsimės keisti ir kurti precedentus, kad ir kiti Konstitucijos straipsniai būtų keičiami įstatymu - pavyzdžiui valstybinė kalba, gal kažkam teritorija pasirodys... vientisumu suabejos, vėliava, herbas, sostinė.. Konstituciją judinti galima, bet galima tam skirtu teisiniu būdu. Ir visiškai suprantama intencija ir tikslas tokios iniciatyvos ir tai intencijai galima pritarti, bet link to tikslo turi būti einama nevažiuojant buldozeriu per Konstituciją“, - Žinų radijui antradienį sakė M.Lingė.


Rašyti komentarą...
R
Regina
2017-04-11 10:33:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Esi lietuvis į ir būk lietuviu. Nenori , rinkis kitą pilietybę.. Konstitucija laisvės ir valstybingumo garantas... Ji nekaitaliuojama kažkam kažką sugalvojus....
Atsakyti
-1

J
Jonas
2017-04-11 19:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei emigrantas užsienyje kali pinigus kitoj šaly tai ir neapsimesk lietuviu, man tokių ..tipo.. lietuvių nereikia....O už gydymus ir emigrantų tėvų pensijas aš nemokėsiu
Atsakyti
0

S
Skirtumas tik toks
2017-04-14 10:16:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos patriotams pakanka vienos pilietybės. Lietuvos tranams, kurie čia nebegyvena, vis dar reikia ir mūsų pilietybės. Nes gal čia trumpam sugrįžę dar kažką nugriebs nemokamai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų