• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitą savaitę interpeliaciją Premjerui Andriui Kubiliui inicijuojanti Seimo frakcija Tvarka ir teisingumas po interpeliacijos tekstu pradės rinkti parlamentarų parašus.

REKLAMA
REKLAMA

Tai žurnalistams sakė Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis.

"Esame parengę nepasitikėjimo teksto projektą, kurį nusiuntėme opozicinėms Socialdemokratų ir Darbo partijų frakcijoms bei Mišriai parlamentarų grupei. Paprašėme jų apsispręsti dėl nepasitikėjimo ir pateikti savo pastabas interpeliacijos tekstui", - sakė V. Mazuronis.

REKLAMA

Jo nuomone, asmeninę atsakomybę už ekonominę, finansinę valstybės padėtį turi prisiimti Ministras Pirmininkas A. Kubilius.

"Iš esmės pritariame, kad turi būti paskelbtas nepasitikėjimas finansų ministrui Algirdui Šemetai. Bet vien tik ministro pakeitimas, neatstatydinus Premjero, o tai reiškia nepakeitus Vyriausybės programos, antikrizinių planų ir visų kitų dalykų, iš esmės ne kažin ką duos. Jeigu pasiliks ta pati Vyriausybės linija, kokia dabar, ar finansų ministras bus A. Šemeta, ar kas nors kitas, nelabai daug kas keisis", - teigė V. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Interpeliacijos iniciatoriai nori pateikti Premjerui klausimus, susijusius su energetika, aukštojo mokslo reforma, "naktine" mokesčių reforma ir kitus.

Premjero ketinama paklausti, kodėl Vyriausybė nesiima neatidėliotinų bei reikiamų veiksmų, kad išvengtų Lietuvos energetikos sistemos priklausomybės nuo Rusijos, "atsižvelgiant į tai, jog po Ignalinos jėgainės uždarymo Lietuvai iškyla reali grėsmė tapti "Gazprom" įkaite, o be jėgainės ir be jungčių su ES sistemomis- visiškai priklausomai nuo rusiškų dujų?"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Interpeliacijos A. Kubiliui iniciatoriai teiraujasi, kodėl Vyriausybė nepanaikina nacionalinio investuotojo LEO LT, suformuoto pagal Vyriausybės ir UAB "NDX energija" pasirašytą sutartį dėl nacionalinio investuotojo sukūrimo, kuri dėl teisinio reguliavimo, prieštaraujančio Konstitucijai, laikoma niekine nuo jos sudarymo momento?

REKLAMA

V. Mazuronio nuomone, Premjeras kartu su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi turėtų prisiimti atsakomybę už aukštojo mokslo įstatymą, kuris "iš esmės sugriaus aukštąjį mokslą ir padarys studentus, jaunus žmones bankų įkaitais".

"Kodėl besąlygiškai bandoma įgyvendinti prieštaringai vertinamą aukštojo mokslo reformą, kuria nesprendžiama esminių, visuomenei ir patiems studentams svarbių problemų, bet siekiama aukštąjį mokslą paversti prieinamą tik turtingųjų vaikams, o gabiems, bet ne tokiems turtingiems, aukštųjų mokyklų vartus užverti?", - klausia "tvarkiečiai".

REKLAMA

V. Mazuronio nuomone, taip pat bankų įkaitais daroma visa Lietuva per vadinamąsias pastatų apšiltinimo programas.

Interpeliacijos iniciatoriai klausia, ar Ministras Pirmininkas prisiima atsakomybę už įvykdytos "naktinės" mokesčių reformos neigiamas pasekmes, po kurios Lietuvoje nebesurenkami mokesčiai, valstybės biudžeto išlaidos dar mažinamos apie 3,3 mlrd. litų, o birželį, prognozuojama, - 1,5-2 mlrd. litų, mokestinė našta dar labiau žlugdo smulkųjį ir vidutinį verslą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjero taip pat norima paklausti, kokių konkrečių veiksmų žada imtis Vyriausybė ir asmeniškai Ministras Pirmininkas, kad būtų išsaugotos likusios darbo vietos bei sugrąžintas žmonių pasitikėjimas savo valstybe?

V. Mazuronis nesiima tvirtinti, kad pavyks "nuversti" Premjerą. Nepasitikėjimo pareiškimas, anot V. Mazuronio, tai yra asmeninės atsakomybės įvardinimas ir pareikalavimas.

REKLAMA

Tie Seimo nariai, kurie neparems interpeliacijos, jo nuomone, iš tikrųjų prisiims asmeninę atsakomybę už tai, kas dabar vyksta. "Bus labai aiškiai sudėliota, kas prisiima asmeninę atsakomybę už tuos visus procesus. Tai yra lakmuso popierėlis, sudėstantis taškus į savo vietą", - sakė V. Mazuronis.

Balandžio 28 d. Seimo Socialdemokratų partijos frakcija parengtą interpeliacijos tekstą finansų ministrui A. Šemetai įteikė Seimo Pirmininko Arūno Valinsko sekretoriatui.

Šią interpeliaciją savo parašais parėmė 34 Seimo nariai, priklausantys įvairioms frakcijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų