REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva ir Europos Sąjungos (ES) institucijos svarsto ne vieną galimą sprendimo būdą, kad klausimas dėl Rusijos priemonių taikymo Lietuvai ir lietuviškų produktų įvežimo būtų išspręstas. Vyksta pokalbiai ir diskusijos ne tik Lietuvos ir Rusijos dvišaliu, bet ir ES bei Rusijos institucijų ir aukščiausių pareigūnų lygiu, tikimasi, jog tai duos teigiamų rezultatų. Spekuliacijos viešojoje erdvėje šiuo itin svarbiu klausimu neduoda naudos, būtinas institucijų ir politikų susitelkimas, o ne kaltinimai vieni kitiems.

REKLAMA
REKLAMA

„Europos Komisijos (EK) atstovai ragina laikytis rimties, tai galima būtų paaiškinti, kaip raginimą nespekuliuoti šia tema, nepolitikuoti, bet elgtis sutelktai ir konstruktyviai. Dar antradienį ryte vykusiame Vyriausybės pasitarime aptarėme galimybę kreiptis į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO). Tokios galimybės mes neatmetame, tačiau visuomenė ir politikai privalo suprasti, kad Lietuva viena to padaryti negali, kreipimasis įmanomas tik kartu su EK, o ši svarsto keletą galimų problemos sprendimo būdų, apie kuriuos kol kas viešai skelbti negalime. Ieškinys Rusijai PPO yra tik kraštutinė ginčo sprendimo priemonė, nes visas procesas užtruktų, o problemą būtina spręsti kuo skubiau“, – sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

REKLAMA

Lietuva yra ES narė, todėl savarankiškai negali pradėti PPO ginčų sprendimų procedūrų, nes kaip sudedamoji prekybos politikos dalis tai priklauso išimtinei ES kompetencijai. PPO ginčai prieš trečiąsias šalis pradedami bendru ES sprendimu.

PPO bylos inicijavimui formaliai turi pritarti ES komisarų kolegija, taip pat prekybiniai, politiniai ir kiti aspektai dėl bylos inicijavimo diskutuojami Prekybos politikos komitete. Prasidėjusiame ginče visai ES ar bet kuriai valstybei narei atstovauja EK. Visa tai užtruktų, tad skubaus sprendimo vargu, ar galėtume tikėtis.

„Apie problemos mastą renkama informacija, tikrinami faktai. Remiantis antradienio ryte gauta informacija iš Maisto ir veterinarijos tarnybos, pieno produktai tebėra vežami ir įleidžiami į Rusiją. Nepaisant to, apie diskriminacines priemones taikomas Lietuvai su Rusijos pareigūnais tikisi pasikalbėti žemės ūkio ministras, kuris yra išvykęs į Maskvą“, – sako premjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų