Premjeras Andrius Kubilius po pranešimų apie galimai švaistomas parlamentarų kanceliarinėms reikmėms skirtas lėšas sako, kad Seimas turėtų aiškiai apibrėžti, kam Seimo nariai gali išleisti kas mėnesį tam gaunamus beveik 4000 litų.
„Čia Seimo vidaus tvarkos reikalai. Gerai, kad yra įvesta tvarka, kad reikia atsiskaityti, o kam tie pinigai gali būti naudojami, Seimas turi iš tikrųjų labai aiškiai apibrėžti“, - interviu Lietuvos radijui antradienį sakė premjeras.
Jis nebuvo linkęs vertinti, ar parlamentarų kanceliarinėms reikmėms kas mėnesį skiriami beveik 4000 litų nėra per didelė suma.
Pasak žiniasklaidos, kai kurie Seimo nariai už šiuo pinigus nuomojasi prabangius automobilius, kuriuos pasibaigus kadencijai jie galės nusipirkti už likutinę vertę. Reprezentacijai skirti pinigai taip pat skiriami itin brangiems biurams nuomoti, nekukliems indams pirkti ar maisto produktams, tokiems kaip varškė ar grietinė, kurie esą skirti reprezentacijai, įsigyti.
„Seime tai gali būti svarstoma (ar verta sumažinti reprezentacines išlaidas - BNS), tai Seimo tvarka, kurią pats Seimas turi ir reguliuoti. Jie (skiriami pinigai - BNS) yra dabar labai sumažinti, lyginant su ankstesnėmis sumomis, dalis Seimo narių tų pinigų turbūt ir neišnaudoja, tie pinigai liks valstybės biudžete“, - tikino A.Kubilius.
Etikos ir procedūrų komisija (EPK) praėjusią savaitę pradėjo svarstyti klausimą dėl lėšų Seimo nario išlaidoms, susijusioms su jo parlamentine veikla, naudojimo, tačiau nutarta padaryti pertrauką susiginčijus, kam teisės aktai paveda tų išlaidų teisėtumą tikrinti - Seimo kanceliarijos Finansų departamentui, kuriam pateikiami dokumentai, ar EPK.
Seimo Statute parlamentaro išlaidoms, susijusioms su darbu Seime, numatyta per mėnesį skirti 1,7 VMDU (vidutinio mėnesio darbo užmokesčio) dydžio sumą, šiuo metu siekiančią 3944 litus.
Už kiekvieno mėnesio išlaidas Seimo narys turi atsiskaityti Seimo kanceliarijos Finansų departamentui iki kito mėnesio 10 dienos. Seimo kanceliarijos Finansų departamentui turi būti pateikiami išlaidas patvirtinantys dokumentai, atitinkantys Buhalterinės apskaitos įstatymo reikalavimus apskaitos dokumentams, taip pat išlaidų, susijusių su parlamentine veikla, avanso apyskaita.
Jei Seimo nariai viršytų nustatytus limitus, viršytą sumą turėtų sumokėti patys, nesumokėjus - Finansų departamentas išskaičiuotų nustatytą dydį viršijančią sumą iš Seimo nario darbo užmokesčio.