naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasideda išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture

rinkėjai prie apylinkių renkasi nuo pat atsidarymo pradžios

Pirmadienį prasideda balsavimas iš anksto antrajame Seimo rinkimų ture – parlamentarai renkami 68-iose apygardose. Trys naujo Seimo nariai buvo išrinkti jau pirmajame ture.

Pirmadienį prasideda balsavimas iš anksto antrajame Seimo rinkimų ture – parlamentarai renkami 68-iose apygardose. Trys naujo Seimo nariai buvo išrinkti jau pirmajame ture.

REKLAMA

„Pirmadienį prasideda balsavimas iš anksto savivaldybių pastatuose, kitose papildomose vietose, bus galima balsuoti nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro“, – BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

Šiuose Seimo rinkimuose įrengta daugiau išankstinio balsavimo vietų, tačiau dalyje savivaldybių nebus galima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip buvo iki šiol.

Iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyksta ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai kviečiami balsuoti kitur.

Taip pat per išankstinį balsavimą antrajame ture įrengtos specialios balsavimo vietos saviizoliacijoje esantiems rinkėjams. Į šias balsavimo vietas bus privaloma atvykti automobiliu, galės balsuoti ne sergantys koronavirusu, o izoliacijoje dėl kontakto ar kelionės į užsienį esantys rinkėjai.

REKLAMA

„Šiame ture turime naujovę – saviizoliacijoje esantiems asmenims Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Raseiniuose bus įrengtos specialios išimtinai tik jiems skirtos išankstinio balsavimo vietos ir saviizoliacijoje esantys asmenys galės palikti savo saviizoliacijos vietą tam, kad galėtų atvykti balsuoti“, – sakė L. Matjošaitytė.

REKLAMA

Pagal sveikatos apsaugos ministro A. Verygos įsakymą, saviizoliacijoje esantys žmonės palikti namus ir nuvykti balsuoti turės suspėti per tris valandas – tokiam laikui jiems leidžiama palikti saviizoliacijos vietą. 

Vilniuje šis punktas veiks prie „Litexpo“ parodų ir kongresų centro (Laisvės pr. 5), Kaune – Aleksoto inovacijų pramonės parke (Europos pr. 27), Šiauliuose – Sporto gimnazijos salėje (Vilniaus g. 297), Raseiniuose – turguje (Algirdo g. 1).

REKLAMA

Pasak VRK vadovės, Klaipėdoje ir Panevėžyje atskirų punktų nuspręsta nerengti dėl nedidelio saviizoliacijoje esančių rinkėjų skaičiaus.

Ji pabrėžė, kad šiuose punktuose balsuoti galės tik tie asmenys, kuriems nėra diagnozuota COVID-19 infekcija.

Taip pat saviizoliacijoje esantys asmenys gali balsuoti namuose, pateikę prašymą, ne savo gyvenamosios vietos adresu izoliavęsi rinkėjai tai turi padaryti iki antradienio vakaro, savo gyvenamojoje vietoje izoliavęsi – iki trečiadienio vakaro.

REKLAMA
REKLAMA

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną. Antrajame ture varžosi du daugiausiai balsų pirmajame surinkę kandidatai. Jau pirmajame ture kandidatas išrenkamas surinkęs daugiau kaip pusę rinkėjų balsų.

Daugiamandatėje apygardoje į Seimą renkami 70 parlamentarų, vienmandatėse – 71.

Pirmajame ture į Seimą buvo išrinkti konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė, surinkusi 61,17 proc. rinkėjų balsų Antakalnio apygardoje, bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatai Beata Petkevič su 59 proc. rinkėjų balsų Šalčininkų apygardoje ir Česlavas Olševskis su 52,77 proc. Medininkų apygardoje.

REKLAMA

Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 24,8 proc. rinkėjų balsų, antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 17,5 proc. balsų.

Darbo partija gavo 9,47 proc. balsų, Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc., Laisvės partija – 9,02 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – 6,79 proc. balsų.

Sostinėje rinkėjai balsuoti renkasi nuo apylinkės atsidarymo pradžios

Žvarbų pirmadienio rytą, prasidėjus išankstiniam balsavimui Seimo rinkimų antrame ture, sostinėje, Lukiškių aikštėje, įkurtoje balsavimo apylinkėje nutįso kelių dešimčių rinkėjų eilė.

REKLAMA

„Lukiškių apylinkė ir pirmame ture buvo viena populiariausių apylinkių turbūt ir jos buvimo vieta yra labai patogi“, – BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

Jos teigimu, išankstinis balsavimas antrame ture prasidėjo sklandžiai.

„Kol kas informacijos, kad yra nesklandumų, neturime. Manome, kad viskas prasidėjo sklandžiai. Kviečiami rinkėjus pasinaudoti galimybe atvykti į išankstinį balsavimą“, – teigė VRK pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Lukiškių aikštėje yra vienas iš penkių sostinėje įsteigtų išankstinio balsavimo punktų, čia pastatyti keli, tarpusavyje sujungti vagonėliai.

Vienas punktas sostinėje ir keliuose kituose šalies miestuose taip pat skirtas saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, kurie gali atvykti balsuoti automobiliu.

„Rytas žvarbus, bet pareigą atlikti reikia“

Dar prieš atsidarant apylinkei vienas iš Lukiškių aikštėje įrengtos apylinkės darbuotojų skirstė dviejų metrų tarpus tarp susirinkusiųjų balsuoti, kad būtų išlaikytas saugus atstumas.

REKLAMA

„Turiu šiek tiek laiko prieš darbą, sugalvojau prabalsuoti“, – BNS sakė 36-erių valstybės tarnautoja Lina Lukūnaitė-Lukošiūnė.

Taip pat 36-erių Artūras Petrosian teigė, kad balsuoti iš anksto patogiau, jo neatbaidė ir gan žvarbus oras. 

„Pirmą kartą balsavau iš anksto, tai ir dabar. Patogiau balsuoti iš anksto. Rytas žvarbus, bet pareigą reikia atlikti“, – sakė leidėju dirbantis vyras.

Pasak valstybės tarnautoja dirbančios Jolantos, balsuoti iš anksto – it išbandymas, ji teigė balsuojanti už teisingą Lietuvą.

REKLAMA

„Balsuoti iš anksto tiesiog pasirinkau kaip išbandymui. Šalia dirbu, tiesiog atėjau. Visai nešalta, labai geras oras ir nuotaika labai gera“, – sakė 52-ejų moteris.

Kituose miestuose – aktyvumas mažesnis

VRK vadovė Laura Matjošaitytė sako, kad kituose miestuose nuo pat septintos ryto rinkėjai renkasi vangiau.

„Kituose miestuose po truputį renkasi rinkėjai, rytas ankstyvas – nėra tiek daug žmonių, norinčių balsuoti, bet įdienojus susidomėjimas turbūt bus didesnis“, – kalbėjo L. Matjošaitytė.

Išankstinio balsavimo metu balsuoti bus galima iki aštuntos valandos vakaro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų