REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pateikdama naujausią epidemiologinę informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pranešė apie dar vieną mirtį nuo COVID-19 infekcijos. Taip pat mirė dar vienas koronavirusu užsikrėtęs asmuo.

Pateikdama naujausią epidemiologinę informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pranešė apie dar vieną mirtį nuo COVID-19 infekcijos. Taip pat mirė dar vienas koronavirusu užsikrėtęs asmuo.

REKLAMA

Jie abu buvo gydomi Vilniaus klinikinėje ligoninėje.

„Vienas pacientas šiandien mirė, į statistiką jis bus įtrauktas rytoj. Asmuo Vidaus ligų skyriuje. Nustačius COVID-19, jis buvo perkeltas į Santaros klinikas ir jose mirė“, – teigė NVSC atstovė.

Pasak jos, vienam iš mirusiųjų, kuris buvo gydomas Vilniaus klinikinėje ligoninėje, COVID-19 nustatytas po mirties. Tad dar dar aiškinamasi, ar žmogus tikrai mirė nuo koronaviruso.

Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 15 d. duomenimis, per vakar buvo patvirtinta dvigubai daugiau nei vakar – 12 naujų COVID-19 infekcijos atvejų.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš 12 naujų atvejų visi užfiksuoti Vilniaus apskrityje, 8 jų susiję su židiniais. 5 atvejai patvirtinti Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, visi jie yra pacientai", – sakė R. Lingienė.

REKLAMA

Iš viso patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 1523.

NVSC atstovė kartu informavo, kad šiuo metu stacionare guli 97 COVID-19 infekcija sergantys asmenys: „10 iš jų yra reanimacijoje, 3 taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, 33 taikoma deguonies terapija."

Šiuo metu koronaviruso sukelta infekcija serga 489 žmonių, pasveikusių jau yra kone dvigubai daugiau – 965. 

Mirusių nuo COVID-19 žmonių skaičius išlieka toks pats – jų yra 54. Užsikrėtusiųjų koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių – 6.

REKLAMA
REKLAMA

Izoliacijoje šiuo metu yra 260 asmenų. Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys.Per vakar dieną ištirti 7994 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iki šiol iš viso ištirti 216 tūkst. 247 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

REKLAMA

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų