Prakalbo didelės avarijos prie Vilniaus kaltininkas: dingo automobilio stabdžiai

Prie Vilniaus penktadienį keturių automobilių avarija užtvėrė plentą. Avariją sukėlęs škodos vairuotojas tikina, kad sugedo stabdžiai – jis kaip įmanydamas bandė išvengti susidūrimo, tačiau jam nepavyko. Per avariją sužeisti du niekuo dėti žmonės.

Štai kokia avarija įvyko Molėtų plente Kalino ir Riešės sankryžoje. Prie sankryžos susidūrė keturi, vienas jų nuo smarkaus smūgio nuskriejo į visai neseniai suremontuotą šviesoforų konstrukcijos stulpą. Policijos pareigūnai apžiūri kaltininko sankryžą užtvėrusį automobilį „Škoda“. Vyresnio amžiaus vairuotojas tikina, kad pradingo stabdžiai. Pareigūnai sako, kad stabdžiai po avarijos lyg ir veikia.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Avarija Molėtų plente

„Stabdžių nebuvo, aš ant stabdžių, vis tiek mašina varo. Aš tarp dviejų mašinų, vienas ten stovėjo, kitas čia. Aš tarp dviejų ir neprašokau. – Dabar jau atsirado stabdžiai? – Nežinau, sako, kad yra. O kaip pabandyt“, – sako vairuotojas.

Dėl avarijos beveik sustojo eismas į Vilniaus pusę. Policijai nubraižius eismo įvykio schema sustojo vienas vilkiko vairuotojas – jis padėjo nutempti į šoną eismą trukdančią mašiną.

Kiti vairuotojai sakė, kad avarija įvyko, kai degė raudonas šviesoforo signalas. Vairuotojai jau apie pusę minutės laukė žalio šviesoforo, kai iš galo atskrido „Škoda“.

Jie net nespėjo sureaguoti – „Škoda“ rėžėsi į prie sankryžos stovinčias mašinas ir jas išstumdė. Pranerti pro automobilius „Škoda“ vairuotojui nepavyko. Labiausiai sumaitota „Audi“ – šis automobilis dar nulėkė į stulpą.

Į ligoninę išvežti du keleiviai, vienam lūžo nosis, kitam įtariama stuburo trauma. Smarkiai suniokota ir „Toyota“: sumaitotas visas automobilio šonas. Nestipriai kliudytas dar vienas, trečias prie sankryžos stovėjęs automobilis. Avariją sukėlęs vairuotojas sako neseniai remontavęs mašiną, tvarkęs stabdžių sistemą, keitęs kaladėles.

REKLAMA

„Aš ant stabdžių, jis įkrito ir viskas, žiūriu, kad nėra – o čia mašina, o ką man daryt. Aš tarp dviejų mašinų. – O kada pastebėjot, kad nėra tų stabdžių? – Kada atvažiavau, žiūriu raudona dega. Aš pradėjau stabdyt. Mašinos stovėjo“, – pasakoja vairuotojas.

Jei iš tiesų viskas buvo taip, kaip sako vairuotojas – stabdžių sistema galėjo būti blogai nuorinta, dėl sistemoje likusio oro burbulų stabdžiai galėjo pradingti trumpam, vėliau vėl atsirasti. Visgi neatmestina, kad vairuotojas per vėlai pamatė sankryžoje degančią raudoną, galbūt jis važiavo nestebėdamas kelio.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Avarija Naujojoje Vilnioje

O štai vaizdai iš kitos penktadieninio vakaro avarijos. Naujojoje Vilnioje susidūrė du automobiliai, per avariją nukentėjo šeima. Avarija įvyko, kai S. Batoro gatve nuo centro pusės atvažiavęs „Ford“ suko kairėn į parduotuvės kiemą.

Šio automobilio praleisti esą sustojo priešpriešiais važiavę keli kiti vairuotojai, tačiau gretima juosta važiavęs VW vairuotojas veikiausiai net nematė, kad kažkas iš priešpriešinės nori pasukti. Pagal taisykles, fordo vairuotojas privalėjo įsitikinti, kad mašinų nėra ar, kad jį visi sustojo praleisti, tik tada sukti kairėn. Per avariją nesmarkiai nukentėjo VW keleiviai moteris ir vaikai.


Rašyti komentarą...
T
Taip aišku
2021-07-10 21:58:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ekspertizėj paaiškės
Atsakyti
0

K
Kindziulis
2021-07-11 08:19:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur sveikatos pažyma?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų