Prabilo Kėdainiuose atskirti nuo visuomenės siūlomo vyro brolis: normalūs žmonės neskubėtų smerkti

Kėdainiuose dėl neįprasto nuolatinės gyvenamos vietos neturinčio jauno vyro elgesio dalis žmonių sukėlė aštrią diskusiją socialiniame tinkle „Facebook“. Atsirado net pasiūlymų mažametę mergaitę prekybos centre išgąsdinusį 28-erių Paulių (vardas pakeistas – aut. past.) izoliuoti nuo žmonių.

„Mūsų visa šeima buvome prekybos centre ir jis sukosi aplink mūsų 7-metę dukrą. Labai nužiūrinėjo ir vis slinko artyn. Gerai, kad mes buvome kartu ir vyras jį nuvarė. Nežinau, kokią jam pagalbą galima suteikti ir ar ji padėtų. Jį reikia izoliuoti nuo žmonių, kad nenukentėtų mergaitės“, – rašė pasipiktinusi Kėdainių gyventoja.

Internete išplito perspėjimai apie esą prie vaikų besikabinėjantį suaugusį vyrą. Teigta, kad jis persekiojo dvi mažametes mergaitės, kurioms teko bėgti, jos labai išsigando. Paaiškėjo, kad šis asmuo yra žinomas ne tik vietiniams gyventojams, bet ir Kėdainių rajono savivaldybės darbuotojams bei policijos pareigūnams. Jam buvo surašyti protokolai dėl viešosios tvarkos pažeidimų, bet problemos slypi kitur...

Į socialiniame tinkle „Facebook“ kilusią diskusiją sureagavo ir pastaraisiais metais Didžiojoje Britanijoje gyvenantis bei ten dirbantis Kėdainiuose apkalbamo vyro jaunesnysis brolis Matas.

Nors jo su broliu pastaraisiais metais nesiejo itin artimas ryšys, tačiau perskaitęs tai, kaip bjauriai žmonės atsiliepia apie Paulių, jis nusprendė atskleisti keletą skaudžių gyvenimo detalių, kurios, tam tikra prasme, galėtų paaiškinti tą nenuspėjamą Pauliaus elgesį.

Papasakokite šiek tiek apie savo šeimą.

Esu jauniausias iš trijų brolių. Ir viskas susiklostė taip, kad man teko nuo gimimo augti vaikų globos namuose. Mama mūsų nelabai lankė. Turiu Paulių ir dar vieną vyresnį brolį.

Vyresnieji broliai globos namuose gyveno kelerius metus, o aš visą gyvenimą ten praleidau. Kai sulaukė 18 metų, broliai persikėlė gyventi į Kėdainius, o vėliau ir pats apsigyvenau kartu su jais.

Tėtis, kurio beveik nepažinojau, mirė prieš keletą metų. Tuo metu pradėjau žiūrėti, kad man ten (Kėdainiuose – aut .past.) nebepavyksta gyventi, turėjau išlaikyti tuos kitus žmones. Todėl norėjau išvykti, atsiplėšti, užsikabinti.

Iš pradžių vyriausias brolis išvyko į užsienį, o Paulius ir aš pasilikome Kėdainiuose. Baigiau mokyklą ir pats emigravau. Užsikabinau ir iki šiol čia gyvenu. Su Pauliumi artimai nebendravome kažkur 3-4 metus.

REKLAMA

Galbūt būtent per šį laiką ir pasikeitė jūsų brolio elgesys?

Kol gyvenome kartu, jis tikrai normaliai elgdavosi. Prie kompiuterio mėgdavo pasėdėti. Tiesa, Pauliaus ir vyriausiojo brolio santykiai nebuvo patys geriausi. Kaip brolis su broliu nemanau, kad jie gerai sutarė.

Ar Paulius yra linkęs į agresiją?

Aš galiu pasakyti tai, ką pamenu iš vaikų namų. Jis ne tiek pats išreiškdavo tą agresiją, kiek ant jo išsiliedavo kiti, o tada Pauliui tekdavo gintis. Brolis turi didžiulį randą ant galvos, nes vaikystėje vyresnis brolis jį nudegino.

Dėl šio rando iš jo nuolat tyčiodavosi kiti vaikai. Jam nuolat tekdavo gintis. Tad galiu pasakyti, kad jis niekam šiaip nieko blogo nenori. Gal tik susisuko „šratukai“, nes gyvenime tikrai yra daug tekę iškęsti. Bet tikrai jis nėra linkęs į agresiją.

Kada paskutinį kartą su juo kalbėjotės?

Prieš kelias dienas, kai perskaičiau tuos piktus žmonių komentarus, pats paskambinau mamai. Prašiau padėti susisiekti su Pauliumi. Mama perdavė jam telefono ragelį.

Paulius pasakė, kad dabar geria. Jis visą laiką buvo prieš alkoholį. Tad jo man pasakyti žodžiai labai įstrigo. Jis man sako, kad gyvenimas pasisuko taip, kaip visada sakiau, kad nepasisuks...

Kokią pagalbą galima jam suteikti?

Nelabai galiu mesti darbo ir sugrįžti į Lietuvą. Susirašiau su draugais iš vaikų globos namų. Jie sakė, kad pamėgins su Pauliumi pasikalbėti, išblaivyti jį. O tada bus matyti, kaip jis reaguoja. Jei jis nori toliau gydytis, jis turi pats to norėti. Jei noro nebus, tai negalėsime niekas jam padėti. O gydytis gal net ne nuo alkoholio, o dėl psichologinių problemų.

Nelabai jis pats tų draugų turėjo, nebent žaisdamas kompiuteriu susirasdavo. Bet kokie ten tie virtualūs draugai... Be manęs jis neturėjo su kuo daugiau pasikalbėti. Bandžiau daug kartų su juo susisiekti, bet jis net telefono neturi, kuriuo galėtum tiesiai prisiskambinti.

Ką galėtum pasakyti apie visuomenės požiūrį, išsakytą tavo brolio atžvilgiu?

Norisi iš normalių žmonių daugiau supratingumo, kad jie neskubėtų smerkti. Nėra jis blogas, tik turi problemų. Negerai iš karto pradėti žmogų kaltinti.

REKLAMA

Nėra pavojingas, jam reikia pagalbos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Justina Kazragytė portalui tv3.lt patvirtino, kad Pauliaus asmenybė vietos pareigūnams yra žinoma:

„Policijos pareigūnams jis yra žinomas. Kaip ir minėta internauto komentare, buvo vykta į iškvietimą dėl šio asmens elgesio. Jam buvo surašytas protokolas už viešosios tvarkos pažeidimą.“

Paprašyta patikslinti, ar yra pagrindo vietos gyventojams bijoti laisvėje vaikštančio Pauliaus, policijos atstovė paneigė tokius nuogąstavimus:

„Šiuo metu asmeniui yra taikomas medicininis gydymas. Dėl asmens duomenų apsaugos įstatymo negaliu nieko plačiau apie tai komentuoti. Tiesiog galiu patvirtinti, kad asmeniui bendradarbiaujant su Kėdainių rajono savivaldybe yra teikiamos medicinio pobūdžio paslaugos. Ir jis tikrai nėra pavojingas visuomenei.“

Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėja Jorūnė Liutkienė savo ruožtu pokalbį su tv3.lt pradėjo nuo iškalbingos minties, kad niekada negalima aklai tikėti tuo, kas yra rašoma internete:

„Skaičiau, kad ten rašė, jog tas vyras kabinėjosi prie mergaičių. Bet gal jis ėjo ir tiesiog kryptelėjo į tą pusę, o žmonėms pasirodė, kad kabinėjosi. Ir, žinoma, iš karto buvo iškviesta policija. Bet kartais ir normaliam žmogui yra iškviečiama policija. Nereikia taip dramatizuoti šios situacijos.“

Kėdainių savivaldybės specialistė pridūrė, kad yra labai bloga situacija su Pauliumi, kuris pažįstamas ne tik policijai, bet ir vietos valdžiai:

„Liūdniausia, kad dažnai visuomenė kažką pamato, tada pareina namo, atsisėda ant kėdės ir nusprendžia pasipiktinti „Facebook‘e“. Diskutuoti, ar tas asmuo serga, būtų nekorektiška. Pirmiausia, medikai turėtų nustatyti, kad jis tikrai serga.

Galiu užtikrinti, kad visuomeninės organizacijos jam jau yra daug padėjusios. Skyrė finansus, vežė, kur reikėjo, prausė, apgyvendino. Bet prievarta mes jo laikyti negalime. Jis dažniausia grįžta prie sau įprasto gyvenimo būdo.“

REKLAMA

J. Liutkienė pabrėžė, kad jei visuomenė tikrai nori padėti tokiam žmogui, ji turi kreiptis į bendruomenės socialinį centrą:

„Pagrindo jo bijoti tikrai nėra. Žmonės yra įvairūs, o tai yra jo pasirinktas gyvenimo būdas. Jis tikrai nėra pripažintas nusikaltėliu. Jeigu kas nors jį pamatė prastos būklės, tada turėtų paskambinti į bendruomenės socialinį centrą.

Noriu pabrėžti, kad dedama daug pastangų, kad jis pakeistų gyvenimo būdą, bet jis tik išeina ir vėl tas elgesys kartojasi. Tačiau ne „Facebook‘e“ reikia piktintis, o tą pačią minutę pranešti mums, kad nereikėtų to žmogaus vėliau paromis jo ieškoti.“


Rašyti komentarą...
K
Kaunas
2019-10-06 22:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sako nera ko bijoti. Kol neatsitiko nelaime nesuzeide ar neużmuśė kito žmogaus. DALabar reikia gydyti o nelaukti.nelaimes. Cia policija ir.medikai turi pasieupinti.musu saugumu nuo tokiu żmoniu elgesio.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų