Politologas Jonavičius apie Lukašenkos ateitį valdžioje: yra 3 pagrindiniai scenarijai

Baltarusijos ir Rusijos valdžia dorojasi su opozicija. Su automatu besišvaistantis Aliaksandras Lukašenka protestų dalyvius išvadino žiurkėmis, o apnuodytas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnos dar kritinės būklės.

Ar pavyks opozicijai susitelkti, kalbame su politologu Laurynu Jonavičiumi.

Sveiki. Pone Jonavičiau, ko artmiausiu metu galime tikėtis iš įvykių Baltarusijoje, kiek patvarus šitas režimas ir ko gali pasiekti protestuotojai? 

Trys turbūt pagrindiniai scenarijai, kurie yra akivaizdūs: Lukašenka lieka valdžioje, Lukašenka pasitraukia ir Lukašenka eina į kažkokį dialogą su ta protestuojančia visuomene. 

Dabar, kuris iš šitų scenarijų realiausias, vėlgi turbūt priklauso nuo tokių pagrindinių veiksnių, kuriuos stebint bus galima identifikuoti, kurį iš jų įgyvendina. Tai yra, kiek tie protestai išlaikys savo gyvybingumą ir ar jie įgaus didėjantį mastą, ar jie slops, vienas labai svarbus veiksnys.

Antras veiksnys, aišku, Lukašenkos pasiryžimas išlikti ir jo santykis su saugumo struktūrom, su jėga grubiai tariant. Kol jėga bus jo pusėj, tol jis jausis pakankamai tvirtai. 

Ir du tokie išoriniai pagrindiniai veiksniai, kas irgi yra labai akivaizdu, tai yra tai, ką darys Rusija, ir tai, ką darys Vakarai.

Tai jeigu mes pasižiūrėtumėme į interesus kiekvieno iš šitų veikėjų, tai Lukašenka akivaizdu – nori išlikti bet kokia kaina. Protestuojantys siūlo jam trauktis, siūlo kartu turbūt ir kalbėtis, eiti į tą dialogą, ieškoti išėjimo būdų iš krizės. Tai nėra labai tokio aiškaus tikslo. Be to, kad reikia surengti naujus rinkimus, kurie vėl neaišku, kaip baigsis.

Ar Vladimiras Putinas nori, kad Lukašenka liktų? 

Čia kiti du veiksniai, ko nori Rusija. Rusija turbūt nori, kad liktų Lukašenka pakankamai silpnas, bet turbūt yra atviri ir kitokiems scenarijams, nes Lukašenka jiems yra instrumentas, o ne tikslas. Tai yra vietoj Lukašenkos jie galėtų matyti ir kažkokį kitą veikėją. 

REKLAMA

Iš Vakarų pusės vėl, jeigu mes žiūrėsim, ko nori vakarai? Vakarai nori, kad pasitrauktų Lukašenka ir kad būtų stabilizuota situacija. Tai vėl toks interesas labai aiškiai nėra išreikštas.

Visą pokalbį su politologu Laurynu Jonavičiumi kviečiame žiūrėti vaizdo siužete, esančiame straipsnio viršuje.


Rašyti komentarą...
V
Vidas Tom
2020-08-29 22:46:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pats idiotiškiausias teiginys "...ko nori vakarai ..."
Kad palei šikną lukosenkai ir Baltarusijai vakarai.
Baltarusijoje vakarai patrauklųs tik pederastams , nes jiems neleidžiama ten reikštis.
Vakarai apsidergė prieš Baltarusiją ir dabar jų norai ten palei šikną .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų