Politinė virtuvė: sužinok, kokia populiariausia partija ir politikas Lietuvoje

Populiariausia Lietuvos partija išlieka socialdemokratai, o tarp politikų geriausiai vertinama prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Algirdas Butkevičius bei parlamentinei opozicijai priklausančio Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, rodo šeštadienį paskelbti apklausos rezultatai.

Lyginant su ankstesniais tyrimais, savo pozicijas sustiprino ir socialdemokratai, ir parlamentinei opozicijai priklausančios partijos - Liberalų sąjūdis ir konservatoriai. Paklausus, už kurią partiją balsuotų rinkimuose į Seimą, jeigu rinkimai vyktų kitą sekmadienį, valdančiąją socialdemokratų partiją pasirinko 19,9 proc. - šiek tiek daugiau negu per atliktą apklausą prieš mėnesį, kada socialdemokratus rinkosi 18,5 proc. apklaustųjų, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Antroje vietoje įsitvirtino Liberalų sąjūdis, kurį įvardijo 14 proc. - 2 proc. punktais daugiau respondentų negu gegužę, trečia liko Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partija, už kurią balsuoti žadėjo 9,9 proc. apklausos dalyvių - irgi šiek tiek daugiau negu anksčiau, kai konservatorius rinkosi 9,5 proc. apklaustųjų.

REKLAMA

Valdantiesiems priklausančių „tvarkiečių“ ir „darbiečių“ pozicijos susilpnėjo - per rinkimus už šias partijas teigė balsuotų  po 6 proc. apklausos dalyvių. Anksčiau partiją Tvarka ir teisinguma rinkosi 6,2 proc. apklaustųjų, o Darbo partiją - 7,3 proc. respondentų.

Šiek tiek išaugo ir valstiečių populiarumas.

Geriausiai vertinamais politikais išlieka premjeras ir prezidentė - juos palankiai vertina apie 60 proc. rinkėjų. D.Grybauskaitės pozicijos šiek tiek sustiprėjo, nes gegužę ją palankiai vertino 59,5 proc. respondentų, dabar - 61,7 proc., o pasitikėjimas A.Butkevičiumi per mėnesį šiek tiek sumenko - prieš mėnesį juo pasitikėjo 59,5 proc. apklausos dalyvių, birželį - 59,3 proc. apklaustųjų.

Tačiau labiausiai augo pasitikėjimas E. Masiuliu - iki 47,1 proc. nuo 42,6 proc. gegužę. Vilniaus merą Remigijų Šimašių birželį palankiai įvertino 41,8 proc. respondentų. Toliau pagal populiarumą rikiuojasi vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.  

Per mėnesį bene labiausiai pakito krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko reitingas. Teigimai dabar jį vertina 28,1 proc. apklaustų gyventojų (prieš mėnesį - 36,5 proc.), o neigiamai - 35 proc. respondentų (gegužę - 24 proc.). Neabejotina, kad jam pakenkė masinė psichozė, kilusi po to, kai į Baltijos jūrą nukrito iš Švedijos skridęs lėktuvas An-2 su dviem pilotais.

Daugiausia neigiamų vertinimų sulaukė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis, sveikatos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, antrą kartą į apklausą įtrauktas naujasis konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.   „Vilmorus“ birželio 5-14 dienomis apklausė  1034 Lietuvos gyventojus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2015-06-21 11:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagal tokias apklausas, kai imama 1000 apklausiamųjų,galima gauti bet kokį rezultatą. Ar ne panašiai gautume sugalvoję visai neegzituojančias partijas ir nežinomus politikus? Negalima teigti, kad taip galvoja rinkėjų dauguma, taip vertinami politikai. Tūkstantį tendencingų rinkėjų gali pasirinkt ir eksperimentuotojas. Lietuvos politikais seniai jau nepasitiki rinkėjų dauguma , iš duotos blogybės palieka jiems palankiausią,kuris neatspindi gėrio ar palankumo kokiai tai grupuotei. Ar taip pilietis suprato referendumo nuostatas LR Konstitucijoj,kaip dabar jas išverčia politikieriai ar teismai? Kodėl tie klausimai niekur nelinksniuojami su procentais?
Atsakyti
0

T
T0mas J.
2015-06-22 23:09:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei Lietuvoje būtų demokratija, Vyriausybė atsižvelgtų į piliečių nuomonę, ir ja remtųsi pokalbyje su Briuseliu. Sakytų: mes deja negalim priimti pabėgėlių, nes mūsų žmonės tam nepritaria, mes niekada nepriimsim savo žmonių valiai prieštaraujančių sprendimų. Tačiau demokratija Lietuvoje yra tik popieriuje, visai kaip LTSR laikais TSRS sudėtyje daugybę dalykų turėjome tik popieriuje: žodžio laisvę, religijos laisvę ir pan. Man šlykštu, kad mes, praėjus 25 metams po 1990.3.11, pamažu grįžtame ten kur jau buvom prieš 25 metus. Ir žinau kodėl taip yra - todėl kad mus valdo tie patys, kurie buvo tarp valdančiųjų ir tada - TSKP vienpartinės sistemos laikais. Prezidentė - TSKP kolaborantė, Premjeras - TSKP kolaborantas, ministrai - Teisingumo, Sveikatos, Ūkio - TSKP aktyvistai iš LTSR laikų, Seimo NSGK vadovas - Komunistų partijos CK darbuotojas, KGB pulkininko sūnus.. Ar jums nešlykštu, lietuviai, rinkėjai?!Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų