Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys pateikė ultimatumą: po Skuodo tragedijos turi baigtis arba policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus, arba jo paties karjera, praneša „Kauno diena“.

Vakar galutinai pasitvirtinus įtarimams, kad dėl trijų vaikų žūties Skuodo rajone kaltas vietos policijos pareigūnas, vidaus reikalų ministras R.Šukys atsakomybės už tragediją pareikalavo iš paties Policijos departamento vadovo V.Grigaravičiaus. Griežtą R. Šukio poziciją palaiko premjeras Gediminas Kirkilas, tuo tarpu prezidentūros atstovai teigią esą nemaloniai nustebinti tokių kategoriškų vidaus reikalų ministro pasisakymų.

„Didesnio policijos diskreditavimo ir pareigūnų vardo žeminimo negali būti. Jokie atsiprašymai čia nepadės. Policijos departamento vadovas turi prisiimti asmeninę atsakomybę už šį šiurpų įvykį. Juolab kad tai ne pirmas atvejis, kai policijos pareigūnai, užuot tramdę eismo taisyklių pažeidėjus, patys tampa skaudžių nelaimių kaltininkais. Jeigu nesulauksiu policijos vadovo reakcijos, manau, kad tolesnis rūpinimasis policijos veiklos tobulinimu tampa neįmanomas, todėl esu pasirengęs pats palikti postą“, – tokius ministro žodžius visuomenei išplatino jo patarėjai.

Nors patarėjų išsiuntinėtame tekste nesukonkretinama, kokios komisaro atsakomybės tikisi R.Šukys, tačiau ministro žodžius, jog „jokie atsiprašymai čia nepadės“ galima suprasti tik kaip raginimą atsistatydinti. R.Šukys – ne pirmas vidaus reikalų ministras, kuris pareikalauja V.Grigaravičiaus galvos. Vieną kartą debesys virš generalinio komisaro tvenkėsi ir R.Šukio vadovavimo ministerijai metu. Iki šiol V.Grigaravičius iš visų balų išlipdavo sausas.

REKLAMA

Vis dėlto „Kauno diena“ praneša, kad V.Grigaravičius ir šį kartą net ir raginamas iš savo posto trauktis nelinkęs. „Taip, prisiimu atsakomybę. Iš tiesų skaudus įvykis. Vadovas atsako už tai, kas vyksta policijos įstaigoje. Tačiau dabar esu Maroke, Generalinėje Interpolo Asamblėjoje, ir viskas bus sprendžiama, kai grįšiu pirmadienį“, – vakar žurnalistams iš Šiaurės Afrikos telefonu sakė V.Grigaravičius.

Paklaustas, ar svarsto apie atsistatydinimą, generalinis komisaras pats atsakė retoriniu klausimu: „Kas būtų, jei dėl kiekvieno tokio įvykio pasitrauktų policijos vadovai“. V.Grigaravičiaus teigimu, jis paliktų kėdę, jeigu būtų atitinkamas „politinis sprendimas“, bet „kaip policininkas“ jis mano galįs dirbti toliau. Komisaras sakė atsižvelgsiąs tik į prezidento Valdo Adamkaus nuomonę, nes jis skiria ir atleidžia policijos vadovą.


Rašyti komentarą...
X
XXL
2007-11-09 11:54:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
O štai Kirkilas su Šukiu tai ir galėtų atsistatydint, kitos tokios progos gali ir nebūt...
Atsakyti
0

N
Narys
2007-11-09 11:54:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
p. Grigaravičius tikrai ne kaltesnis už p. Šukį. Atsistatydinkite abu kartu, arba toliau triūskite.
Atsakyti
0

p
pilietis
2007-11-09 11:57:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiekvienas normalus politikas ir privalo sureaguoti ivykus tokiai tragedijai.MinistroSukio reakcija visiskai adekvati .Jis zino tikra -niekieno nekontroliuojama padeti policijos sistemoje, todel ir prieme seniai pribrendusi sprendima atstatydinti nieko neveikianti policijos gen komisara.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų