Nors rajono savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 10-ąją buvo numatyta svarstyti nedaug klausimų – tik septynis, jis užtruko – tarybos nariai neliko abejingi visuomenę jaudinantiems klausimams. Nemažai diskutuota dėl nuobaudos Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktoriui Vidui Misiūnui ir dėl Baltrušaičių pagrindinės mokyklos, dėl uždarųjų akcinių bendrovių vadovų atlyginimų ir dėl Vytenio gatvės asfaltavimo.

Direktoriui – papeikimas

Tradiciškai prasidėjęs sukaktuvininkų sveikinimais – šįkart gėlės ir gražūs žodžiai buvo skirti tarybos nariams Vaidotui Globiui ir Linui Stankui, posėdis iškart įsuko diskusiją. Pirmąjį klausimą – dėl drausminės nuobaudos skyrimo V.Misiūnui – pristatė Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas. Pasak jo, tarybos Kaimo reikalų komiteto posėdyje du politikai – Benediktas Antanavičius ir Regina Rimkienė – laikėsi nuomonės, kad direktoriui pakaktų pastabos, kitų komitetų narių nuomonės buvo vienodos – jis nusipelnė papeikimo. Tarybos posėdžio metu abu jie savo pasiūlymo atsisakė, tad balsuota tik dėl vieno pasiūlymo – ar skirti papeikimą.

Paprašytas apie situaciją M.Mažvydo pagrindinėje mokykloje išsakyti savo nuomonę, E.Šteimantas atsakė, kad finansinių srautų tikrinimas – ne jo vadovaujamo skyriaus kompetencija.

REKLAMA

Tarybos narys Antanas Stankus suabejojo, ar tik nenorima nueiti lengviausiu keliu: V.Misiūnui, neseniai įsiliejusiam į valdančiosios socialdemokratų partijos gretas, skirti papeikimą, o juk gali būti, kad baigus ikiteisminį tyrimą bus atskleista naujų aplinkybių ir reikės griežtesnio įvertinimo. Tačiau tada antros nuobaudos už tą patį skirti nebebus galima. Jis siūlė spręsti šį klausimą tada, kai byla bus išnagrinėta.

Pasak tarybos nario Roberto Piečios, toks pasiūlymas gerokai pavėluotas – atidėti nuobaudos skyrimo jau nebeleidžia procedūros.

Šiuo klausimu pasisakė dar keli tarybos nariai. Visi laikėsi tos pačios nuomonės: V.Misiūnui skirti drausminę nuobaudą – papeikimą.

Po Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos audito paaiškėjo, kad per metus šioje mokykloje galėjo dingti ketvirtis milijono litų.

Gelbėjimosi ratas mestas

Nors praėjusiame tarybos posėdyje buvo nuspręsta Baltrušaičių mokyklą uždaryti, politikai prie šio klausimo grįžo. Šįkart jie nuomonę pakeitė – Baltrušaičių mokykla taps Gaurės pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo skyriumi su priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programomis. Pasak šį klausimą pristačiusio tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko Arūno Beišio, po praėjusio posėdžio, išklausius bendruomenės ir kitų mokyklų vadovų samprotavimus, nuomonė pasikeitė. Žadama, kad kitąmet skyriuje mokysis 16 pradinukų, mišri priešmokyklinė grupė ketina surinkti 10 vaikučių.

Tarybos narys Darius Stankus retoriškai klausė, kas norėtų, kad jo vaikai ar anūkai mokytųsi taip, kaip baltrušaitiškiai – pirmokai kartu su trečiokais, antrokai su ketvirtokais, o Sigitas Mičiulis ragino atkreipti dėmesį ne tik į šios, bet ir kitų mokyklų itin neefektyvų ūkinių energetinių išteklių naudojimą.

– Gelbėjimosi ratas mestas. Dabar viskas priklausys nuo mokyklos ir kaimo bendruomenės. Jei šie pažadai nebus ištesėti, jei Baltrušaičiuose liks mažiau nei 23 vaikai, rudenį prie šio klausimo teks grįžti, – sakė A.Beišys.

Pasak jo, tai signalas ir kitoms mokykloms, balansuojančioms ant uždarymo ribos.

A.Beišys pridūrė, kad nuo 2014 m. Baltrušaičiuose turėtų pradėti veikti daugiafunkcinis centras – į mokyklos patalpas įsikels ir biblioteka, o pastatas bus perduotas seniūnijos žinion.

REKLAMA

Vadovų atlyginimai nekils

Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė pristatė klausimą dėl Savivaldybės kontroliuojamų uždarųjų akcinių bendrovių vadovų, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių mėnesinės algos dydžio nustatymo. Kaip ir iki šiol, ją nutarta skaičiuoti taikant 850 litų, o ne 1000 litų minimaliąją mėnesinę algą.

Tarybos narė Iveta Skurvydienė replikavo, kad jau yra parengta nauja vadovų algos nustatymo tvarka, ja ir reikėtų vadovautis. G.Pukelytė atsakė, kad taip ir rengiamasi padaryti.

Kodėl Vytenio gatvė?

Svarstant klausimą dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 15 d. sprendimo Nr. 1-217 ,,Dėl Tauragės miesto centrinės dalies gatvių rekonstrukcijos“ 1 punkto pakeitimo pasiūlyta „numatyti vykdyti šių Tauragės miesto centrinės dalies gatvių rekonstrukciją: Spaustuvės gatvės, V.Kudirkos gatvės nuo VšĮ Tauragės ligoninės iki Šilalės gatvės, Vytenio gatvės, Tauro gatvės, Pilaitės gatvės, Skalbyklos gatvės, Pirmūnų gatvės, Kovo 11-osios gatvės.“

Diskusijų kilo dėl Vytenio gatvės, neįtrauktos į jokius atnaujinimo pirmumo sąrašus. Kodėl asfaltuojama bus būtent ši gatvė, praėjusiame tarybos posėdyje klausė R.Piečia.

Kad tarybos nariai geriau suvoktų situaciją, šį klausimą pristačiusi G.Pukelytė į pagalbą pasitelkė net miesto planą. Pasak jos, Vytenio gatvę asfaltuoti ketinta, nes ji patenka į Europos Sąjungos lėšomis rekonstruojamų viešųjų erdvių teritoriją (ją „įrėmina“ Vytauto, J.Tumo-Vaižganto, Bernotiškės gatvės). Projektą yra patvirtinusi Vidaus reikalų ministerija. Buvo svarstyta pirmiau asfaltuoti Kovo 11-osios gatvę, irgi patenkančią į šią teritoriją, tačiau vėliau šio sumanymo atsisakyta, kadangi joje nepakloti vandentiekio ir lietaus kanalizacijos tinklai.

– Vytenio gatvė jungia Prezidento ir Dariaus ir Girėno gatves, todėl logiška, kad ir ji turi būti sutvarkyta, juo labiau, kad ji išties labai prastos būklės.

G.Pukelytė įsitikinusi, kad tam net nereikėjo tarybos sprendimo – tai darbo grupės kompetencija. Tai sukėlė tarybos narių nepasitenkinimą – esą gal taryba tada išvis nebereikalinga, jei viską gali nuspręsti darbo grupė.

REKLAMA

Vis dėlto ir šiam sprendimui pritarta vieningai.

Laukiama pasiūlymų

Posėdžiui pasibaigus meras P.Petrošius tarybos nariams priminė, kad jų dėmesio laukia miesto aikštės ir skverai – norima spėti iki miesto šventės jiems suteikti pavadinimus. Todėl pasiūlymus reikėtų pateikti iki balandžio pabaigos. Savivaldybės aikščių ir skverų vardų suteikimo komisija laukia ir gyventojų pastabų.


Rašyti komentarą...
v
vladas lukosevicius
2013-04-16 06:28:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
DARIUS VALYS BUS TEISIAMAS KAIP BENDRININKAS SUNKIŲ NUSIKALTIMŲ PRIEŠ MAŽAMEČIUS VAIKUS . KAS DABAR PANEIGS JOG VAIKAI KURIE GALI LIŪDYTI APIE NUSIKALSTAMAS VEIKAS TYČIA GLUŠINAMI STIPRIAI PSICHIKĄ VEIKIANČIAIS VAISTAIS .
PASIKLAUSYKITE mano sienoje facebook , ČIA IRODYMAI JOG VAIKAI VILNIAUS m. ,, MINTIES,, VAIKŲ GLOBOS NAMUOSE YRA GLUŠINAMI STIPRIAIS PSICHIKĄ VEIKIANČIAIS VAISTAIS ,, TRUKSAL,, .

Čia ikeliu padarytą klipuką , jame sujungti 4 audio irašai kuriuose vaikai pasakoja apie tai kaip gauna stiprius slopinamuosius vaistus . Šių globos namų psichologė veža vaikus pas psichiatrę į Antakalnio polikliniką kur vaikų psichiatrė BAUBLYTĖ išrašo jiems stipriai psichiką veikiančių vaistų . Turiu net 2 valandų pokalbį su psichologe kuri veža vaikus pas psichiatrę , ji dengė nepilnametės prostitutės JUSTĖS nusikaltimus su kurios pagalba buvo tyčiojimasi iš vaikų , ne vienas buvo stupriai sumuštas , ji pastoviai girtaudavo globos namuose , jei buvo leista išeiti iš globos namų gyventi pas 27 metų sugulovą kuris buvo išvežes vaiką ANDRIŲ į mišką prie Antavilių ežero ir grasino jam susidorojimu . Jis bus atiduotas į LRGP . VILNIAUS m. ,, MINTIES,, VAIKŲ GLOBOS NAMAI YRA 2 PIKELIŠKĖS . šiuose vaiko globos namuose vaikai traumuojami ne tik psichiškai , bet ir fiziškai . Čia buvo suklastotas ir tvirkinimo faktas ( greit išviešinsiu ) , buvo suklastoti ir bandomi nuslėpti vaikų mušimo bei tyčiojimosi iš jų faktai .
Visas čia vykdomas nusikalstamas veikas bando nuslėti LRGP D. Valys , Vilniaus m. Apylinkės vyr prokuroras G. Bernotavičius , E. Žiobienė ir Vilniaus m. Apylinkės teismo teisėja JŪRATĖ TRINKŪNIENĖ .

Truxal
Chlorprotiksenas, 50mg, plėvele dengtos tabletės

Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: H.Lundbeck A/S, Danija
Receptinis: Receptinis

Sudedamosios medžiagos:
Chlorprotiksenas

Pakuotės:
tablečių talpyklė N50
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Truxal 50 mg plėvele dengtos tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg chlorprotikseno hidrochlorido.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Plėvele dengta tabletė (tabletė)
Ovali, abipus išgaubta, tamsiai ruda plėvele dengta tabletė.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Šizofrenija ir kitos psichozės.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Suaugusieji
Dozę reikia parinkti individualiai, atsižvelgiant į paciento būklę. Paprastai iš pradžių skiriama maža dozė, paskui kuo greičiau ji didinama iki optimalios, atsižvelgiant į tai, kaip ligonio organizmas reaguoja į gydymą.
Šizofrenija ir kitokios psichozės.
Pradinė dozė 50 100 mg per parą, toliau ji palaipsniui didinama, kol pasireiškia optimalus poveikis. Dažniausiai optimali dozė 300 mg per parą, bet kartais gali prireikti vartoti iki 1200 mg dozę per parą.
Įprastinė palaikomoji dozė 100 200 mg per parą.
Dėl ryškaus slopinamojo vaistinio preparato poveikio dozę reikia padalyti, mažesnę dalį skiriant dienos metu ir didesnę vakare.
Ligoniai, kurių sutrikusi inkstų funkcija
Kruopščiai parinkti dozę ir, jei įmanoma, tirti vaistinio preparato koncentraciją serume.
Ligoniai, kurių sutrikusi kepenų funkcija
Kruopščiai parinkti dozę ir, jei įmanoma, tirti vaistinio preparato koncentraciją serume.
Vartojimo metodas
Tabletės nuryjamos užsigeriant vandeniu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų