Policijos vadovybė stengsis, kad į komisariatus patekę nukentėjusieji patirtų kuo mažiau streso ir jaustųsi saugūs, rašo „Respublika“.
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis vakar teigė, jog naujai statomus komisariatus bus stengiamasi suprojektuoti taip, kad į juos patekę nukentėjusieji nesusitiktų su smurtautojais ar kitais juos nuskriaudusiais asmenimis.
Galvojama net apie atskirus įėjimus. Esant galimybei analogiški projektiniai sprendimai bus įdiegti ir jau įrengtose policijos patalpose.
Pasak A.Stončaičio, policijos įstaigose planuojama įrengti ir atskirus vaikų apklausos kambarius. Taip pat ketinama pertvarkyti atpažinimo kambarius: kad įtariamieji negalėtų matyti atpažinimo procedūrose dalyvaujančių žmonių.
„Kad į policiją atsiimti dokumentų arba dėl nuobaudos paskyrimo atėję žmonės nesiblaškytų po visą komisariatą, bus diegiama vieno langelio sistema. Ne žmogus ieškos pareigūno, o pareigūnas ateis į šią patalpą. Ji bus filmuojama, pareigūnas čia paskirs nuobaudą ar išduos dokumentus“, - kalbėjo pavaduotojas.
Generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas jau patvirtino tipinius reikalavimus komisariatams ir kitoms policijos įstaigoms. Pasak A.Stončaičio, tai leis išvengti ploto pertekliaus, statybos bus optimalesnės. „Manome, kad komisariatai turi būti pastatomi per trejus metus. Šiemet planuojama baigti Ukmergės ir Elektrėnų, bus pradėta Anykščių ir Zarasų komisariatų statyba“, - sakė A.Stončaitis.
Planuojamas ir policijos areštinių tinklo optimizavimas. „Nes pastebėta, jog turėti jas kiekviename komisariate neracionalu. Ypač kai keli komisariatai yra netoli vienas kito. Kartais jų areštinės būna užpildomos vos 40-50 procentų“, - kalbėjo pavaduotojas.
Generalinis komisaras V.Telyčėnas, policijai vadovaujantis jau šimtą dienų, žadėjo ir kitų naujovių. Nuo spalio bus stiprinami Vidaus tyrimų tarnybos padaliniai, jie galės bet kada vykti į komisariatus ir vykdyti patikrinimus: dėl galimo pareigūnų girtumo ir pan.
Paklaustas apie tris girtus sostinės pareigūnus, įkliuvusius praėjusią savaitę, V.Telyčėnas sakė, jog tarnybiniai patikrinimai dėl jų dar nėra baigti.
„Tačiau tyrėjų nuostatos, manau, bus principingos. Tai (pareigūnų girtavimas darbo metu - red. past.) yra problema, su kuria visais būdais bandoma kovoti“, - teigė generalinis komisaras.
Giedrius JANKAUSKAS