Policija papasakojo, ką mato migrantų stovyklose: vietiniai lyderiai skirsto maistą, rūbus, pasako, kada maištauti

Policija praneša pradėjusį įvairių ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių, plėšimų ar kūno sužalojimų neteisėtų migrantų stovyklose. Taip pat pareigūnai pastebi stovyklų viduje besiformuojančias kastas, iškylančius lyderius. Išbandyta pora strategijų, kaip juos suvaldyti.

„Tie neigiami procesai stovyklose vyksta. Tai nėra geras dalykas, bet tai turbūt natūralu. Neturime galimybių gauti visavertę informaciją apie tai, kas vyksta viduje. 

Dažnu atveju gauname kažkur daugiau gandų lygyje, kad ir tas pats Alytaus aerodromas, kad ten prekiaujama žmonėmis, kad vykdoma prostitucija“, – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete kalbėjo policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

Ji pripažįsta, kad pareigūnai stovyklų viduje pastebi poliarizaciją.

„Atsiradę neformalūs lyderiai, kurie dažnu atveju vykdo tam tikras neformalias funkcijas. Pavyzdžiui, padalina geresnį maistą, sprendžia, kam kokius drabužius atiduoti.

Buvo keletas taktikų: juos kažkaip šalinti, perkelti, kita – juos patraukti į savo pusę. Nes dažnu atveju tie lyderiai užtikrina trapią taiką tame viduje. Nes, jeigu jie pasako, nemaištaukime, tada ramu, jeigu jie pasako, kylame, tada ta stovykla ir kyla“, – pažymėjo A. Paulauskas.

Geriausiu pavyzdžiu jis laiko sprendimą Rūdninkuose įrengtoje migrantų stovykloje, kur dirbti paskirtas nuolatinis policijos pareigūnas.

„Nuo to laiko masinių incidentų pavyksta išvengti, nes tai yra žmogus, kuris kiekvieną dieną su jais bendrauja, įsigilina į jų problemas“, – sakė generalinio komisaro pavaduotojas.

Lietuvos tarnybų duomenimis, apie 100 asmenų jau pasinaudojo galimybe savanoriškai grįžti į savo kilmės šalį – be apmokamų kelionės išlaidų, migrantai taip pat gauna 300 eurų išmokas.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, prieglobsčio Lietuvoje paprašė apie 2140 migrantų, 562 prašymai išnagrinėti ir atmesti. Nuo metų pradžios 140 užsieniečių patys išvyko iš šalies arba buvo išsiųsti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų