Pasieniečių vadas apie migrantus: Lietuva stebi spektaklį, kurios režisierius – kitoje sienos pusėje

Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) besiskundę ir Lietuvoje norintys likti afganistaniečiai antradienį pasieniečių sulaikyti Lietuvoje. Kaip praneša pasieniečiai, jie išgabenti į Puškų užkardą. Artimiausiu metu  pareigūnai spręs, ar migrantai bus siunčiami atgal į Baltarusiją, ar palikti Lietuvoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas pakomentavo situaciją, susijusią su neteisėtų migrantų bandymu patekti į Lietuvą, konkrečiai – Puškų užkardos ruožą Ignalinos rajone.

Migrantams bus suteikta galimybė prašyti prieglobsčio

Pasak R. Liubajevo, Lietuva stebi spektaklį, kurios režisierius – kitoje sienos pusėje: „Šiame spektaklyje, deja, labai svarbų vaidmenį atlieka ir Lietuvos piliečiai“, – neslėpė jis.

Puškų užkardos ruože, Ignalinos rajone, antradienį vakare VSAT pareigūnai sulaikė penkis asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų neturėjusius asmenis. Sulaikymo vieta – apie 240 metrų nuo sienos su Baltarusija.

„Migrantai šiuo metu yra Puškų užkardoje, su jais kalbamasi. Neteisėtiems migrantams buvo suteikta pagalba, jie buvo pamaitinti“, – nurodė ji.

Vienas iš migrantų, anot R. Liubajevo, skundėsi sveikata, jam buvo iškviesti medikai: „Po medicininės apžiūros buvo konstatuota, kad pavojaus sveikatai negresia. Buvo nustatytas kojų nutrynimas ir buvo nustatyta, kad migrantai išgabenti į pasienio užkardą“.

Šie migrantai jau anksčiau po EŽTT sprendimo buvo sulaikyti Lietuvos teritorijoje, tačiau tuomet buvo apgręžti ir grąžinti į Baltarusiją.

„Visi neteisėti migrantai, kurie sulaikomi prie valstybės sienos, jie sulaikomi Lietuvos teritorijoje. Deja, ponas Lukašenka kol kas nesuteikė VSAT pareigūnams įgaliojimų sulaikyti neteisėtus migrantus Baltarusijos pusėje. Fiziškai visi neteisėti migrantai, kurie bando nelegaliai atvykti į Lietuvą, sulaikomi Lietuvos teritorijoje prie valstybės sienos“, – kalbėjo R. Liubajevas.

Tačiau jis pabrėžė, kad tais atvejais yra taikomos priemonės, numatytos vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sprendime, suteikiančiame pasieniečiams teisę neįleisti asmenų, neteisėtai atvykusių į šalį.

„Praeitą savaitę tie neteisėti migrantai taip pat buvo sulaikyti prie valstybės sienos, buvo Lietuvos teritorijoje. Mes niekados neteigėme, kad jie nebuvo įleisti į Lietuvos teritoriją. Jie buvo Lietuvoje ir jie buvo iš tikrųjų grąžinti, kadangi buvo priimtas sprendimas, nes jie neteisėtai bandė vykti į Lietuvą ir buvo grąžinti“, – sakė VSAT vadas.

Sulaikyti asmenys – afganistaniečiai

Jo teigimu, neteisėti migrantai buvo sulaikyti prie valstybės sienos. Jie buvo sulaikyti 250 metrų nuo valstybės sienos.Tuo metu, kai VSAT pareigūnai priėjo prie asmenų, kurie deklaruoja, kad yra Afganistano piliečiai, neturėjo asmens dokumentų.

REKLAMA

VSAT pareigūnai, po valstybės sienos pažeidimo atvyko patikrinti pasienio ruožą, nustatė tikslią sienos pažeidimo vietą.

„Buvo panaudotas tarnybinis šuo ir VSAT kinologas, atlikdamas pėdsekystės veiksmus, nuo valstybės sienos pažeidimo vietos, atvedė mūsų pareigūnus į vietą, kurioje buvo pastebėti ir sulaikyti mūsų neteisėti migrantai. Tai leidžia teigti, kad jie atvyko į Lietuvos Respublikos teritoriją pažeisdami sieną“, – teigė jis. Šiuo metu vyksta tyrimas.

Antradienį jis teigė, kad šįkart migrantai įleisti atsižvelgus į EŽTT sprendimą, tai, kad buvo „labai nemažai neaiškių dalykų, kurių tikrai mums reikia išsiaiškinti“.

„Ta istorija apauga įvairiais faktais, tai Lietuvos teritorijoje tie migrantai yra, tai nėra Lietuvos teritorijoje, tai būna, tai jų nėra. VSAT pastatoma į situaciją, kai mes, neturėdami galimybių įrodyti jų buvimą Lietuvos teritorijoje, esame labai sudėtingoje situacijoje“, – kalbėjo R. Liubajevas.

VSAT pareigūnai, po valstybės sienos pažeidimo atvyko patikrinti pasienio ruožą, nustatė tikslią sienos pažeidimo vietą.

Pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones, Europos Žmogaus Teisių Teismas praėjusią savaitę neleido Lietuvos pasieniečiams išsiųsti penkių afganistaniečių atgal į Baltarusiją.

Sulaikė EŽTT besiskundusius afganistaniečius

Pasienyje su Baltarusija antradienį apgręžta apie 10 migrantų, sulaikyti penki asmenys, trečiadienį informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pirmadienį neįleistųjų buvo apie 20, sekmadienį – apie 40.

Antradienį užsieniečiai prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos buvo priartėję tik ties dviem rajonais iš Lietuvos pusės - Ignalinos ir Lazdijų. Ties pastaruoju Baltarusijos pusėje antradienio popietę girdėjosi vienas šūvis.

Puškų užkardos ruože, Ignalinos rajone, antradienį vakare VSAT pareigūnai sulaikė penkis asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų neturėjusius asmenis. Sulaikymo vieta – apie 240 metrų nuo sienos su Baltarusija.

REKLAMA

Iškvietus greitąją pagalbą medikai apžiūrėjo asmenis, pavojaus jų sveikatai nebuvo. Naktį šie užsieniečiai praleido Puškų užkardoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Giedrius Mišutis BNS sakė, kad šie migrantai bus gabenami į pasienio Puškų užkardą, kur jiems bus suteikta reikalinga medicininė, kita pagalba. Jo teigimu, pareigūnai vėliau spręs, ar migrantai bus siunčiami atgal į Baltarusiją, ar palikti Lietuvoje.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu. Į Lietuvą šiemet neteisėtai per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.


Rašyti komentarą...
S
SARGAS
2021-09-15 10:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsirado nauja valstybė? AFNISTANAS. Kur jis yra? Gal Indijoje?
Atsakyti
0

B
Bim bam
2021-09-15 10:48:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia nenusileisti , cia pize dar viena banga parudeliu , bbd saudyt s.kas , lai gina savo susmirduse valstybe myzniai
Atsakyti
0

L
Lietuvis.
2021-09-15 12:56:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie penki pažeidėjai,tai greičiausei kad giminės tu kurie apgyvendinti Raseiniuose. Susikvies ju simtais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų