• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švęsti ar dirbti, kaip švęsti ir kada dirbti – štai klausimai, į kuriuos negali atsakyti Seimo nariai. Sumanę laisvadienių permainų Darbo kodekse, jie neapsižiūrėję laimina net skirtingas pataisas ir galų gale klausimą atideda pavasariui, rašoma „Verslo žiniose“.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narių diskusijos ir pasiūlymai, kaip kompensuoti švenčių dienas, sutampančias su išeiginėmis dienomis – jau tapo pasaka be galo.

REKLAMA

Kasmet rudeniop parlamentas prisimena, kad reikėtų spręsti „laisvadienių“ problemą. Kol kas siūlomi trys sprendimo būdai – Tėvo dienai ir Konstitucijos dienai suteikti valstybinės šventės statusą ir į artimiausią darbo dieną neperkelti tradicinių sekmadieninių švenčių (Velykų, Motinos ir Tėvo dienų); perkelti visas kompensuojamas dienas į kalėdinį laikotarpį; kompensuojamas dienas pridėti prie darbuotojų atostogų.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi apie tai kalbama ne mėnesį ir ne du, bet nieko nenusprendžiama, painiojasi ne tik eiliniai darbuotojai, įmonių savininkai, bet netgi patyrę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojai sutrinka, paklausti apie kompensuojamus laisvadienius.

Turėdami bent tris variantus, kaip keisti brangiai kainuojančių laisvadienių praktiką, Seimo nariai nesugeba susitarti ir rasti bendrą sprendimą. Štai tą pačią dieną (lapkričio 13 d.) pritarta ir Jurgio. Razmos, ir Algio Čapliko siūlymams, o dabar prisipažįstama patekus į keblią padėtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieną dieną per pusvalandį parlamentarai ramia širdimi, blaivia galva ir lengva ranka pritarė kalėdinių atostogų atsiradimui ir kitai pataisai – kad laisvadieniai būtų pridedami prie eilinių darbuotojų atostogų. Tada susivokė ir nusprendė skelbti pertrauką.

REKLAMA

Oficialiai teigiama, kad laisvadienių problemos serialas tęsis pavasario sesijoje, tačiau beveik niekam nekyla abejonių, kad iki Seimo rinkimų politikai nedrįs atimti iš rinkėjų jų pamėgtų papildomų poilsio dienų.

Verslininkai ne tik skeptiškai vertina su poilsio dienomis sutampančių švenčių kompensavimą artimiausią darbo dieną, bet nepalankiai vertina ir Vyriausybės nutarimais priimamus darbo dienų perkėlimus. Tarkime, 2008 m. Darbo šventės ir Motinos dienos laisvadieniai truks penkias dienas, nes Vyriausybė ketina gegužės 2 d. darbo dieną perkelti į gegužės 10 d., šeštadienį.

REKLAMA

„Darbas šeštadieniais labai skiriasi nuo kitų dienų. Pirmiausia todėl, kad tai jau šešta savaitės diena ir labai jaučiamas nuovargis. Be to, tomis dienomis žmonės ir dirba kaip šeštadienį – atsipalaidavę“, – naujienų portalui manokarjera.lt pasakoja Kristina Žemaitytė, „FiatLux“ personalo projektų vadybininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, pagrindinė veikla savaitgaliais yra nebaigtų darbų sutvarkymas. Ko naujo niekas nepradeda, susitikimai ar darbo pokalbiai vyksta retai.

Deimantė Vasiliauskienė, „Baltnetos komunikacijų“ personalo vadybininkė, taip pat tikina, kad darbas šeštadienį absoliučiai skiriasi nuo veiklos įprastomis dienomis.

„Tiesiog psichologiškai užkoduota, kad šeštadienis – savaitgalis. Taigi dirbame mažai ir trumpai. Kartais kitaip tiesiog neįmanoma, nes dauguma klientų tomis dienomis nedirba“, – sako ji. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų