Po tragiškos mažamečio žūties Kaune neabejojama pagrindine nelaimės versija

Sukrečianti nelaimė Kaune – žuvo iš 6 aukšto per langą iškritęs 5-metis. Pirmasis prie iš itin aukštai ant grindinio nukritusio vaiko atskubėjo berniuko tėvas, bet mažamečio gyvybė jau buvo užgesusi. Atvykusiems medikams liko tik konstatuoti vaiko mirtį.

23

Nelaimė Kaune, Savanorių prospekte, nutiko ketvirtadienį apie 18 val. 45 min. Policijos atstovai iškart patvirtino, kad iš buto, esančio šeštame aukšte, persisvėręs per langą iškrito ir mirtinai susižalojo 2015 m. gimęs berniukas.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė pabrėžė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Remiantis surinktais pirminiais įrodymais, labiausiai tikėtina, nelaimingo atsitikimo versija. Apie pradėtą iktieisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti netrukus paskelbė ir prokuratūros atstovai.

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune žuvo iš 6 aukšto iškritęs vaikas

Apie šeimą – tik geri žodžiai

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėjas Arūnas Malinovskis patvirtino, kad iki šiol nebuvo fiksuota jokių pranešimų susijusių su šia šeima:

„Šeima yra tvarkinga. Lieka tik apgailestauti, kad nutiko tokia nelaimė. Žinoma, jei policija pradės ikiteisminį tyrimą, tai įsijungsime ir mes su kvalifikuota pagalba šeimai.

Prireikus su šeima bendrauti gali psichologas ar socialinis darbuotojas. Su šeima dirbs savivaldybės atstovai. Tokią sunkią akimirką žmonės nėra paliekami likimo valiai.“

Įvykio vietoje dirbusiai TV3 žurnalistei, tragediją išgyvenančios šeimos kaimynai pasakojo apie begalinę meilę ir rūpestį, kurį tėvas su mama rodydavo savo 5 ir 2 metukų vaikams.

Vieni kaimynai teigė, kad nelaimės akimirką tėvas buvo namuose, kiti – kad mama, bet vienas liudininkų patvirtino, jog prie iškritusio vaiko pirmas atbėgo tėvas. Su 2 metų vaiku vėliau į lauką išėjo ir mama.

REKLAMA

Specialistai atkreipia dėmesį

Vaiko teisių apsaugos specialistai neseniai išplatino informacinį pranešimą, kuriame ragino tėvelius būti atidesniems savo vaikų atžvilgiu.

„Vaiko teisių apsaugos specialistai pataria tėvams pasirūpinti vaikų saugumu, pakalbėti su jais apie atsakomybes, pareigas ir pavojus tykančius leidžiant laiką lauke, prie vandens, stovyklose ar namuose. Tėvai raginami kuo didesnį dėmesį skirti vaikų emocinei sveikatai ir užimtumui atostogų metu, siūlant jiems išbandyti aktyvias, lavinančias ir prasmingas veiklas“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indrė Kryžiūtė.

Vaikai labai mėgsta vasaros linksmybes ir iškylas, tačiau šie malonumai jiems gali kelti pavojų, todėl pirmiausia turėtų būti užtikrinamas saugumas. Vaikams reikia nuolat kartoti, kad visą laiką jie saugotų save ir draugus. Jokiu būdu vaikai be suaugusiųjų priežiūros negali eiti maudytis ar giliai į mišką. Jei vaikai būna namo kieme, įspėkite, kad niekur neitų su nepažįstamais žmonėmis arba imtų kažką iš jų, bėgtų į gatvę ar eitų per ją tam neskirtoje vietoje, saugiai važinėtų dviračiu ar paspirtuku. Pabuvus gamtoje, reikėtų savo atžalas apžiūrėti, ar nėra įsisiurbę erkių.

Mokant vaikus saugiai poilsiauti, atkreiptinas dėmesys, jog patys didžiausi pavojai tyko vandenyje. ,,Nesinori gadinti vasaros atostogų nuotaikos, bet būtina priminti, kad kone kas vasarą Lietuvoje nuskęsta vaikai. Dažniau nuskęsta berniukai, nes jie labiau linkę rizikuoti. Būtinai sutarkite su vaikais, kad be suaugusiųjų negalima maudytis atvirame telkinyje ar baseine. Net ir mokantys plaukti vaikai turi paisyti griežtų saugaus elgesio vandens telkiniuose taisyklių. Maudantis negalima kitų vaikų stumdyti, gąsdinti, atiminėti žaislų, bristi ten, kur nesiekia dugno ar nardyti nepažįstamose vietose“, – kalbėjo I. Kryžiūtė.

REKLAMA

Kai vaikas lieka namuose vienas

Vaiko teisių apsaugos specialistų darbo patirtis rodo, kad ne kiekvienas šešiametis ar net keleriais metais vyresnis vaikas gali būti paliktas vienas namuose – tai priklauso nuo paties vaiko, jo įgūdžių, būdo bruožų. Primename, kad tėvai, palikdami vaiką ar vaikus namuose, pirmiausia, turi pasirūpinti, jog būtų išvengta vaiko teisių pažeidimų – nepriežiūros atvejų, vaiko palikimo vieno namuose naktį ar aplinkoje, kurioje galimai gresia pavojus jo sveikatai ar net gyvybei. Esant poreikiui, visų pirma, raginame pasitelkti senelių, giminaičių ar draugų pagalbą.

Jei tėvai nusprendžia vaiką palikti vieną namuose, prieš palikdami turėtų atsakyti į keletą klausimų: ar vaikas yra pakankamai suaugęs ir brandus, kad klausytų tėvų nurodymų net jiems nebūnant šalia; ar vaikas sugeba atrakinti ir užrakinti duris, atidaryti ir uždaryti langus; ar netikėtoje situacijoje, pavyzdžiui, pridegus maistui ir įsijungus dūmų detektoriui, vaikas nesutriks; ar vaikas sugebės susisiekti su tėvais ar kitais suaugusiais, jeigu jam reikės pagalbos ir pan.

Vaikams, vieniems esantiems namuose, priminkite, kad negalima atidaryti durų svetimam žmogui, persisverti pro langą ar balkoną, įjungti ir palikti veikti elektrinius prietaisus, lįsti į vaistų dėžutę.

Primename,  kad nakties metu, nuo 22 iki 6 val. ryto, negalima vienų namie palikti arba vienų į lauką išleisti vaikų iki 14 metų amžiaus.

„Visi siekiame, kad vaikai po vasaros atostogų grįžtų laimingi, pailsėję, patyrę teigiamų išgyvenimų, nes tai būtinos sąlygos vaikų sveikatai ir gerai emocinei savijautai“, – sakė I. Kryžiūtė.


Rašyti komentarą...
T
Taip
2020-06-12 13:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano sūnaus šeimoje yra geriama. Vaikų teises žino, bet niekas jų nekontroliuoja. Pasiteisinimas dabar, corona. O kad vaikas kenčia nuo girtuoklių tėvų, tas niekam nerūpi. Į darželį atveda tada kai vaikui praeina mėlynės. Ir kur tos vaikų teises, jei paskambinus pasako, negalim vykti, uždrausta. Bijom corona užsikrėsti. Toks požiūris vaikų teisių, darželinukai vaiką stumia į neviltį. Jis bijo kam prasitarti kad yra mušamas. Manau kad dabar yra betvarkė ir teroras prieš maža vaiką. O visos teisės tinginiauja, vietoi to, kad dirbtų.
Atsakyti
-10

a
ar
2020-06-12 14:17:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
toje šeimoje senelių nėra? pamiršai seneli, juk vaikai visada myli senelius ir močiūtes .O ką jus veikiat ?
Atsakyti
-8

S
Steponas
2020-06-12 14:19:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta šeimai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų