Po tragedijos Kėdainiuose Seimas rinksis į neeilinę sesiją

Po vaiko mirtimi pasibaigusio smurto protrūkio vasarį bus šaukiama neeilinė sesija priimti Vaiko teisių apsaugos pagridų įstatymui, BNS patvirtino Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė.

Pasak parlamentarės, nors parlamentarai jau ėmėsi iniciatyvos surinkti parašus dėl neeilinės sesijos, paprasčiau tai būtų padaryti Seimo valdybos sprendimu. „Yra Seimo narių iniciatyva ir aš ją labai vertinu, ir kolegas, kurie pasirašys, taip pat, bet reikia surinkti 47 Seimo narių parašu. Manau, kad valdyba, kuri rinksis trečiadienį, tikrai pritars siūlymui šaukti neeilinę sesiją ir taip bus paprasčiau – valdybos kvietimu“, – sakė R.Baškienė.

Pasak jos, sesijos metu būtų svarstomas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas visas pataisų paketas, o laikas iki neeilinės sesijos, kuri preliminariai planuojama vasario 14 dieną, bus skirtas projektų aptarimui bei diskusijoms.

 

„Bus teikiamas ne tik tas (parlamentarų) projektas, mes kalbame apie Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kurį teikia ministerija. Mes rengsime diskusijas, atsakymus į klausimus, ne stichinį įstatymo priėmimą, bet bus paskelbta darbotvarkė ir diskusijos ta tema. Laikotarpis tarpsesijinis yra skirtas darbui, jis nėra atostogos, todėl dirbsime labai atsakingai. Mintis ta, kad sesiją rengti pasirengus“, – pabrėžė Seimo pirmininko pavaduotoja.

Penktadienio rytą mirė sunkiai sumuštas keturmetis, kuris itin sunkios būklės trečiadienio vakarą į ligoninę atgabentas iš namų Kėdainiuose. Sunkiu vaiko sužalojimu įtariami berniuko mama ir patėvis, penktadienį prokuroras kreipsis į teismą dėl jų suėmimo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ketvirtadienį žurnalistams pranešė, kad per savaitę Vyriausybei turėtų būti pateiktas pataisytas naujo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektas.

REKLAMA

Po smurto protrūkio prieš mažametį konservatorius Mantas Adomėnas ėmėsi iniciatyvos šaukti neeilinę sesiją, kad būtų priimtos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos.

Seimo Savižudybių prevencijos komisija Seimui siūlo įstatymo pataisas, kad visų formų – fizinis, emocinis, seksualinis – smurtas prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes, būtų draudžiamas.

Tačiau sausio viduryje šis projektas buvo išimtas iš Seimo posėdžio darbotvarkės, teigiant, kad reikia sulaukti naujos redakcijos įstatymo, kur ir būtų nustatyta reikalinga vaiko teisių apsauga.


Rašyti komentarą...
M
Mindaugas
2017-01-27 10:25:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai nutinka kaskas tada kaska daro tipiniai lietuviai
Atsakyti
0

.
...
2017-01-27 14:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
anksciau negalejo? nereikejo niekas nedirba visiskai. kai jau buna po laiko ir ivyksta nelaime tada suskuba kaska daryti arba bent jau apsimesti kad daro kad veliau ju nekliudytu. teisybe Henyte buvo sakes viskas gerai nes kvepia pinigais o kai kasnors nutinka blogo tada jau sika i kelnes nes tuoj visi gali sukilt ir netyce nukris nuo ju babkes.. apie tai galvot reikejo anksciau.. as uz kad Norguose atimineja vaikus jie bent ziuri i sauguma i smurta ir bando uzkirst visas galymybes smurtaut pries vaikus, o ne kaip lietuvoj aj px send uzmus ryt pakars,toks ale gyvenimas. juk VAIKAI ir yra svarbiausia. o ne jusu prigrustos pinigines...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų