sesija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sesija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sesija“.

Seimo valdyba patvirtino pavasario sesijos posėdžių grafiką

Nors eilinė parlamento pavasario sesija prasidės tik kovo 10 d., Seimo valdyba jau patvirtino plenarinių posėdžių grafiką. Jame yra numatytos ir opozicinės darbotvarkės.
Aktualijos 2024-01-24

DIENOS PJŪVIS. Nuo kalėjime atsidūrusio parlamentaro iki klastingų smūgių iš laisviečių: kaip su tuo susitvarkys Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimas prieš didžiąsias metų šventes baigė rudens darbus ir išsiskirstė iki pavasario. Paskutiniame posėdyje parlamentarai po šios savaitės apkaltų maratono dažniausiai minėjo žodį „gėda“. O gėda politikams, kad, išmetus Gražulį iš Seimo, kalėjime sėdintis Gapšys mandatą išsaugojo. Bet chaoso rudenį buvo ir daugiau, kai kurie parlamentarai net kalbėjo, jog darbas buvo tikrų tikriausia kančia.

Paatostogavę Seimo nariai susirinko į rudens sesiją: jau pirmą dieną netrūko kivirčų

Paatostogavę parlamentarai susirinko į Seimo rudens sesiją. Vieni pailsėję ir įdegę, kiti neva poilsiui net neturėję laiko, tretiems nepasisekė ir į Seimą po atostogų tenka žengti su ramentais. Su grįžusiais seimūnais į parlamentą grįžo ir audringi valdančiųjų ir opozicijos kivirčai – dar aršesni artėjančių rinkimų akivaizdoje ir dėl mokesčių reformos, ir dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto.

Sužinojęs brandos egzaminų rezultatus abiturientas neteko amo: „Čia įdomiai“

Šiemet abiturientai valstybinį matematikos egzaminą išlaikė geriau nei pernai – jo neįveikė per 15 proc. laikiusiųjų. Pernai neišlaikė net 35 proc. Tiesa, yra manančių, kad ir užduotys šiemet buvo lengvesnės nei pernykštės, nors jų rengėjai su tuo nesutinka. Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neišlaikė apie 7 proc. moksleivių.  Daugiau nei mėnesį laukęs brandos egzaminų rezultatų abiturientas Simonas pagaliau sužinojo, kokie jie.

Karbauskis: rudens sesija prasidės nepasitikėjimu visai Vyriausybei

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad Seimo rudens sesija rugsėjį prasidės nuo nepasitikėjimo Vyriausybe procedūros, nors pripažįsta, kad atstatydinti ją balsų parlamente neužteks. „Interpeliacija keliems ministrams neturi prasmės, reikia bandyti daryti visai Vyriausybei.
Aktualijos 2023-06-16

Abiturientai laikys anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą

Abiturientai penktadienį laikys anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą. Tradiciškai tai populiariausias valstybinis brandos egzaminas. Jį laikyti yra pasirinkę apie 18 tūkst. kandidatų.  Jaunuoliams reikės atlikti klausymo, skaitymo ir rašymo dalių užduotis. Užsienio kalbos (anglų) valstybinį brandos egzaminą sudaro keturios dalys – kalbėjimo dalis vyko anksčiau. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, brandos egzaminus šiemet iš viso laikys beveik 27,5 tūkst.
Aktualijos 2023-06-09

Abiturientai laikys biologijos valstybinį egzaminą

Trečiadienį abiturientai laikys biologijos valstybinį brandos egzaminą. Jį pasirinko 6384 kandidatai: beveik 90-čia daugiau nei pernai. Pagrindinė brandos egzaminų sesija šiemet prasidėjo birželio 5 dieną ir truks iki birželio 27 dienos. Jos rezultatai bus paskelbti iki liepos 13 dienos. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, brandos egzaminus šiemet iš viso laikys 27 tūkst. 492 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių moksleiviai.
Aktualijos 2023-06-07

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasideda brandos egzaminų sesija

Pirmadienį privalomu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasideda brandos egzaminų sesija. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, šiemet laikyti valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą rinkosi 17,3 tūkst., mokyklinį – beveik 8,8 tūkst. jaunuolių. Per šį egzaminą kandidatai galės naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo.
Aktualijos 2023-06-05

Premjerė: 40 proc. pavasario sesijai Vyriausybės siūlomų pataisų – jau Seime

40 proc. Vyriausybės Seimo pavasario sesijoje siūlomų svarstyti teisės aktų ar jų paketų jau pateikti parlamentui arba pradėtas jų svarstymas, sako premjerė. Ingrida Šimonytė kartoja, kad mokesčių pokyčių paketas bus pateiktas gegužę.        „40 proc. jau registruota Seime arba praėję pateikimo procedūrą, arba jos laukia ir Seimas juos gali pradėti svarstyti nedelsiant“, – penktadienį pristatydama Vyriausybė planus Seimo nariams teigė premjerė.

Sysas abejoja, kad mokesčių pakeitimai bus priimti pavasario sesijoje

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Algirdas Sysas abejoja, kad Vyriausybės numatomi siūlyti kai kurių mokesčių pakeitimai bus priimti Seimo pavasario sesijoje. „Kaip pamatai datą – gegužės mėnesį (numatoma įstatymų pataisų pateikimo Seimui data – BNS) – supranti, kad jokių mokesčių pakeitimų šita Vyriausybė nenori.
Aktualijos 2023-03-10
REKLAMA
REKLAMA

Seimas imsis prezidento vetuotų pataisų dėl ūkininkų sodybų statybų

Seimui teikiamas prezidento Gitano Nausėdos vetuotos Ūkininko ūkio įstatymo pataisos, kuriomis Seimas siekia sugriežtinti sodybų statybas.  Prezidentas tikisi, kad Seimas priims veto ir atsižvelgs į jo pastabas, kuriomis siūloma užkirsti kelią piktnaudžiavimui fiktyviai registruojant ūkininko veiklą bei suteikti galimybę tikriems jauniesiems ūkininkams toliau dirbti ir investuoti regionuose.
Aktualijos 2023-03-10

Seimas renkasi į neeilinę sesiją, spręs dėl Bartoševičiaus tyrimo

Seimas ketvirtadienį opozicijos iniciatyva renkasi į neeilinę sesiją, per kurią spręs dėl iniciatyvos sudaryti laikinąją tyrimo komisiją aiškintis, ar Kristijonui Bartoševičiui nebuvo nutekinta informacija apie jo atžvilgiu atliekamą tyrimą dėl galimo vaikų seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo. 47 mažumai priklausančių parlamentarų sušauktos sesijos metu iš pradžių bus išklausyti Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir generalinės prokurorės Nidos Grunskienės atsakymai į klausimus.

Seimo opozicija surinko parašus neeilinei sesijai – ji šaukiama dar šią savaitę

Seimo opozicija surinko reikiamus 47 parašus dėl neeilinės sesijos aiškintis, ar nebuvo nutekinta informacija apie buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu atliekamą tyrimą dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo. Ji prasidės ketvirtadienį, vasario 9 d. Kad surinkti visi reikiami parašai, BNS patvirtino Regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė.

Abiturientams – dar vienas išbandymas: laikys informacinių technologijų egzaminą

Abiturientai pirmadienį laikys informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą. Jį šiemet pasirinko 2620 kandidatų, egzaminas vyks 164 centruose, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra. Abiturientų gebėjimai bus tikrinami pagal atskiras turinio sritis: sąvokų naudojimo, dėsnių taikymo, objektų, procesų, reiškinių ir modelių atpažinimo, apibūdinimo ir paaiškinimo bei kt. Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo birželio 1 dieną ir truks iki birželio 23 dienos.
Aktualijos 2022-06-13

Prasideda brandos egzaminų sesija: abiturientams – lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas

Privalomu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu trečiadienį abiturientai pradėjo brandos egzaminų sesiją. Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą, Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, 175 centruose laiko 17 tūkst. 504 kandidatai, mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą – 9208 kandidatai 190 centrų. „Egzaminas nėra pasibaigęs, jis vyks iki 13 valandos.
Aktualijos 2022-06-01

Abiturientams – išskirtinis policijos dėmesys: mokinius stebės net internete

Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovai susitarė derinti veiksmus, kad būtų užtikrintas sklandus ir skaidrus poryt prasidedantis brandos egzaminų procesas.

Didesnių lengvatų teks palaukti: dėl šilumos PVM Seimo neeilinė sesija nebus šaukiama

Seimo neeilinė sesija, per kurią planuota apsispręsti dėl dar didesnės pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šilumai, nebus šaukiama, pranešė premjerė. Tai patvirtino Seimo valdantieji. Pasak Ingridos Šimonytės, tokį sprendimą valdantieji priėmė, nes anksčiau manyta, kad per neeilinę sesiją parlamentarams reikės priimti sprendimus dėl saugumo rizikų.
Aktualijos 2022-02-09

Vasarį ruošiasi šaukti neeilinę Seimo sesiją

Vasario viduryje svarstoma šaukti neeilinę Seimo sesiją: posėdžiams būtų numatytos trys dienos. „Svarstoma, kad neeilinę sesiją šaukiant reikėtų orientuotis į laiką apie vasario 16, t. y. tą savaitę, kai Seimo nariai bet kokiu atveju planuoja savo laiką, kad būtų šventiniuose renginiuose“, – per Seimo valdybos posėdį penktadienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji taip pat pabrėžė, kad sprendimo dėl to dar nėra priimta, o šaukti neeilinei sesijai reikia iniciatorių teikimo.
Aktualijos 2022-02-04

Prezidentas parengiamojoje EVT sesijoje aptarė energijos kainas, migraciją

Prezidentas Gitanas Nausėda parengiamojoje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje aptarė energijos kainas, migraciją ir pandemijos valdymą. Pirmadienį vykusioje nuotolinėje sesijoje su EVT pirmininku Charles‘iu Micheliu taip pat dalyvavo Lenkijos, Slovėnijos, Slovakijos ir Rumunijos atstovai, pranešė Prezidentūra.
Aktualijos 2021-10-18

Seimo pirmininkė: atostogos būtų trukdis rengti neeilines Seimo sesijas

Parlamentarų atostogų įteisinimas būtų trukdis skubiai surengti neeilines Seimo sesijas, sako parlamento pirmininkė. „Manau, vakarykštė diena labai aiškiai parodė, kad atostogos būtų tik trukdis, ne palengvinimas“, – trečiadienį savo „Facebook“ paskyroje pareiškė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Anot jos, antradienį neeilinėje Seimo sesijoje, skirtoje priimtus su neteisėta migracija susijusius teisės aktus, dalyvavo 106 Seimo nariai iš 141. „Kodėl nebuvo kitų? To verta paklausti kiekvieno iš jų.
Aktualijos 2021-07-14

Čmilytė-Nielsen: nelegalios migracijos klausimai bus sprendžiami neeilinėje Seimo sesijoje

Kitą savaitę planuojama neeilinė Seimo sesija, kurioje bus svarstomi su augančia neteisėta migracija iš Baltarusijos susiję klausimai, sako parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Tikėtina, kitą savaitę mes turėsime neeilinę sesiją, kurios metu reikės peržiūrėti įstatymus ir dėl trumpinimo prieglobsčio prašymo terminų, ir dėl kitų priemonių, kuriomis galima būtų pažaboti šią situaciją, su ja greičiau tvarkytis“, – Žinių radijui trečiadienį sakė ji.

Putino klausimų ir atsakymų sesija tapo kibernetinių atakų taikiniu

Televizijos transliuota Rusijos prezidento Vladimiro Putino metinė tiesioginių klausimų ir atsakymų sesija „Tiesioginė linija“ trečiadienį tapo „galingų“ kibernetinių atakų taikiniu, pranešė šį renginį transliavusi valstybinė televizija „Rossija 24“. Per „Tiesioginę liniją“, kurią transliavo Kremliui palankios žiniasklaidos priemonės, prezidentas atsakinėjo į klausimus, kuriuos jam tiesiogiai pateikdavo gyventojai iš visos Rusijos.
2021-06-30

Žemaitaitis: konservatoriai Laisvės partiją pastatė į durnių vaidmenį, o tai – labai protinga

Baigta Seimo pavasario sesija, o jos metu dėl politikų idėjų ginčų netrūko tiek parlamente, tiek ir visuomenėje. Valdantieji giriasi, kad dirbo neblogai, nepavyko pasiekti tikslų tik žmogaus teisių srityje, tačiau opozicija atkerta, kad darbas buvo toks nykus, jog jautėsi, kaip atostogose. O rūpestį dėl pandemijos pasekmių užgožė vertybiniai ginčai dėl partnerystės, lyties keitimo ir net Seimo tualetų. Seimo pavasario sesija kovą prasidėjo su dideliais užmojais.

Šimonytė: ši sesija buvo susijusi su pandemija, daugiau politinis bus kitų metų biudžetas

Besibaigianti pavasario sesija daugiausia buvo susijusi su pandemijos situacijos valdymu, o daugiau politinių diskusijų dėl Vyriausybės prioritetų reikia tikėtis rudenį, sako premjerė Ingrida Šimonytė. „Eilinė darbinė sesija.
Aktualijos 2021-06-30

Seimas pradeda pavasario sesiją: svarbiausios įstatymų iniciatyvos

Seimas trečiadienį renkasi į pavasario sesiją: pirmasis posėdis rengiamas parlamento rūmuose, tačiau kitą savaitę valdybos sprendimu dėl epidemiologinės situacijos Seimo nariai posėdžiaus nuotoliniu būdu. Per pirmąjį posėdį numatyta naujo Seimo nario priesaika – mandato atsisakiusį Antaną Guogą parlamente keičia Artūras Skardžius, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen bei frakcijų atstovai pristatys sesijos darbų programos projektą.
Aktualijos 2021-03-10

Mitalas: Seimui reikėtų rodyti pavyzdį ir pavasario sesiją pradėti nuotoliniu būdu

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas laikosi pozicijos, kad pavasario sesiją Seimas turėtų pradėti tęsdamas darbą nuotoliniu būdu. „Aš laikausi nuomonės, kad tikrai mes nuotolinį darbą darom ir tam, kad, jeigu reikėtų, ir pavasario sesijoje dirbti nuotoliu. Aš manau, kad prie dabartinių koronaviruso skaičių nesimato, kad mes galėtumėm labai lengvai susirinkti fiziškai“, – trečiadienį interviu Žinių radijui telefonu sakė V. Mitalas.

Europos Parlamentas dėl koronaviruso atšaukė sesiją Strasbūre – ji bus nuotolinė

Europos Parlamento kitos savaitės sesija saugantis koronaviruso vyks kaip vaizdo konferencija, ketvirtadienį paskelbė jo pirmininkas, nepaisydamas Prancūzijos reikalavimo sugrąžinti sesiją į Strasbūrą. „Apgailestaudamas skelbiu, kad kitos savaitės plenarinė sesija nevyks Strasbūre; ji bus nuotolinė“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Davidas Sassoli. „Padėtis Prancūzijoje ir Belgijoje labai rimta. Keliauti pavojinga“, – nurodė jis.
2020-10-15

Nausėdos siūlymai Seimo rudens sesijai – vaikų ugdymo ankstinimas, nedarbo išmokų korekcija

Seimo rudens seijai prezidentas Gitanas Nausėdas teikia devynias teisėkūros iniciatyvas, tarp jų – siūlymas metais ankstinti vaikų ugdymą, koreguoti nedarbo išmokų tvarką, supaprastinti teisėjų atranką. Kaip pranešė Prezidentūra, G. Nausėda žada teikti kartu su socialiniais partneriais parengtas  Švietimo įstatymo pataisas, kurių tikslas – sudaryti palankesnes ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo sąlygas ir galimybes.
Aktualijos 2020-09-02

Abiturientai per savaitę laiko net tris svarbius egzaminus: yra gera ir bloga žinia

Šią savaitę šalies abiturientai laiko tris valstybinius egzaminus. Pirmadienį vyko lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, trečiadienį jie laikė anglų kalbos egzaminą, o penktadienį – matematikos. Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė sako, kad yra dvi medalio pusės: abiturientai džiaugiasi, kad greičiau pasibaigs egzaminų sesija, bet kas antrą dieną vykstantis egzaminas labai vargina.

VU paskelbė apie planus rudeniui: didelė dalis studentų ateis ne nuo rugsėjo 1 d.

Metų pradžioje pasaulį sukaustęs Covid-19 virusas kardinaliai pakeitė ir įvairias Lietuvos sritis. Viena jų – švietimas. Praktiškai visi šalies mokiniai ir studentai mokslo metus pabaigė besimokydami iš namų. Neseniai paaiškėjo, kad bent jau Vilniaus universiteto (VU) bakalauro studijų studentai rugsėjo 1-osios šventės neturės. Jie į auditorijas grįš tik rugsėjo viduryje.
Aktualijos 2020-07-01

Seimas pradeda rudens sesiją: laukia biudžetas, prezidento siūlymai socialinei sferai

Seimas antradienį renkasi į rudens sesiją: pagrindiniu parlamentarų darbu bus kitų metų biudžeto tvirtinimas, prezidentas Gitanas Nausėda teikia siūlymus socialinei apsaugai didinti. Per rudens sesiją parlamentarai turės patvirtinti 2020 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų rodiklius, taip pat „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetus.

Parlamentarai pratęsė rudens sesiją

Užuot šią savaitę baigę Seimo rudens sesiją, parlamentarai nutarė ją pratęsti. Ketvirtadienį priimtas nutarimas sesiją pratęsti iki kitų metų sausio 12-osios. Plenariniai posėdžiai numatyti sausio 11-ąją ir 12-ąją. Planuojama, kad tuomet prisieks ir naujai paskirti trys ministrai. Pagal Konstituciją, Seimo rudens sesija pradedama rugsėjo 10 dieną ir baigiama gruodžio 23 dieną. Jeigu sesija nebūtų pratęsta, parlamentarai būtų privalėję į plenarinį posėdį rinktis sekmadienį, gruodžio 23 dieną.
Aktualijos 2018-12-20

G. Landsbergis dėl valstiečių kuriamų komisijų žada kreiptis į Konstitucinį Teismą

Sveikindama į rudens sesiją susirinkusius parlamentarus prezidentė Dalia Grybauskaitė ragino politikus nesižvalgyti į praeitį ir nešvaistyti laiko rietenoms. Parlamento opozicija nuogąstauja, kad būsimos sesijos darbą trikdys kuriamos tyrimo komisijos, tuo metu valdantieji tvirtina, jog orientuosis į Vyriausybės programos vykdymą. „Užsitęsęs žvalgymasis į vakarykštę dieną nekuria ateities, tik didina suirutę ir kelia politinę įtampą.
Aktualijos 2018-09-10

V. Pranckietis siūlo pertvarkas Seime

Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis siūlo svarstyti keisti Seimo sesijų laiką, nustatytą Konstitucijoje. Pasak V. Pranckiečio, tiek pavasario, tiek rudens sesijos galėtų prasidėti anksčiau ir būti siejamos ne su konkrečia data, o su kuriuo nors mėnesio antradieniu, tradicine posėdžio diena. Šiuo metu Konstitucijoje įrašyta, kad pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną, o rudens sesija analogiškai – rugsėjo 10 ir gruodžio 23 dienomis.

Seimo rudens sesija tęsis iki sausio 12-osios

 Seimo rudens sesija bus pratęsta iki sausio 12 dienos, Laisvės gynėjų dienos išvakarių. „Mes pateiksime siūlymą Seimui pratęsti sesiją iki sausio 12 dienos, tada užbaigsime su darbotvarke, ir pereisime prie laužų kūrenimo“, – apie Seimo valdybos sprendimą BNS sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Anot parlamento vadovo, sesija pratęsiama, nes priešingu atveju reikėtų rinktis į posėdžius šeštadienį. V. Pranckietis abejojo, ar tokia diena prieš Kūčias būtų darbinga.
Aktualijos 2017-12-13

Katalonijos parlamentas imasi nepriklausomybės deklaracijos

Katalonijos įstatymų leidėjai penktadienį susirinko į sesiją svarstyti pasiūlymo skelbti savo regiono nepriklausomybę nuo Ispanijos, kai tuo pačiu metu Madridas linkęs skelbti tiesioginį centro valdymą Katalonijoje ir neleisti jos nepriklausomybei realizuotis.
2017-10-27

Ispanija visomis priemonėmis bando stabdyti Katalonijos nepriklausomybės skelbimą

 Ispanijos Konstitucinis teismas ketvirtadienį nurodė laikinai suspenduoti Katalonijoje pirmadieniui planuotą parlamento sesiją nepriklausomybės klausimu. Teisėjai „nurodė atidėti plenarinę sesiją, kuri rengiama pirmadienį (Katalonijos) parlamente“, kol bus išnagrinėtas dėl jos pateiktas skundas, nurodė teismo atstovė. Konstitucinis teismas taip pat paskelbė savo sprendimą patvirtinantį raštišką pranešimą.
2017-10-05

Aukso vertės patarimai kiekvienam: štai, kas padės susikaupti

Nauji studijų metai dar tik prasidėjo, o namuose jau laukia daugybė namų darbų. Tikra tiesa, kad studijų sezono pradžia yra dalykas sudėtingas – kol egzaminai dar toli, studentai mieliau renkasi ne knygą, o pramogas su bendrakursiais. Vis dėlto, tam, kad darbai nesikauptų, o sesijai atėjus nepabirtų skolos, reikia pasistengti jau dabar.
2017-09-29

Seimo rudens sesija: svarbiausi projektai

Seimui pradėjus rudens sesiją, BNS pristato įstatymų projektus, kurie gali sukelti daugiausia diskusijų parlamente. 2018 metų valstybės biudžetas. Įstatymas, nulemiantis kitų metų valstybės finansus, yra pagrindinis parlamento rudens sesijos darbas. Šalies vadovai pažymi, kad kitų metų biudžetas orientuotas tiek į socialinį, tiek į karinį saugumą: jame apie 600 mln. eurų auga išlaidos socialinėms reikmėms, o išlaidos gynybai pirmą kartą pasiekia NATO standartą - 2 proc. bendrojo vidaus produkto.

Valstiečių vadovai imasi biudžeto

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiai trečiadienį Seime aptars artėjančios rudens sesijos klausimus, rengiamą kitų metų biudžeto projektą. Posėdis rengiamas Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio iniciatyva, jame dalyvaus premjeras Saulius Skvernelis, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius. Anot pranešimo, daug dėmesio susilauks jau baigiamo formuoti valstybės biudžeto projektas, bus aptartas viešojo administravimo planavimas ir mokesčių reforma.
Aktualijos 2017-07-26

Medžiotojai gali džiaugtis nepakitusiomis taisyklėmis

 Seimui per pavasario sesiją nespėjus apsvarstyti iniciatyvos dėl medžioklės taisyklių griežtinimo, parlamentarai prie pataisų turėtų sugrįžti rudenį, trečiadienį rašo „Lietuvos žinios“. Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko „valstiečio“ Kęstučio Mažeikos iniciatyva numato, kad ne mažesnį kaip 1 tūkst. hektarų medžioklės plotą galėtų suformuoti keli savininkai. Dabar tai gali padaryti tik vienas savininkas.
Aktualijos 2017-07-12

Seimas baigė pavasario sesiją

Parlamentarai antradienį sugiedoję himną baigė pavasario sesiją. Seimo Ryšių su visuomene skyriaus duomenimis, per šią sesiją Seimas surengė 62 plenarinius posėdžius, per juos priimta daugiau kaip 420 teisės aktų.
Aktualijos 2017-07-11

Abiturientų laukia dar viena naujienų banga

 Antradienį bus paskelbti paskutiniai pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip įvertintos jų istorijos, chemijos, biologijos ir informacinių technologijų žinios. Apeliacijas dėl rezultatų galima pateikti per tris darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos.
Aktualijos 2017-07-11

Studentai egzaminų sesijos metu gyvi vien kava ir šokoladu

Pastarąjį mėnesį, kai daugelis mūsų dar gyveno praėjusių švenčių ir naujų metų darbų pradžios nuotaikomis, studentai dieną naktį ruošėsi egzaminams. Sesijai jau pasibaigus, ne vienas jų gali lengviau atsikvėpti ir susumuoti semestro rezultatus. Prekybininkai savo ruožtu taip pat įvertino, kaip studentams sekėsi per žiemos sesiją. Paaiškėjo, jog didžioji dauguma neišlaikė ... mitybos egzamino.

Sesiją pradedančiam Seimui prezidentė linki „išsivalyti“

Penktadienį eilinę pavasario sesiją pradedančiam Seimui prezidentė Dalia Grybauskaitė linki „drąsos išsivalant nuo nomenklatūrinio valdymo likučių“. „Tvirtos valios ir pasiryžimo reikia vaduojantis iš nomenklatūrinės valstybės valdymo praktikos. Urėdijos, regioninių kelių direkcijos, Registrų centro ir kitos valstybės atsakomybėje esančios įstaigos privalo išsivalyti nuo korupcijos ir partijų draugų įdarbinimo tradicijų“, – savo sveikinime pradedant sesiją sako prezidentė.
Aktualijos 2017-03-10

Seimas imasi šimtų darbų

Seimas penktadienį renkasi į pavasario sesiją, darbų programoje – daugiau kaip 400 teisės aktų projektų be lydinčiųjų. Per pirmąjį posėdį planuojama pristatyti darbų programos projektą, taip pat bus pateikti nutarimų projektai dėl trijų Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų paskyrimo. Į KT teisėjų pareigas devynerių metų kadencijai teikiami Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai Gintaras Goda bei Janina Stripeikienė ir Vilniaus universiteto teisės profesorė Daiva Petrylaitė.
Aktualijos 2017-03-10

Valdantieji tariasi dėl svarbiausių darbų

Seimo pavasario sesijos išvakarėse susitinkantys valdantieji ketvirtadienį planuoja aptarti jos darbus. Ketvirtadienio rytą parlamente renkasi valdančiosios koalicijos koordinacinė taryba. „Turime tokį darinį kaip koalicijos koordinacinė taryba, dabar yra klausimas numeris vienas, turime normaliai pasiruošti Seimo pavasario sesijai, pasikalbėti ir susitarti“, – žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Po tragedijos Kėdainiuose Seimas rinksis į neeilinę sesiją

Po vaiko mirtimi pasibaigusio smurto protrūkio vasarį bus šaukiama neeilinė sesija priimti Vaiko teisių apsaugos pagridų įstatymui, BNS patvirtino Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė. Pasak parlamentarės, nors parlamentarai jau ėmėsi iniciatyvos surinkti parašus dėl neeilinės sesijos, paprasčiau tai būtų padaryti Seimo valdybos sprendimu. „Yra Seimo narių iniciatyva ir aš ją labai vertinu, ir kolegas, kurie pasirašys, taip pat, bet reikia surinkti 47 Seimo narių parašu.

Sesiją pradedančiam Seimui – linkėjimai nepasiduoti rinkimų batalijoms

Šeštadienį paskutinę savo sesiją pradėjusiam parlamentui skambėjo linkėjimai nepasiduoti rinkiminėms batalijoms ir nepamiršti strateginių valstybės klausimų. Prezidentė Dalia Gybauskaitė savo atsiųstame sveikinime pastebėjo, kad laukia „politiškai karštas ruduo“ likus mėnesiui iki rinkimų, tačiau ragino atsakingai priimti sprendimus.

Seimas ketina baigti pavasario sesiją

Seimas ketvirtadienį renkasi į paskutinius pavasario sesijos posėdžius, kuriuos baigus parlamento rūmai ištuštės iki rudens, kai Seimas pradės paskutinę šios kadencijos eilinę rudens sesiją. Tarp pagrindinių besibaigiančios sesijos darbų – paskutinėmis jos dienomis priimtas daug diskusijų sukėlęs darbo santykius liberalizuojantis naujasis Darbo kodeksas, „Sodros“ ir pensijų sistemos reforma.
Aktualijos 2016-06-30
Į viršų