Po skandalingo fakto dėl nukankinto keturmečio – griežtas prezidentės siūlymas

Po keturmečio mirtimi pasibaigusio smurto Kėdainiuose prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo Seimui svarstyti pataisas, kurios įvestų prievolę visas nukentėjusių ar liudijančių vaikų apklausas vykdyti tik specialiose patalpose ir dalyvaujant psichologui.

35

„Nesiliaujančios smurto prieš vaikus tragedijos viena po kitos atskleidžia šiurpią tikrovę, kad kankinami, luošinami, žudomi vaikai lieka neišklausyti, nes teisėsauga jų apklausas atlieka neprofesionaliai arba apsiriboja tik suaugusiųjų liudijimais. Dėl nekokybiškų apklausų ikiteisminiai tyrimai neretai nutraukiami, o smurtautojai išvengia pelnytos bausmės“, – rašoma antradienį išplatintame prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Šiuo metu psichologo dalyvavimas vaikų apklausose nėra privalomas.

Šalies vadovė pakeitimus Baudžiamojo proceso kodekse siūlo paaiškėjus, kad po smurto Kėdainiuose praėjusią savaitę miręs keturmetis nebuvo apklaustas, pernai lapkritį vykdžius tyrimą dėl įtariamo smurtavimo.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įtariamųjų nuotraukos "Facebook" paskyroje: sunku įtarti kažką blogo

Įtarimai dėl vaiko nužudymo naujame tyrime pateikti patėviui ir motinai. Pernai lapkritį, gavus signalą iš darželio dėl galimo smurto prieš tą patį vaiką, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, bet nuspręsta, kad berniukas galėjo susižaloti pats, todėl ikiteisminis tyrimas nutrauktas.

Anot Prezidentūros, nukentėjusių nepilnamečių skaičius kasmet didėja. Pernai jų buvo 2777, iš jų fizinį smurtą patyrė 1051 vaikas. Tačiau iš 1048 pradėtų tyrimų 489 nutraukti, teismui perduoti 346.

Pasak prezidentės, privalomas psichologas vaikų apklausose padės teisėsaugai atlikti objektyvų bei operatyvų tyrimą ir išvengti lemtingų klaidų. Specialiuose apklausos kambariuose vykdomos apklausos apsaugos vaiką nuo galimos kitų asmenų įtakos, sumažins psichologinį spaudimą ir traumuojantį apklausos poveikį. Tokių patalpų šalyje šiuo metu yra 46.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauno medikai prabilo apie sunkiai sumuštą vaiką

Prezidentė taip pat siūlo Baudžiamojo proceso kodekse numatyti prievolę nepilnamečių apklausas stebėti vaiko teisių apsaugos specialistui, kad būtų apginti vaiko interesai.

 


Rašyti komentarą...
A
As
2017-01-31 12:48:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriausia pataisa butu,jei grazintu,,mirties bausme,,uz tokius dalykus,gal tadaniekam nebesinoretu kelt rankos pries mazamecius vaikus
Atsakyti
-1

N
Ne mirties bausmė
2017-01-31 15:08:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiaip tai už šį nusikaltimą, Dembavos, Kražių žudynes žudikams turi būti taikomos tokios priemonės, kad JIE MELSTŲ GREIČIAU ATEINANČIO GALO. O ne bylinėtųsi.
Atsakyti
0

k
karma
2017-01-31 11:46:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir čia nuotraukoje ji tipo motina,neapsinarkašinusi ,neapkvaitusi?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų