Po S. Skvernelio pažadų apie reformas verslininkai baiminasi socializmo šmėklos

Vyriausybė Lietuvai numato nemažai pokyčių – premjeras Saulius Skvernelis savo kalboje Lietuvos ekonomikos konferencijoje akcentavo struktūrinių reformų būtinybę ir išryškino, ką ketina keisti šalyje. Tačiau kaip šias reformas vertina Lietuvos verslininkai ir kokių pokyčių laukti verslui?

103

Kaip teigė S. Skvernelis, Vyriausybė numatė šešias kryptis struktūrinėms reformoms, kurios palies mokesčių sistemą, inovacijas, švietimą, sveikatos apsaugą ir kitas sritis.

(103 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos ekonomikos konferencija

Be pokyčių nebus proveržio

Nesiimant reikšmingų pokyčių, nepavyks pasiekti ir šalies proveržio, kalbėdamas Lietuvos ekonomikos konferencijoje pabrėžė premjero patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais Lukas Savickas.

„Turime kalbėti apie švietimą, kad specialistai būtų konkurencingi. Turime kalbėti apie sveikatą, nes mūsų darbuotojai turi būti pasiruošę dirbti. Turime užsitikrinti, kad mūsų mokestinė aplinka turi būti kiek įmanoma konkurencingesnė, kad darbo užmokesčio našta mažėtų.

Tai ilgalaikė vizija, ilgalaikiai aspektai, kurie, šios Vyriausybės matymu, yra pamatas struktūriniams pokyčiams, sprendžiant rimtesnes problemas“, - sakė premjero patarėjas.

Skatina būti toliaregiais

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis Vyriausybės numatytas permainas palaiko, tačiau ragina šiuos prioritetus perduoti ir ateities vyriausybėms, kad bent kartų pavyktų užtikrinti darbų tęstinumą.

„Kol kas matau kitas problemas, kad tęstinumo vyriausybių darbuose nėra, kad kooperacijos tarp valdančiosios koalicijos ir opozicijos nėra. Prognozuoti, kas bus po 2020 m. Seimo rinkimų yra visiškai neįmanoma. Nepamenu, kada buvo toks politinis vakuumas, susipriešinimas ir didžiulis neapibrėžtumas“, - konferencijoje kalbėjo N. Mačiulis.

Ekonomistas pabrėžė, kad netolimą Lietuvos ateitį labiausiai lemia Vyriausybės sprendimai, o pasaulinės ekonomikos ir politikos tendencijos, nes 80 proc. šalies bendrojo vidaus produkto sudaro būtent eksportas.

REKLAMA

„Todėl aš visada sureikšminu ne kasdienes problemas, o tikrąsias struktūrines problemas: Lietuvos švietimo sistemos kokybė, sveikatos apsaugos ir kitų viešųjų paslaugų adekvatus finansavimas. Manau, kad tam reikia skirti daugiausiai dėmesio ir palaikymo. Kai susitelkiame į kasdienių žingsnių kritiką, sunku matyti nuoseklų darbą ir rezultatų siekimą“, - siūlė N. Mačiulis.

Baiminasi socializmo šmėklos

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus mano, kad dabartinė Vyriausybė nusiteikusi vykdyti reformas ir daryti lemtingus žingsnius, tik ne visos permainos verslui patinka.


Rašyti komentarą...
A
Ata
2018-03-10 01:41:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laukiniai kapitalistai toliau nori ant kitu nugaru sokinet. Socializmas jiems smekla, matai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų